Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Filip Jirsák

Stran: [1] 2 3 ... 312
1
Vývoj / Re:PHP MS SQL nepřijímá formát datetime2(0)
« kdy: 22. 10. 2021, 23:32:29 »
The label 'T17' has already been declared. Label names must be unique within a query batch or stored procedure.

Nechybí vám tam doopravdy ten apostrof před $Time_in?

Kód: [Vybrat]
$query_in = "INSERT INTO table (UID,Time_in,Time_out)
       VALUES ('$UID',$Time_in')

Z té hlášky to totiž vypadá, že když jste tam přidal T před hodinu, vyskytuje se tam někde T17 mimo string.

2
Vývoj / Re:PHP MS SQL nepřijímá formát datetime2(0)
« kdy: 22. 10. 2021, 21:29:41 »
Proč si myslíte, že MSSQL server očekává datum a čas zrovna v tomhle formátu? Zrovna u MSSQL by mne vůbec nepřekvapilo, kdyby implicitní formát data a času záležel na nastavení locale serveru nebo spojení.

V té syntaxi se mu nelíbí něco kolem '17' – to byl den, hodiny, nebo něco jiného? Pokud hodiny, nechutnal by mu lépe ISO formát času, tedy YYYY-MM-DD'T'HH:MM:SS, tedy třeba 2021-10-22T21:29:35?

3
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 19:50:16 »
nóóóó tak jako vožralej bulhar kterýho mam teďko v pokoji to umí uplně bez cloudu hele :P ;) a když todlecto uměj free nástroje google asi jako bude vo trošičku dál  :) ;)

zadruhý ty nemusíš dělat celej převod na tom mrňavým lokálním zařízení ale třeba vytáhnout jenom mfcc hele a až to jako vystrkávat do cloudu. že by jako taková děsně hodná korporace jako google nepřemejšlela jak jako co nejvíc počitání přenýst na mobílky googleovcí??  :o :P ;) ;)
Aha, takže Google vyvíjí čip Tensor i proto, aby měl kvalitnější offline převod mluveného slova na text, přitom to vlastně všechny mobily už dávno umí. Škoda, že se vás nezeptali, mohli si ušetřit několik let vývoje.

Zvláštní je, že komentujícím připadá podezřelé ledacos, jenom ne to, že tady pořád nějak nemáme doménu, kam teda Google nebo Xiaomi ta data odesílá.

4
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 18:46:19 »
Neodposlouchává, protože kdyby to dělal, už by se to dávno provalilo.
A co by se stalo, kdyby se to provalilo?
Byl by toho plný internet, stejně jako v případě Samsungu. Takže by tady nebylo o čem diskutovat, prostě by tu byl jeden nebo více odkazů na články, které by to potvrzovaly.

5
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 17:30:36 »
a?

rekl si "neodposlouchava" jako ze je to dany a autor je blbec.

Ja odpovidam, ze "neodposlouvani" vubec neni samozrejmy.
Neodposlouchává, protože kdyby to dělal, už by se to dávno provalilo. Jako u toho Samsungu.

Kdyby měl Vít Křepelka opravdu zájem ověřit, zda se to neděje, jsou tu popsány minimálně dva návody, jak to ověřit. Jednak sledovat síťovou komunikaci a zjistit, zda tam není nějaká, která koreluje s hovorem v blízkosti telefonu. Jednak se to dá zkusit experimentálně – prostě cíleně mluvit o něčem, o čem bezpečně jiným způsobem nekomunikujete, nehledáte to apod.

Je na každém, jestli bude věřit něčemu, co se dá docela snadno prokázat, ale ještě se to nikomu nepovedlo.

6
Odkladiště / Re:Crontab každou 20., 25. a 30. minutu
« kdy: 22. 10. 2021, 16:29:34 »
Záleží na konrétní implementaci cronu. Pokud tohle nefunguje, zkopírujte řádek třikrát a na každý dejte jinou hodnotu.

7
V XPath je funkce count(), která vrací počet prvků sekvence.

8
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 12:31:44 »
pokud vim, tak u Samsungu se uz prokazalo, ze jejich TV posilala (posila?)  nahraty hlas kamsi.
A jak se to prokázalo? Zjistilo se to právě ze síťového provozu.

