Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - P_V

Stran: [1] 2 3 ... 15
1
Software / Re:Jak komprimovat videoarchiv
« kdy: 20. 09. 2020, 13:25:12 »
Level není cargo kult. Levely jsou stanovené jako výkonnostní mezníky, kterých musí nějaký dekodér dosáhnout. Na straně enkodéru znamená level tvrdý limit na některé parametry streamu. Když se level dodrží při enkódování, tak je pak zaručeno, že to přehraje všechno, co ten level splňuje. Konkrétně level 4.2 je požadavek pro zařízení, co mají zvládnout fullhd s 60fps.

2
Mohlo by pomoci, převést obrázky do uživatelské palety, do které si dáte jen barvy použité v legendě, v ploše mapy, a případně několik málo mezistupňů, jelikož tam je antialiasing. Tedy méně než 256 barev. Tuto paletu bude nutno vyladit pro každý zdroj zvlášť. Bez ditheringu.
http://www.imagemagick.org/Usage/quantize/#remap

3
Pokyd by byla možnost odbočit jiným směrem, nestál by za zkoušku nějaký vektorový formát?
Nebo aspoň to generovat s vypnutým antialiasingem. Bude to trochu zubaté a možná bude nutné použít jiný/větší font, ale bude v tom už z počátku minimum barev.

Nebo se nebát jpg, s vypnutým subsamplingem. Není to zas tak špatné.

4
Co by bylo fiktivního?
Že máte nějaký dyslektický build diskpartu.  :D

5
Distribuce / Re:Vymazání HDD před prodejem NB
« kdy: 02. 11. 2019, 17:14:46 »
Přepsat nulami pomocí dd.
Kód: [Vybrat]
dd if=/dev/zero of=/dev/sdX

To je rada úplně na ..ho.. ::)

SSD disky, které podporují komprimaci obsahu, sice změní několik buněk, ale obsah zbytku SSD zůstane zachován a dá se obnovit. Tohle je naopak velmi špatná rada pro SSD! (Pisatel asi žije v minulém století páry a rotačních disků ;D)


Chci Vás vidět, jak obnovujete. Ano, je možnost to obnovit. Když dekompilujete firmware a zjistíte z toho, jak si SSD interně ukládá data. Nebo jste to knowhow od někoho draze pořídil. A pak už se jen napíchnout na nějaký JTAG, nebo si hrát s páječkou, data z čipů vycucat a externě je dekódovat.

Tím chci říct, že když se data nenachází v sektorech, čtených skrz standardní rozhraní, tak pro běžného šťourala přestala existovat. Pokud tam byla data tak cenná, že by někomu stálo za to platit odbornou obnovu, tak je lepší to fyzicky zničit. Nemáte totiž zaručeno, že tam někde nezůstal třeba jen kousek, v nějaké stránce které se wear leveling vyhnul.

Máte ale pravdu v tom, že přepsat celý prostor nějakými náhodnými daty, nejlépe dvakrát, by mělo pravděpodobnost zachování něčeho citlivého snížit blízko k nule. Všechny ty příkazy na jednorázové smazání jsou jen spoléhání na to, že to výrobce implementoval správně.

6
Hardware / Re:Ekologická likvidácia HDD
« kdy: 13. 11. 2018, 15:12:40 »
Nejlevněji ovšem vyjde, navážet to do nějaké velké haly, a když je plná, zapálit to. Dostanete zaplaceno za převzetí k likvidaci, i od pojišťovny, a nemusíte se snažit o nějaké rozebírání a recyklaci.

7
Vývoj / Re:Je utf8 univerzální?
« kdy: 04. 07. 2018, 23:01:13 »
V některých jazycích je UTF-8 neefektivní co se délky týče (narozdíl od češtiny například).
Z hlediska velikosti souboru, pro jazyky používající latinku je vhodnější UTF-8 a pro nelatinské jazyky UTF-16.

8
Desktop / Re:Jak můžu smazat všechno?
« kdy: 14. 05. 2018, 11:08:19 »
Vážně se dá jednou přepsaný magnetický záznam obnovit? Myslím na HDD který je mladší než cca 10 let. Všude se tradují takové zkazky, ale už to někdo viděl? Podle mě, dnešní HDD mají takovou hustotu záznamu, aby signálový procesor v disku byl ještě schopen v tom šumu nějaká data najít. Ta doba, kdy z čtecí hlavy lezly jasné jedničky a nuly, a na analogové úrovni ještě spousta dalších zajímavých věcí, je fuč.

9
Hardware / Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« kdy: 13. 04. 2018, 11:16:32 »
Mimochodem, znáte nějakou aviváž (prádlo měkké, bez elektřiny), ale taky bez přidané STRAŠLIVÉ VŮNĚ mající v mozku bydlenek navozovat čistoskvoucí dojem?

10
Hardware / Re:Výboj statické elekřiny mi restartuje desktop
« kdy: 12. 04. 2018, 09:59:20 »
Nejsnažší řešení by mohlo být, pořídit si bezdrátová sluchátka, nebo zvukovku do USB. Ty audio konektory na základní desce asi nemají dobrou ESD ochranu.
Taky mě napadá, prát oblečení v nějaké aviváži, kde se píše, že má antistatickou ochranu. Nebo nějaký antistatický sprej na oblečení, aplikovat ho i na koberec a židli. Nosit věci z bavlny místo z umělých vláken. A k tomu výše navrhovanému zvlhčovači pořídit i ionizátor vzduchu.

11
Software / Re:Punycode ruzne kody
« kdy: 05. 04. 2018, 15:01:55 »
vyzkoušej těch encoderů víc, a vezmi to na čem se shodně většina
https://www.charset.org/punycode
https://mothereff.in/punycode

12
Hardware / Re:Bezpečnost PC z hlediska požární bezpečnosti
« kdy: 17. 03. 2018, 23:43:05 »
Troufám si tvrdit, že člověk s úspěšným absolvováním vyhlášky 50 klidně v počítači přehodí dráty.
To by musel udělat dost netriviálním způsobem. V PC se všechno propojuje pomocí hotových konektorů se zámky. Přehodit dráty by vyžadovalo značnou sílu  :) Pravda, několik málo věcí zámek nemá, jako připojení předního panelu skříně. Ale tam by to zas vyžadovalo negramotnost a poloslepotu, protože je to popsané a v návodě rozkreslené.

13
Sítě / Re:Ukradená doména používaná uvnitř firmy
« kdy: 07. 03. 2018, 18:21:29 »
Tahle TLD je k tomu určená.
https://en.wikipedia.org/wiki/.test

14
Odkladiště / Re:Řešení soustavy rovnic
« kdy: 27. 02. 2018, 13:21:47 »
Citace
najit predpis pro vypocet Y
Také si stanov, jaký předpis. Lineární proložení mezi body není jediná možnost, a je nepoužitelné pokud chceš, aby všechny zadané body ležely na čáře. Můžeš použít třeba lineární interpolaci mezi každými dvěma sousedními body, takže výsledkem bude zubatá čára. Nebo kubickou (spline) interpolaci mezi každými dvěma sousedními body.
https://en.wikipedia.org/wiki/Interpolation

15
Vývoj / Re:Vycitanie dat z binarnych suborov
« kdy: 25. 02. 2018, 17:35:53 »
Miloši, zkus ty soubory dát stranou, pak v té aplikaci změnit jediný znak v nějakém poli a aplikaci zavřít, znova soubory dát stranou, a binárně porovnat. A tak dále. Možná tak postupně přijdeš na strukturu souboru a jak je to scramblované.

Stran: [1] 2 3 ... 15