Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Withy14

Stran: [1] 2 3 ... 15
1
Sítě / Re:www.privacytools.io - Kdo blokuje DNS?
« kdy: 06. 08. 2020, 12:45:00 »
Když už jsi v tom studiu, tak si nastuduj, jak se zeptat konkrétního serveru na konkrétní záznam (příkazy host nebo dig). Tím zjistíš, jestli konkrétní server konkrétní název resolvuje.

Tazatel tady na rootu položil svůj první dotaz, tak jste mu mohl odpovědět bez toho, aniž by z vaší odpovědi byla cítit nadřazenost. Respektive stačilo vynechat, to co jsem od vás odcitoval a odpověď by byla téměř v pohodě. Další věc, co má společného seznam blokovaných stránek s hrami (online gambling) s privacytools.io? Respektive mě by v životě nenapadlo, že by se na doméně s takovým názvem schovávalo pravě nějaké kasíno. Příště, než něco podobného pošlete (když už jste se rozhodl teda odpovědět), tak si to aspoň nastudujte.

@dotdotdot: pokud používáte firemní síť, tak je dost možné, že doména je blokována přímo ve firmě (některé firmy blokují obsah týkající se VPN, TOR, prona apod., například u nás se nedá stáhnout kvůli bezpočnosti ani Kali linux nebo Tails), pokud dochází k blokování domény doma, tak by bylo záhodno se zeptat ISP proč. Doména se neřadí mezi nebezpečné (to by vám navíc řekl i browser), jinak kromě zmíněných nástrojů panem Prýmkem můžete zkusit i obyčejný traceroute (abyste viděl, kde to skončí):

host (nebo nslookuo privacytools.io (jestli vám to vůbec DNS přeloží)
traceroute privacytools.io

2
/dev/null / Re:proč mi všecko mažete??
« kdy: 10. 07. 2020, 14:12:13 »
"Proč mi mažete příspěvky?"

Pro příště, než něco napíšete, tak si to po sobě přečtěte (nebo, pokud trpíte dyslexií, tak to zkuste dát někomu přečíst a případně i opravit, mám za to, že existují i online nástroje, mně jen "obyčejný" gmail vytýká chybějící spojky apod.).

Každý sice občas udělá gramatickou chybu, ale to co jste napsala (soudě podle podpisu a použitých rodů), je téměř nečitelné. Po prvním odstavci mě začala bolet hlava, protože abych zapojil tolik mozkové kapacity na pochopení textu v mé mateřštině, to se mi dlouho nestalo.

Jinak jsem si zkoušel pročítat věci z webarchive a je to stejně nečitelné, jak to co jste napsala tady.

Doporučím vám nastudovat si pravidla českého pravopisu (a to myslím vážně). Nemusíte umět úplně všechno, ale základní stylistika a gramatika se učí už na základce. Protože jestli chcete pokračovat v psání toho, co jste napsala teď (a v minulosti na webarchive), tak vám ta příspěvky budou mazány.

3
Jestli jsem se díval správně, tak výměna displeje u těchto mobilů vyjde na cca 3000 včetně práce, tak si myslím, že se vyplatí nechat si jej vyměnit.

Jen detail: než ten mobil svěříš nějaké firmě, tak si ji zkus prověřit, jestli se jedná o seriózní firmu. Například servisdispleje je "firma", které bych nesvěřil do ruky ani lego skládačku (už jen na základě toho, že hodnocení jsou generována, na stŕance mi vyjelo hodnocení od stejného uživatele na dvě různé opravy ve stejný den a to vše 5 hvvězdiček). Ideální je, když ta firma má kamenou prodejnu/servis. A ještě lepší je, pokud ti daná firma řekne, že to udělá na počkání (například za 2-3 hodiny, nebo že si to můžeš osobně vyzvednout druhý den).

4
Odkladiště / Re:Porušení práv, GDPR ?
« kdy: 16. 06. 2020, 08:49:50 »
Jak píše ajne, je lepší se nejdříve domluvit. Na druhou stranu naznač taktně zaměstnanci, že PC je majetkem firmy, a že ty ze své pozice máš oprávnění dané PC udržovat fit.

Co se týče soukromých dat, tak mu doporuč, ať využije například externí disk nebo něco podobného, protože jakožto správce ručíš za chod PC a firemních aplikací. Jestli tam má například fotky z dovolené  a přijde o ně (může mu havarovat disk), tak ty nejsi oprávněn mu daná data zachraňovat.

