Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - sheeryjay

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Zaškolení c#
« kdy: 09. 03. 2020, 08:58:35 »
Asi tak co napsal jnnj - ani nejsem senior a zpětné už lituji toho že jsem strávil 15 minut svého času a smolil na mobilu odpověď na tvé druhé vlákno o tom jestli někde budou chtít programátora bez školy.

Možná ano, ale co se určitě u zaměstnance cení  je samostatnost a drive. Takže když už ses kdysi učil Python, dokážeš se podle knihy naučit nějaký programovací jazyk sám? A nebo ti to musí někdo polopaticky vysvětlovat? Kolik zaměstnavatelů myslíš že toho bude ochotno? Programování je krom jiného o neustálém studiu (a jen někdy máš tu možnost v pracovním čase).

2
Studium a uplatnění / Re:Platy v IT
« kdy: 09. 03. 2020, 08:53:05 »
Měl jsem rozepsaný dlouhý status a umřel prohlížeč. No nic, tak zkráceněji.

Firma kde dělám má aktuálně na webu rozsah 30-70k hrubého pro C++ programátory, 30-50 DevOps. Ta spodní hranice bude asi tak to co nejspíše dostane u nás někdo koho bychom museli hodně zaučovat protože bez školy/zkušeností (i když aktuálně pravděpodobně takové lidi nebereme, nejsou zdroje na zaškolování), případně možná i méně. Je to malá firma do 50 lidí v Praze, u korporátů to určitě bude jinak.

Zeptal bych se - co matematika/logika, jak šla? Systematičnost? Jak zvládneš kritiků když nad něčím strávíš hodiny práce a tvůj nadřízený ti řekne že je to blbě a budeš to muset předělat? Jak tě bude bavit být v zásadě IT dělník? Anebo myslíš že máš schopnosti i nadání na kreativní a těžkou práci (když už ne vzdělání)? Co odpovíš na pohovoru na otázku proč programování když máš vystudované 3D, a jak moc jsi na tom udělal abys tedy to mohl zkusit když chceš být programátor?

Těch 25k to není Praha ani Brno, že? A nebo děláš v herní firmě (notoricky známé tím že odírají lidi a platí minimum co si mohou dovolit v oblasti kam jim naivní zájemci chodí a myslí si že bude úžasné hry nejen hrát, ale i tvořit a tak vezmou i šíleně nízký plat)?

3
Studium a uplatnění / Re:Najlepšie vydavateľstvo
« kdy: 30. 08. 2019, 09:52:45 »
Heh, shodou okolností jsem přesně tohle včera Googlil (a víceméně jsem si potvrdil že lidé mají stále podobný názor jako já).
Mohu souhlasit s PragProg i No Starch Press (v posledním odstavci naopak píšu nakladatelství kterému se vyhýbám). Druzí jmenování mají poněkud více goofy obálky a méně obvyklou tematiku. Obě nakladatelství mi přijdou také nejvíce friendly k autorům https://write-with-us.pragprog.com/#HowMuchDoIMake https://nostarch.com/writeforus . Nejspíše ještě ujde Apress, O'Reilly (obálky se zvířaty) a Manning (obálky s kroji). Bohužel O'Reilly tak trochu přestal prodávat normálním způsobem a hlavně prodává přes Amazon a svoji subskripci (ne, fakt nechci ročně platit 20000kč za přístup k jakémukoliv množství knih, nikdy jich nepřečtu tolik aby se mi to vyplatilo), bohužel s DRM-free knihami (kterými bylo dříve známé) víceméně přestalo až na občasný Humble Bundle.

Docela dobře se četlo o názorů lidí na nakladatele v https://m.slashdot.org/story/123429
The Best and Worst Tech-Book Publishers?

Citace
As for the original question, my advice is, "Apress and O'Reilly will treat you fairly and professionally. Wrox and Addison-Wesley will do their best to steal you blind."

(ano, nezajímá mě jen jak dobré knihy nakladatelství má, ale i jaké je a jak se chová k autorům.

A trochu i v diskuzi v https://news.ycombinator.com/item?id=14659462  O’Reilly Media has stopped retailing books directly on its ecommerce store
kde se krom diskuze konce O'Reilly přímých prodejů diskutovala trochu i nakladatelství - např. občas reagoval někdo z NoStarchPress.

Naopak zcela automaticky se vyhýbám jakékoliv knize od Packt Publishing (potkávám je pouze na Humble Bundle). Jsou poměrně proslulí tím že knihu vydají v podstatě komukoliv pokud ji napíše (kvalita vypadá podle toho) - a jak je vidět na seznamu knih které vydali o Rustu - https://github.com/sger/RustBooks/blob/master/README.md (jsou tam i knihy od jiných nakladatelství, ale ta od Packtu se podle obálky snadno poznají (oranžový boxík vpravo dole))- tohle prostě není normální, jak má člověk poznat která z těch aktuálně 14 knih je alespoň průměrná a které jsou strašné?