9
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 12:30:14 »
Jestli je v telefonu nějaký autonomní SW, který neustále analyzuje okolní zvuk, při detekci řeči ji převádí na text, ten komprimuje, možná šifruje a vysílá do centrály? Jinak by musel do té centrály posílat balíčky komprimovaného zvuku a to by se muselo poznat na velikosti odesílaných dat.
Převod řeči na text se zatím dělá v cloudu. Je snaha to převést do lokálního zařízení, proto také mobily dostávají speciální čipy s podporou pro algoritmy umělé inteligence, ale masově se to nedělá. Proto třeba všichni ti asistenti reagují teprve na oslovení – protože to se vyhodnocuje lokálně, ale jakmile je zaznamenáno oslovení, zbytek už se může (daleko lépe) převést v cloudu.

10
Odkladiště / Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 22. 10. 2021, 11:22:19 »
Nic vás neodposlouchává. Je klidně možné, že se vám ta reklama zobrazovala už dřív, akorát jste si toho nevšiml. Pokud tam došlo k nějaké personalizaci, tak jen na základě toho, že se vaše návštěva u vás připojila k internetu (tj. na základě IP adresy), případně na základě připojení ke stejné WiFi (to by zjistil Google nebo Apple – je to stejná WiFi s malým počtem zařízení → asi jedna domácnost).

Že vás mobil neodposlouchává se dá dokázat velice snadno. Kdyby vás odposlouchával, musel by odposlech někam odesílat. Což by generovalo datový tok, který by se dal zjistit. I kdyby se to, zda mluvíte či ne, rozpoznávalo lokálně, pořád by ten datový tok musel být aktivní alespoň při řeči nebo po ní. Ten datový tok by neobsahoval text, ale komprimovaný hlas – rozpoznání hlasu se zatím dělá v cloudu, ne lokálně. Takže by se jen tak neztratil.

11
Server / Re:obdoba SERVFAIL/NXDOMAIN U Virtualhosta
« kdy: 21. 10. 2021, 09:01:50 »
HTTP nepracuje se servery, ale s URL. Takže to, co hledáte, jsou stavové kódy 404 Not Found nebo 308 Permanent redirect vracené pro každé požadované URL na tom serveru.

12
Potřebujete tam dostat cookie, ve které je uložené, že už jste ten dialog vyřešil. Tj. buď spustit Chromium s existujícím profilem, kde jste to už odklikl, jak píše A.P.Hacker. Nebo si vytvořit speciální profil jenom pro to snímání, spustit s ním prohlížeč v běžném režimu, odkliknout a pak snímat obrazovku. To by mělo tu výhodu, že nebudete pro snímání obrazovky používat svůj vlastní profil. Nebo ten dialog můžete odkliknout programově a teprve pak ukládat snímek obrazovky, ale to by bylo zbytečně komplikované. Případně ještě můžete použít nějaký doplněk prohlížeče, který tyhle dialogy skrývá – pak ale také budete potřebovat ten doplněk doinstalovat do profilu, se kterým ty snímky vytváříte.

13
Vývoj / Re:XSLT 1.0 - porovnávání v cyklu
« kdy: 15. 10. 2021, 20:15:25 »
To už konečně nastal čas pro váš oblíbený <xsl:if>. Nenapadá mne, jak ten test udělat bez toho uložení aktuálního řádku do proměnné.

Kód: [Vybrat]
    <xsl:template match="/Main/Payload[@id = 'A2']/Data/row">
        <xsl:variable name="row" select="."/>
        <xsl:if test="count(/Main/Payload[@id = 'A1']/Data/row[Qty = $row/Qty and Date = $row/Date]) = 0">
            <Unique>
                <xsl:copy-of select="$row/Qty"/>
                <xsl:copy-of select="$row/Date"/>
            </Unique>
        </xsl:if>
    </xsl:template>

14
Vývoj / Re:XSLT 1.0 - porovnávání v cyklu
« kdy: 14. 10. 2021, 15:38:04 »
Má to být tak, že za duplicitu se považuje, když je stejné Qty a Date, nebo je duplicita, když je stejná alespoň jedna ze dvou hodnot?

15
Vývoj / Re:XSLT 1.0 - porovnávání v cyklu
« kdy: 13. 10. 2021, 22:04:33 »
Takhle, vždycky zapomenu, jak se chovají negace spolu se sekvencemi:
Kód: [Vybrat]
/Main/Payload[@id='A2']/Data/row/Qty[not(. = /Main/Payload[@id='A1']/Data/row/Qty)]

Stran: [1] 2 3 ... 312