Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - cechi

Stran: [1]
1
Software / Re:Netflix nehraje v Linuxu, chce Silverlight
« kdy: 17. 02. 2017, 07:33:13 »
Horizon od UPC takto funguje taky? Zkusil jsem ho na linuxu letmo a nešel (taky Silverlight).

2
Software / Re:Chrome 56 - zobrazení certifikátu
« kdy: 17. 02. 2017, 07:31:39 »
Bohužel je to pravda a certifikáty zřejmě budeme zanedlouho kontrolovat přes OpenSSL. Když jsem to slyšel poprvé, tak jsem to považoval za vtip. Google poslední roky bohužel připomíná MS 90. let a všechny nutí přijímat svůj jediný správný názor názor.  >:(

Debilizace prohlížečů je evidentní trend - potvrzuje to i nedávný článek na Intervalu:  https://www.interval.cz/clanky/vyvoj-zobrazovani-ssl-certifikatu-v-prohlizecich/ >:(

3
Distribuce / Re:Ubuntu 14.04 versus OS X Yosemite/Maverick
« kdy: 02. 01. 2015, 09:34:59 »
pokud bych si měl na základě zkušeností vybrat mezi Ubuntu a OSX, tak beru Yosemite. U Ubuntu bych musel změnit Unity za Gnome nebo XFCE, abych s tím vůbec mohl pracovat.
OSX je ideální na noťas, na desktopu mi to nesedí.

4
Distribuce / Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« kdy: 02. 01. 2015, 09:31:42 »
xubuntu na desktopu a na ntb OSX (MB air).
spokojenost s oběma, jen u OSX mě vadí logika Finderu a celkově práce se soubory.

5
Odkladiště / Re:U koho máte .com doménu?
« kdy: 06. 09. 2013, 23:05:51 »
Gandi.net
Jaké výhody ospravedlňují ty jejich ceny? A mimochodem proč je to vnucováno T-ptákem? Už toto je mi nesympatické...

6
Odkladiště / Re:Co si myslíte o LinkedIn?
« kdy: 06. 09. 2013, 23:02:37 »
LinkedIn je dobrý nástroj a dá se využívat různými způsoby. I při zcela pasivním přístupu je možné, že člověk dostane nabídku.
Setkávám se ale s tím, že lidé o tom mají špatné představy, nebo nechápou, co je cílem. Já ho používám pro přehledné vedení svého profilu (offline CV sucks), kontakt s bývalými kolegy a headhuntery, občas něco zajímavého a i ta nabídka už přišla (dobře zacílená).
Pravidelně se tomu nevěnuji, protože delší působení LI není dobré.

IMHO špatné české "HR" to neumí (moc) používat, a tato "filtrace" se hodí. Potom nechodím do firem, kde se od pohovoru očekává, že jejich firmě vlezu přímo tam, vychválím ji jako lídra všehotrhu a vyjádřím touhu získat možnost tam pracovat za co možná nejnižší plat.

7
Odkladiště / Re:U koho máte .com doménu?
« kdy: 06. 09. 2013, 22:18:04 »
Na registraci této generické domény není co pokazit, proto bych volil podle ceny a úrovně fakturace (CZ). Godaddy má zbytečně přeplácanou administraci, která není pro tvou správu, ale čistě pro upsell.
Důležitá je správa a funkčnost DNS, pokud budeš používat NS registrátora.

v CZ subreg, wedos, z cizích joker...

8
Odkladiště / Re:Windowsy obecně
« kdy: 06. 09. 2013, 22:12:30 »
No, ale s Linuxem můžete také dopadnout jak sedláci u Chlumce. Někteří lidé se prostě nevzdají Flashe, Javy, Skypu. Pro jejich instalaci musíte zadat roota a může to být  v .... Ano, Windows s bezpečností na tom nejsou nikterak dobře, ale zase to svědčí jen o kvalitách člověka, nic víc. Kdyby měl člověk nějakou kvalitu, nebude vymýšlet šmíráky, nebude každého podezírat, nebude vymýšlet špeháky, jak druhému vykrást konto. Podívejte se na dnešní mládež, když někdo někomu něco udělá, začnou ho lustrovat na FCB a zjišťovat si informace, jen, aby se mohli nějakým způsobem pomstít. To je horší, než někdejší STB. Bohužel je to příklad, příklad toho, jak by technika neměla sloužit a jak kvalita člověka klesá na samé dno, tedy pokud už není pod dnem. Místo toho vyříkat si věci do očí, útočíme na sebe přes techniku. Systémy mohou být jakkoliv bezpečné, ovšem kvalitu člověka to nenapraví, to by se muselo začít úplně jinde.
STB na FB zdaleka nemusí být jen mládež. Například moje zkušenost s náborem lidí do firmy - prvně jméno do FB a hledat, spekulovat, pomlouvat...