A jen dodatek - zkus si nastudovat mmc konzoli. PC se a spravovat i bez RDPka.

5
Windows a jiné systémy / Re:Windows 7 ping a tracert
« kdy: 25. 08. 2016, 16:18:13 »
Omlouvám se, pokud sem nepochopul otázku:

ICMP echo request neznáte? Windows Firewall je v základu blokuje (jedním z důvodů je asi bezpečnost). Sdílení souborů je povolí automaticky - a je to podle mě logické.

Povolte si icmp echo request:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/how-to-enable-ping-response-in-windows-7/5aff5f8d-f138-4c9a-8646-5b3a99f1cae6

Předpokládám, že vám jde o to pingnout váš stroj (zvenčí), nikoliv pingnout se ven, protože v základu echo-reply blokován není. Pokud vám jde o ping ven s tím, že se vám nedostavá odpověď, tak je vhodné hodit sem tracert výstup, ať se ví, kde se to zařízne.

6
Hardware / Re:Který 250GB SSD kolem 2500 Kč?
« kdy: 01. 02. 2016, 11:46:38 »
Takže reakci ohledně současných SSD beru jakože "ne" :).
Ano - tim jsem se snazil ukazat na to jaky exot ted je EVO.
BTW jeste tam mel nejakej renonc Kingston, ale nevim presne u jakyho disku, ale taky tam nejak prehodili v nove revizi neco (myslim, ze NAND) a nehodlali to nejak nekomu sdelit.

Jistě ALE pořád nenapsals v čem je ten SSD od Samsungu horší a jen se vykrucuješ. Opakuji, tak nás přestaň napínat a pouč nás protože názor člověka co "nepracuje v benchmarcich" bude asi super důležitý.
Nemam duvod ti suplovat google. Pokud si nedokazes vyhledat duvod proc se tomuhle SSD vyhnout obloukem tak to nedelej, kup si ho. Ja se jen usmeju za pul roku az tady budes resit bezradne sve problemy.
Další chytrák, kterému asi prošly tuny daných disků pod rukama. Udělal jsem Googlení za tebe - Tom's HW, AmandaTech i ExtremeTech jej vychvalují (ano píšou o nějakých problémech, ale ty Samsung opravuje). Zkus sem nahodit pádný argument (ne jen jednu osobní zkušenost), nebo buď tak laskav a zdrž se jakýchkoliv poznámek.

7
Sítě / Re:Smlouva o routeru Turris
« kdy: 14. 01. 2016, 14:53:39 »
Odpověděl jsem takto:

Citace
Vážená paní XXX,
jedná se o kontradikci, jelikož žádost musí být podána NEJPOZDĚJI 30 dní PŘED DNEM, NA KTERÝ PŘIPADÁ UPLYNUTÍ DOBY NÁJMU a nikoliv až po tomto datu, proto s Vaším postupem nemohu souhlasit. Těžko by někdo mohl požádat nejpozději 30 dní před uplynutím doby nájmu a současně požádat až po zániku nájmu uplynutím doby nájmu.

7.7. Nájemce má právo v případě zániku nájmu uplynutím doby nájmu požádat pronajímatele o odkoupení Zařízení; tato žádost musí být pronajímateli doručena nejpozději 30 dní před dnem, na který připadá uplynutí doby nájmu.
...

Nejedná se o kontradikci, důležité je slovo žádost. Žádosti může, ale nemusí být vyhověno..
Výllad daného článku:
1. Mám zařízení pronajmuté na dobu x dnů
2. V době x-y (kde y<=x) mohu požádat o odkup

Pojďmě k dalším věcem.
Citace
7.7. Nájemce má právo v případě zániku nájmu uplynutím doby nájmu požádat pronajímatele o odkoupení Zařízení
důležité je to ...v případě..., jedná se o implikaci.
Jinak: Kdy zanikne smlouva a zároveň mohu odkoupit Zařízení? Tehdy a jen tehdy, pokud uplyne doba pronájmu

Pojďme opět o kus dál:
Citace
Citace
7.5. Jestliže došlo k zániku nájmu před uplynutím sjednané doby nájmu, je v případě porušení povinnosti dle článku 7.4.2 nájemce povinen zaplatit pronajímateli smluvní pokutu ve výši rozdílu mezi cenou Zařízení uvedenou v článku 1.2 a nájemným dle článku 2.1, a to do tří (3) dnů ode dne marného uplynutí doby dle článku 7.4.2. Za každý celý dokončený měsíc trvání doby nájmu se smluvní pokuta snižuje o 2,5% z ceny Zařízení uvedené v článku 1.2. Zaplacením smluvní pokuty dle tohoto článku zanikají povinnosti dle článku 7.4.
V případě odkupu zařízení však nedojde k porušením povinností odkazovaných v 7.4.2 a smluvní pokuta se neplatí.
Máte pravdu, v případě odkupu nedojde k porušeni 7.4.2, ale to není dostačující podmínka k tomu aby smlouva byla ukončena.

