Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Chytrex

Stran: [1] 2
1
Sítě / Re:Řešení internetu na samotě
« kdy: 19. 06. 2024, 09:57:48 »
Co se týče toho připojení, taky bych nevymýšlel bejkárny a šel do Starlinku. Je to dražší (hlavně počáteční investice v případě koupě HW), ale tam kde není pořádný signál to je naprosto top. Sám to používám asi rok a nejlepší rozhodnutí co jsem mohl udělat. V mém případě daleko BTSky, vdsl daleko od DSLAM takže tragedie a Starlink si jede svoje bez nějakých větších opičáren.

2
Odkladiště / Re:Randomizovaná virtuální klávesnice
« kdy: 04. 06. 2024, 08:19:43 »
Souhlasím, je to blbost a šikana uživatel. Já píšu pin zásadně svalovou pamětí a tady bych byl ztracený.

3
Windows a jiné systémy / Re:Windows SSH program s tabmi
« kdy: 16. 04. 2024, 08:30:12 »
tabby.sh ?

4
Hardware / Re:Chladič na staré cpu
« kdy: 28. 11. 2023, 06:25:18 »
Taky se přikláním k tomu poslat tu klec s tím něčím vzdáleně připomínající fan balistickou křivkou do elektronického odpadu a nahradit něčím normálním. A pokud to má být tiché, asi bych změřil ten heatsink, a podle toho koupil Noctuu potřebných rozměrů s PWM. A co se týče montáže, asi si nemyslím že drcpásky budou horší než ta věc co tam je teď.

5
Vývoj / Re:Programování pro děti (10 let)
« kdy: 22. 09. 2023, 11:31:18 »
Předně -> je to velmi individuální.
RE. Python:
Jsem přesvědčen o tom, že si své místo aktuální místo právem zaslouží.
Z některých hejtů je poznat, že ho moc neznáte.
Ale pokud se mu chcete vyhnout, klidně, proč ne.

Taky bych se pythonu vyhnul. Umím jak python, tak ruby a ruby je stejně silný jazyk, ale není svázaný tím že odsazování je součást syntaxe. A znám spoustu lidí co zavrhlo python ze stejného důvodu.

RE. Minecraft:
Nejen Minecraftem svět je živ.
Lákavá možnosti nabízí například Roblox Studio. Já si oblíbil Minetest.
Je tam přesah do adminování při provozu vlastního serveru.

Minetest byl svého času taky super, mody jsem psal jen tak pro srandu, jen LUA je IMHO jeden zhmotněný NIH syndrom. Nechápu proč nepoužili standardní operátory, proč nepoužili regexy tak jak jsou všude jinde.. Tohle jsou věci které by pro učení dětí programovat mohly časem vadit.. Ono je bych řek lepší se naučit regexpy ve většinové podobě než nějaké tuším to nazývají "patterns".. Je to totéž jen s debilnější syntaxí. Další trošku problem byla tehdy toxicita na ofiko dev IRC. Pro nějaký větší vývoj tam být byla nezbytnost a mít vazbu na core devs a to co chystají. Ale toxicita byla to co mě donutilo s tím přestat.

6
Studium a uplatnění / Re:Etický hacking
« kdy: 17. 08. 2023, 06:44:05 »
neexistuje nic co by se nedalo alespon zkusit. Eticky hacking ma asi 1000 ruznych pododvetvi a nikdo nezna vsechno a dneska to ani nikdo realne neocekava. Zajima te to? To je zakladni otazka. Vydrzi ti ten zajem? To je hned druha v rade. Lidi bezne menej zamestnani a obor klidne i ve 40 ci 50 letech. Tvdit nekomu ze je na to pozde nebo ze na to nema je nesmysl, pokud to toho cloveka bavi a je ochoten tomu obetovat cas.

No vzhledem k tématům jaké tady OP zakládá, na to nač se ptá, zatím jen zkoumá aniiž by na něco byť jen zdánlivě sáhnul atd, tak už ho mám dávno zaškatulkovaného mezi bambilionem dalších podobných které jsem za karieru potkal. Pán jen hledá snadné prachy a to ani v jednom směru IT není.