9
Hardware / Re:Doporučení smartphonu s Wi-Fi
« kdy: 06. 09. 2013, 21:58:55 »
WP by to zvládl za cenu od 3-4 tisíc a ušetřil byste si nervy. Ale ten jste vyloučil, zřejmě z ideologických důvodů.

10
Odkladiště / Re:Android nebo WP8
« kdy: 06. 09. 2013, 21:45:29 »
Takze pokud nekdo uvazuje nad WP8 telefon tak zame rikam ano pokud mate smartphone na volana psani sms a emailu pouze... pokud byste radi neco vic tak urcite nemuzu doporucit. Ani zakladni funkce jako korektne zobrazit a prehrat mp3 nejsou funkcni :)
Nie je mozne tieto funkcie nahradit aplikaciami tretich stran? Rootnut telefon a skusit tam nieco natlacit (TC, Irfan, Thunderbird, ...)? Napriklad AMR-kove softy pre WM6, popripade klasicke exace cez emulator?
Planujem kupit nieco s WP8, ale ako tak citam, tak som uz doplanoval :(

Bouzel WP8 neni mozne momentalne nijak rootnout ci jinak upravovat a jak tak sleduji WP komunitu tak to ani nejak brzo nepujde diky HW ochrane. Jinak aplikace 3 stran jsou ale vsechno je to pouze nadstavba originalnich aplikaci takze si to clovek muze predstavit jako skin pro danou aplikaci. MP3 prehravac ktery by koretne prehraval hudbu neexistuje momentalne na marketu. Stejne tak jako moznost pristupovat na data aplikaci takze napriklad temp nabobtnava i do velikosti nekolika GB a casto je pak jedina moznost obnoveni tovarniho nastaveni... Byl sem velkej nadsenej a sel sem do WP8 ale po nekolika mesicich sem to vzdal protoze system ktery se da pouzit na volani sms a email a nic vic je mi prakticky nanic pokud ho chci vyuzivat i jako multimedialni zarizeni. Asi bych doporucil bud jit do Androida nebo si pocka co prinese FirefoxOS ci Ubuntu Phone :)
Zajímá mě, jaký problém má WP obecně s přehráváním MP3, a na co narážíš. Prosím o rozvedení. Nechápu, co to může být a je to dost divoké tvrzení, stejně jako tvrzení o "spoustě chyb". Gmailových účtů mám v telefonu několik (normální gmail i apps) a nemám žádný problém synchronizovat kontakty ani kalendář. Nějaké novinky o odříznutí Google uživatelů proběhly, ale prakticky se nestalo nic.

WP je velice efektivní, má na rozdíl od A. propracovaného e-mailového klienta (myslím teď design, fungují oba) a celkově potřebuji málo aplikací. Ty jsou ale kvalitní, drtivá většina zdarma, a bez reklam. Používat se dá telefon ke všemu, i k SSH nebo RDP.
Hudbu zvládá dobře, udělám vše velice rychle a telefon se nezasekává. Ale musí se to vyzkoušet. filmy na tom nesleduji, proč taky. Na to mobil neslouží.

Abych jen nechválil - Zune je špatné, nechci ho používat. Stejně mě štve nepodpora autom. stahování podcastů, která fungovala, ale MS ji zařízl (v česku neposkytuje v marketplace hudbu).

Vy si vybíráte z více platforem, ale požadavky máte striktně androidové. Je snad chyba toho systému, že není možné se v něm hrabat a funguje sám od sebe? Na androidu musím řešit mail. klienta, musím řešit s čím přehrávat hudbu; to je v pořádku? Nemyslím. Je celkem smutné, že k tomu někteří lidi přistupují tak, že není root = problém, nemám vlastního mail. klienta = problém, atd. Jediné omezení může být v tom, že musíte používat IE - ale ten funguje dobře. Opera mi taky chybí, ale jen pocitově. S WMobile to skutečně není možné srovnávat.

Používám svobodný SW, ale Android je pro mě peklo. Problémy typu Master key zranitelnost jsou k pláči. Podpora a updaty výrobců hrůza. Stabilita systému není nejhorší, ale je to individuální. Aplikací je sice hodně, ale skoro všechny free jsou zaspamované reklamou. Já jsem přes dva roky spokojeným majitelem Omnie 7 s WP. Musím říct, že jediný problém, který s tím mám, je ideologický - fakt, že je to systém od MS. Byl bych raději, kdyby byl Android produktem MS a naopak.

Stran: [1]