Nutné podmínky pro ukončení smlouvy:
1. Uplynutí doby nájmu.
nebo
2. Souhlas obou stran pro předčasné ukončení doby nájmu. Sem patří ta vaše žádost a poslání 1 koruny. Vy jste požádal, protistrana nevyhověla. Tečka.
nebo
3. Porušení podmínek umožňujících nájem (poslání 1 koruny na účet s žádosti o odkup sem nelze z logických důvodů zahrnout)

Teď k té vaši kontradikci:
1, Máte zařízení v pronájmu na x dnů (celkem 3 roky?)
2. Chcete zařízení do osobního vlastnictví,
3. Kdy můžete požádat majitele zařízení o odkup?
4. Pouze tehdy, pokud máte toto zařízení v pronájmu.
5. Kdybych se čistě hypoteticky rozhodl po době ukončení smlouvy, že si chci zařízení koupit, tak už půjde o úplně jinou situaci a pravděpodobně to nebude za 1 korunu. Proč? Protože to by si pak Turrise mohl koupit každý za korunu (prvím takovým prodejm za korunu po vypršení smlouvy by mohl totiž vzniknout právní precedens).

Ještě jednou ke kontradikci a teď trochu důrazněji:
Otázka: Kolik smluv na dobu určitou máte? U mě je to například pojištění, paušál, nájem.
Každá z těchto smluv je něčím odlišná, ale jedno mají společné, pro jakoukoliv změnu v těchto smlouvách musím podat žádost před vypršením smlouvy.

Závěr: Podal jste žádost o odkup zařizení před koncem platnosti smlouvy. Žadosti nebylo vyhověno, protože k tomu ani nevznikl pádný důvod. Pokud se vám to nelíbí, nezbude vám nic jiného, než soud, ale na rovinu - nemáte šanci (jestli je tady někdo fundovaný právník, který si myslí, že nemám pravdu, tak nechť se tohohle ujme).

8
Podle Google se tahle chyba vyskytuje i ve F22. Jediné, co jsem k tomu našel, je upgrade BIOSu, jinak k tomu nic není, Buzilla obsahuje určité bugy, ale nejsem schopen poznat, jestli jsou related k tomuhle.

Zkus jiný kernel (třeba klidně i z rawhide) - jestli to bude dělat taky.

9
Vývoj / Re:Zápis do souboru - fflush vs fprintf
« kdy: 27. 11. 2015, 15:51:02 »
Ahoj, dík všem za připomínky. Co se týče kódu od Meh, tak jsem ošetření/debugování až takhle nedělal, počítám s tím, že až dostanu ve škole úplné zadání, tak se tím zabývat budu - ale ošetření budu chtít mít na takové úrovni, že mi do cyklů a podmínek půjdou korektní data (klidně tady ten program pak nahodím). To neznamená, že bych nebyl vděčný za jakoukoliv připomínku. Momentálně si akorát chystám hlavičky s tím nejhorším, co asi v projektu bude (operace se soubory plus věci typu sscanf a podobně, abych to měl pak z krku).

Prostě takové "demo" (na základě projektů z předchozích let). Jediné co mi vadí, že to je prostě věc, která nebude v reálu použitelná, bavil jsem se  s učitelem a ten mi řekl, že není schopen při tolika studentech vymýšlet zadání, která by měla smysl, že takové věci se řeší právě až na bakalářce (prosím, žádný flame na téma vysoké školy).

10
Vývoj / Re:Zápis do souboru - fflush vs fprintf
« kdy: 26. 11. 2015, 12:26:50 »
Je něco, v čem bych si měl u fputs a fflush dávat pozor?

Nie u fputs, ale u sprintf. A to na pretečenie poľa radek. Doporučujem sprintf vôbec nepoužívať. Namiesto neho použiť snprintf.

Mám za to, že sprintf, tak jak mám napsaný, přetéct nemůže:
Kód: [Vybrat]
sprintf(radek, "0");
To mi do radku hodi vždy jeden znak, zkusím si to zdebugovat plus se podívám na ten snprintf, pokud mi to umožní čisté C.