4
Bazar / Re:Prodávám knihy
« kdy: 22. 02. 2018, 17:33:53 »
Mohl bych si zarezervovat těchhle pár knih? Než se večer doma kouknu že náhodou některou z nich již nemám :D.

Programovací jazyk C
Java efektivně
Kniha kódů a šifer
Pascal pro zelenáče
Algoritmy a programovací techniky

2001 a Space Oddyssey (v angličtině)
Horuv Vzestup
Falešní Bohové
Tales from Earthsea (v angličtině)

5
Vývoj / Re:JavaScript: načtení ID elementů do pole
« kdy: 16. 09. 2014, 15:37:07 »
Však jsem také neříkal abyste se na to vyprdnul. To nemělo být jakékoliv zhazování, nebo dokazování si něčeho.

Jen jsem Vám chtěl naznačit že pro Vás bude časově ekonomičtější si přečíst za 5 hodin nějakou 200 stránkovou knihu, než se trápit mnohem déle s kódem. Netvrďte mi že jste ho napsal a hned poté jste se ptal ;-)? Pochopitelně že jste měl respekt k času ostatních a nechtěl jste je otravovat takže různými pokusy jste strávil třeba jen na téhle jedné věci 30 a více minut.

Ještě pár takových a už bude ekonomičtější si něco přečíst ;-).

Pozn.: knihy se píší právě proto aby někomu usnadnily učení se něčeho (pokud odhlédneme od abstraktní možnosti že to je kvůli výdělku - u nás prakticky nemožné).

6
Vývoj / Re:JavaScript: načtení ID elementů do pole
« kdy: 16. 09. 2014, 12:02:10 »
Ano, ale hlavně jde o to, že pole je seznam prvků, jak má javascript vědět co chceš udělat s nimi všemi jako celkem? Pole vůbec nemá metodu setAttribute a i kdyby mělo, tak neudělá to co si myslíte.

Co potřebuješ udělat je cyklus a v něm vše provést pro všechny prvky toho pole postupně (pozn.: ten join co jsi použil interně také používá cyklus).

Kód: [Vybrat]
for (index=0; index<t10open.length; index++) {
    t10open[index].setAttribute("display" , "visible");
}   

t10open[index] vybírá index-tý prvek z pole. Mohl bych také použít různé možnosti zmíněné na http://stackoverflow.com/questions/9329446/how-to-do-for-each-over-an-array-in-javascript ale tohle je nejjednodušší.

Pozn. jestliže čemukoliv z toho kusu kódu který jsem napsal nerozumíte, a javascript potřebujete jakkoliv více používat (např. toto nebylo jediné vaše využití JS na 5 let dopředu), tak bych vám doporučil přečíst si nějakou knihu (určitě bych doporučil Javascript The Good Parts - ale není vhodná jako první kniha podle které by se někdp měl učit programovat obecně - jen pokud už umí v nějakém jiném jazyce) nebo udělat nějaký kurz. Tohle jsou jedny ze základních věcí a bez nich bude pro vás cokoliv těžké a budete se příliš muset ptát o radu.

Docela hezký kurz (zdarma) vhodný i pro lidi kteří ještě neprogramovali je např. https://www.coursera.org/course/cs101
Nějaké další kurzy jsou i na Udacity, možná edX.

7
Vývoj / Re:JavaScript: načtení ID elementů do pole
« kdy: 16. 09. 2014, 11:00:40 »
Nejsem sice nějak velký javascriptař, ale tohle mi přijde jako v pohodě chování.

Děláš pole objektů (resp. referencí na ně) které odpovídají DOM objektům HTML. A následně je dáš vypsat. Protože asi není nijak nadefinováno jak rozumně převést tak tam napíše jen že to je SVGElement. Takže jen potřebuješ na ty objekty pole zavolat metody co patří k SVGElementům.

A nebo jestli skutečně chceš mít v poli IDčka a ne objekty tak tam ty IDčka dát viz:

Kód: [Vybrat]
  t10open.push("door-opened-big-left-T10"); 
Také počítej s tím že pokud v JS funguje garbage collector podobně jako v Javě tak po dobu co jsou v poli se budou objekty (pokud dáš reference na objekty) držet v paměti a zabírat místo, i když už je ze stránky smažeš.
8
Vývoj / Re:Eclipse a sdílení workspaces a projektů
« kdy: 06. 05. 2014, 00:53:26 »
Jestli se myslí eclipsí projekt (tj. workspace, tj. to co je v adresáři .metadata) tak doporučuji tomuto se vyhnout. Stačí se podívat co vše v tom adresáři je.

Dokonce např. eGit zásadně doporučuje .metadata adresář neuchovávat (minimálně se myslí celý) v git repozitáři protože pak se šíleně prodlužuje doba commitu. Práci s projekty má obecně Eclipse zprasenou, zlatá Idea, NetBeans i Visual Studio s sln a vcxproj.

Stran: [1]