Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - alfa111

Stran: [1]
1
Distribuce / Re:DRBD na CentOS 6.2
« kdy: 29. 03. 2012, 23:11:20 »
Je to tak, i když k 6.2 jsem nenašel ani v jejich repu, jen k 6.1 (alespoň dle verze jádra). Už jsem to přeložil, ale je to škoda, v CentOS 5 s tím nebyl žádný problém, tak nevím co se teď stalo.

2
Distribuce / DRBD na CentOS 6.2
« kdy: 28. 03. 2012, 15:31:48 »
Zdravím, chci se zeptat, zda někdo neprovozujete DRBD na CentOS 6.2. Nemohu najít repozitář, kde by bylo DRBD udržováno pro CentOS řady 6. CentOS řady 5 má DRBD normálně ve svém repu. Našel jsem jen v ELREPO pro CentOS 6.0. Jde mi hlavně o to, abych nemusel při každém update jádra znovu překládat drbd.ko.

3
Distribuce / Re: Náhodný restart CentOS 5.5
« kdy: 20. 10. 2011, 23:18:45 »
Ještě mě napadlo udělat nějaké ty zátěžové testy HW, jak o tom psal i Nassir. Asi začít testy pamětí (zatím jsem neprovedl, protože i když není server pravidelně vytěžován, nemohu jej jen tak na den odstavit, snad to půjde v příštím servisním okně).
Další věc jsou core dumpy. Teď jsem to začal studovat. Jen se trochu obávám, že i když to chytnu, tak z toho výstupu já moc nevyčtu:-(.
Uvítám každý dobrý nápad. Díky

4
Distribuce / Re: Náhodný restart CentOS 5.5
« kdy: 20. 10. 2011, 23:08:50 »
Nassir: Na tomto serveru je hw raid controller HP SmartArray P410 (SAS disky). Ovladače jsou jsou přímo od HP (tedy novější než ty distribuční). V žádném logu ani HP diagnostikách není vidět žádný problém.

Martin F: Ano, myslím, že se to jmenuje HP Integrated Management Log. Z poslední doby (cca 7 měsíců), tam není žádný záznam. Předcházející záznamy odpovídají provedeným úkonům.

JardaP: To by určitě šlo, ale myslíte, že se tam něco zaloguje? Jak jsem psal v předchozím příspěvku, ten server je využíván jen nárazově, tzn. že jsou dny, kdy v messages je pouze záznam o spuštění logrotate. Ale asi to vyzkouším nastavit, používáme syslog-ng a z některých serverů agregujeme logy na jeden (z toho problémového ne :-)).

Marek: Ano, toto jsem udělal po posledním restartu, tak uvidíme:-). Ale zase jsem si říkal, že pokud by se ASR aktivovalo, tak by o tom musel být záznam v IML.

5
Distribuce / Náhodný restart CentOS 5.5
« kdy: 19. 10. 2011, 22:23:40 »
Zdravím, provozujeme server s CentOS 5.5. Jednou za čas (obvykle měsíc až dva) se bez zjevné příčiny samovolně restartne (rebootuje). Vždy je to ve večerních hodinách, kdy k serveru nikdo nemá fyzický přístup. Z logů není vůbec nic patrné. V messages dlouho před rebootem není zalogována žádná událost, ale to je docela běžný stav (server není tak často využíván). Jedná se o rackový HP DL380G6. V systému jsou nainstalovány i ovladače a další podpůrný SW od HP. V žádném dostupném logu není zmínka o možném přehřátí nebo jiném hw problému.
Chápu, že mi asi nikdo takhle neřekne, v čem je problém. Spíše bych uvítal radu jak postupovat při zjišťování příčiny. Jediné, co jsem objevil je ve výstupu z "last": reboot  system boot verze jádra a datum události.
Předem díky za nápady.

6
Software / Re: SW na správu životního cyklu serveru
« kdy: 27. 03. 2010, 15:33:41 »
Díky, vypadá to zajímavě. Rozhodně to vyzkouším.

7
Software / SW na správu životního cyklu serveru
« kdy: 26. 03. 2010, 19:04:06 »
Chci se zeptat, jestli někdo neznáte nebo nemáte zkušenosti s nějakou aplikací, která by umožňovala zachytit různé informace/data ze života serverů.
Jde mi zejména o tyto data:
- popis hw
- zachycení změn hw za života serveru, ať už upgrade nebo výměna po havárii
- jaké služby a aplikace jsou na serveru provozovány
- zachycení změn aplikací (updaty)

Dobré by také bylo, kdyby aplikace umožňovala nějaký řízený přístup k datům na základě přihlášeného uživatele. Je víceméně jedno jestli se bude jednat o oss nebo komerční, hlavně aby to mělo nějakou úroveň.
Kdysi jsem zkoušel Brage, ale vývoj téhle aplikace se zřejmě zastavil (nebo pokračuje velmi pozvolna).
Mohl by mě někdo nasměrovat? Třeba i poradit vhodné heslo do Googlu, které by vedlo k relevatním výsledkům? Předem díky za odpovědi.

Stran: [1]