11
Vývoj / Re:Zápis do souboru - fflush vs fprintf
« kdy: 26. 11. 2015, 12:22:59 »
1. pouzivej parametry kompilatoru "-Wall" a "-Wextra"
2. pouzivej staticky analyzer, napr. CppCheck (podporovan v Code:Blocks)
3. inicializace for cyklu je divna "i<0", cyklus pak zalezi na predchozi hodnote "i"
   ("-Wall" vyhodi "warning: statement with no effect")

Zaver:
mas spatne inicializaci for cyklu - "i<0" misto "i=0"

Ahoj, sry - chyba se vloudila :D má být i=0. Psal jsem to z hlavy.

12
Vývoj / Zápis do souboru - fflush vs fprintf
« kdy: 25. 11. 2015, 15:15:08 »
Ahoj,
mám problém s fflush/fputs. Mám C kód /ne C++ kvůli školnímu projektu) a následující fragment kódu (nechce se mi tady dávat celý,ale když budete chtít, tak mohu, jinak neřešte prosím smysluplnost nebo jak by to šlo jinak, potřeboval bych spíše vysvětlit jednu věc):

Kód: [Vybrat]
for(i<0;i<pocet_nul;i++)
    {
      sprintf(radek, "0");
      fputs(radek,fp);
      fflush(fp);
    }

a

Kód: [Vybrat]
for(i<0;i<pocet_nul;i++)
    {
      fprintf(fp,"0");
    }

Problém je ten, že první kód se nechová stabilně - to znamená, že například z třiceti 0 mi zapíše do souboru jen 25. Navíc je zvláštní, že na Linuxu (Fedora 20) se to chová korektně, kdežto ve Windows nikoliv. Druhý kód dělá to co má. V obou dvou používám Code:Blocks s GCC.

Je něco, v čem bych si měl u fputs a fflush dávat pozor?

13
Bazar / Re:Prodej UTP cat. 6 - 300m
« kdy: 16. 10. 2015, 11:16:05 »
to André: Rýpáním si tady nikoho nezískáš.

Jinak, když jsme u těch frekvencí a znalostí v této oblasti, mohli bys sem nahodit grafy pro NEXT, FEXT, PS-NEXT daného kabelu? Dále grafy z dlouhodobější zátěže na plném gigabitu? Protože čísla jako 250MHz. 400MHz, 550MHz jsou jen marketingový trik. Měl jsem například v ruce Cat6 patch kabely od "značkových" firem, které měly podstatně horší vlastnosti, než kabel od "noname" firmy, který jsem si navíc nacvakl sám (bylo t měřeno v laboratoři).

14
V hlavičce je nějaký příznak, který se po načtení automaticky otevře v příslušné aplikaci, pokud na daném stroji exituje, jinak se to otevře normálně v browseru (otestováno na desktopu i na serveru). Možná to říkám špatně (snad teda až ne tak moc), ale rozhodně tady nejde o nějaký odposlech šifrované komunikace.

Na druhou stranu - otevření stránky s Windows aplikací vede do aplikace Windows Store, stejný poskytovatel, stejný certifikát. To samé se děje i v Google Apps a nejinak tomu podle mě bude i u AppStore, taky budou směřovat na defaultní aplikaci a až pak na web.

15
O serveru Root.cz / Re:Nová podoba roota (beta)
« kdy: 17. 09. 2015, 10:35:56 »
Nikde nemuzu najit volbu na prepnuti na tmave pozadi. S bilym se vetsina webu blbe cte i na kvalitnim monitoru. Neni prirozene aby nereflexivni pozadi(svitici monitor) mel bilou barvu a na ni cerny text. Root neni cten na papire nebo na eink displayi.
Root byl vzdy typicky cernym vzhledem. Pripadne bych jeste doporucil zelenou na cerne(aka hercules). Minimalne jako volitelne jako na starem webu.

Souhlas, Beta se mi vůbec nelíbí, moje připomínky:
1. pruh zpráviček dát jinam (klidně dolů, je mi to jedno, na takové pozici to nemá co dělat)
2. zvýraznit fórum (podle mě jedna z nejpřínosnějších částí roota)
3. umožnit přepínání ze světlého schématu na tmavé

Nevím, proč všichní cítí potřebu měnit něco, co funguje (jestli někomu příjde stávající design zastaralý, tak ať, mě se líbí - Beta nikoliv).

Stran: [1] 2 3 ... 15