Za mně asi zopakuju to co už v jeho vláknech padlo. Školy nejsou v IT třeba když je zájem a chuť se neustále učit, zkoušet, vrtat se v tom co mě z oboru zajímá. Já se ke svému vysněnému oboru (linux sysadmin) dostal rokama dřiny a odříkání. A rozhodně jsem za svým cílem šel hlavně kvůli tomu, že mě daný obor zajímá a chtěl jsem jej dělat profesně celý život. Prachy nebyly motiv, sliušné peníze taky v daném odvětví nejsou úplná samozřejmost (každý hledá otroka co umí linux, windows, databáze, trošku síťařiny za plat uklízečky), ale dá se k tomu časem dojít.

Takže si myslím že OP už dávno místo "jen zkoumání" měl mít napsaných prvních pár scriptů, přečtenou nějakou knížku z oboru pro začátečníky atd.. ..ale to by pro něj bylo přirozené pokud by měl o obor reálný zájem.. ..ale tady jsou hlavní motiv peníze a takhle to IMHO v IT nefunguje.

Rád se budu mýlit, ale spíše se obávám že tohle není ten případ.

7
Co se týče debianu a podobných, jak píšeš.. důležitý je avahi-daemon a pak libnss-mdns balíček. A nic nikam nepřidáváš a mělo by to chodit. Ale jak jsem psal výše, je to jen pro doménu .local (takže to musí být camera.local)

8
zkus to zařízení pojmenovat camera.local. Pokud si správně pamatuju, linux má v defaultu že hledá adresy v "TLD" .local

9
Software / Re:Pomoc s Openshot
« kdy: 30. 06. 2013, 21:45:49 »
Dělá to i když vybereš tvůj domácí adresář?

10
Vývoj / Re:Od nápadu k uvedení do praxe
« kdy: 17. 06. 2013, 17:55:02 »
"to vypadá zajímavě a není to složité, zkusíme na to udělat prototyp".

Tohle je ale mylný přístup.. Jak už ti tady nejeden člověk radil... ..prototyp musíš přinést TY. Jinak nemáš vůbec nic. Jak už v diskusi padlo, první co se tě někdo zeptá je "Můžete nám to předvést?" a bez protorypu to fakt nepůjde.. Nikoho dnes nepřesvědčíš jen nápadem že by měl do toho nápadu investovat. Máš dvě reálné možnosti. Napsat prototyp nebo se na top vykašlat. V případě první možnosti to buď zkusit nabídnout nějaké firmě (nic moc šance na úspěch) nebo to umístit na android market za pár drobných a doufat že se z toho stane oblíbená věc. V případě obliby se zvyšuje i šance že si toho všimne někdo z vyšších pozic.

11
Hardware / Re: Router Air Live WL-5470AP zamrzá
« kdy: 26. 07. 2010, 18:27:24 »
Tohle se stávalo i u WL-5460AP.. Hřeje to hlavně kvůli problémům se zdrojem. Zkusil bych použít opravdu stabilizovaný zdroj zda to bude taky tak hřát.. u té předchozí řady to pomáhalo.

12
Sítě / Re: Zjištění koncového uživatele podle IP adresy
« kdy: 24. 06. 2010, 10:53:45 »
Jeste me napada obratit se na poskytovatele zda by sel zablokovat pristup danych IP adres na jeji web... je to mozne? Neco jako ban? Bohuzel jsem tohle v tom webnode nenasel...

No pokud ty stránky nejsou automaticky generované tak to jde buď  v PHP, nebo přes .htaccess

13
Software / Re: Jak otevřít přílohu .eml
« kdy: 15. 04. 2010, 00:28:10 »
Kmail s tím AFAIk taky nemá problémy.. (tedy já na KDE3 s tím nikdy problém neměl)

14
Myslím, že tady jsme si všichni rovni a tak ani nevidím důvod proč si vykat?! Myslím, že ke komunikaci je potřeba TYKÁNÍ, je to osobnější a pokud je diskuze vedena slušně...nevidím důvod k opaku. ;)

Nemám co bych dodal.. přečetl jsi mi to z hlavy:)

15
Vývoj / Re: Automatické smazání souborů určité velikosti
« kdy: 09. 04. 2010, 12:47:33 »
Citace
Nicméně ten script na automatické mazání mi funguje dobře.

Jo jak bylo výše zmíněno, do doby než si nějaký proces podrží nějaký používaný soubor... už jen z toho důvodu bych to mazání dělal jen pomocí logrotate.. to umí i restartovat služby kterým odrotuje logy.. A další fakt je to, že pokud něco spamuje do logu, tak to asi chce nějako usměrnit appku která spamuje.. Mazání logů je jako zavřít oči před autonehodou místo zabrždění..

Stran: [1] 2