Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Aleš Krejčí

Stran: [1] 2 3
1
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 11. 01. 2020, 17:11:29 »
ok, díky všem.

2
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 17:40:01 »
Oboustranná lepenka. Slabá. Položím na nožku obříznu skalpelem a je hotovo.

A nějaká konkrétní? Já zkoušel 3M Oboustranná lepící páska Super a stála za prd.

Stejná zkušenost, byť s jinými páskami. Já nožičky poněkud trapně lepím Chemoprénem. Větší drží dobře, menší ne.

U počítačové skříně kterou jsem odhlučňoval jsem použil chemoprén extrém na nožičky a krásně drží. Ty slabší chemoprény nevydrží námahu. Ale to lepidlo co je z výroby je lepší. Navíc chemoprén jak jednou sloupnete, tak musíte mazat znovu. Pokud je tam ale šroubek, tak už nedrží.

3
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 14:37:25 »
Oboustranná lepenka. Slabá. Položím na nožku obříznu skalpelem a je hotovo.

A nějaká konkrétní? Já zkoušel 3M Oboustranná lepící páska Super a stála za prd.

4
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 12:18:18 »
Ty nožky chodí už připravený přímo k nalepení, žádný lepidlo se k nim nepřídává, alespoň jsem to teda nikdy neviděl. Doma jich mám slušnou sbírku, hodí se docela často. Každopádně pokud nožku máš a jen ji chceš přilepit, tak já používám opravdu tenkou oboustannou pásku, chce to trochu cviku s pinzetou a nůžkama, ale drží to pěkně. Nešetřit na pásce (na ceně), spotřeba je minimální a oba povrchy odmastit.

Já mám nalepovací nožky doma taky:-) Jenže např. nožky na tp-link nebo klávesnici se blbě shání. A proč vyhazovat staré, jen kvůli tomu že přestaly lepit.

5
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 12:12:55 »
Ja to delam "blemcadlem" - tavici pistole.
https://www.alza.cz/hobby/tuson-tavna-pistole-80-w-d5551462.htm

A pokud to odlepíš třeba po měsíci ... jde to znovu přilepit? Nebo očistíš a dáš jinou vrstvu?

Já jsem třeba zkoušel extra silné oboustranné lepící pásky. Jenže jakmile jsi je více zatížil, tak špunt sám od sebe odpadl.

6
Hardware / Re:Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 12:02:37 »
Ahoj, klidně se koukni... budu rád. Možná to bude toto https://www.aliexpress.com/item/4000202139976.html :-) To je prý dobré na display. Já hlavně potřebuji něco, co nezaschne a bude dlouhodobě lepkavé. Něco co drží, ale jde pak odlepit.

7
Hardware / Lepidlo na gumové nožičky - router
« kdy: 10. 01. 2020, 02:08:57 »
Ahoj, jen tak pro inspiraci... nemáte někdo tip na lepidlo které se používá na lepení nožiček např. u notebooku, klávesnice, routerů atp.?  Jak je pod nimi šroubek a gumovou nožičkou můžete několikrát (nalepit/odlepit) ....

Někdo už se na to v minulosti ptal na https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/47123-jak-se-jmenuje-lepivy-gel-tuhe-lepidlo.html a vypadá to na takový druh lepidla https://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/ceys-total-tech-lepidlo-a-tmel-290g-sedy/.

Pokud ale někdo znáte z praxe něco lepšího, tak bych rád za nějakou radu.

Díky ;)

8
Server / Alternativa k Virtualmasteru - nafukovací server
« kdy: 05. 06. 2018, 00:14:03 »
Ahoj,

nepoužívá z Vás někdo služby podobné Virtualmasteru? Kde můžete realtime měnit velikost disku, ram .. aniž by jste museli přikupovat nový server. Bohužel Virtualmaster mi už nevyhovuje, protože kluci se o to už zhruba 3 roky skoro vůbec nestarají.

A tak koukám po alternativě... Můžete mi někoho s kým jste spokojení doporučit?

Díky za případnou zpětnou vazbu ;-)

9
Bazar / Re:Starý notebook na součástky
« kdy: 20. 12. 2017, 16:56:59 »
Edit.: Deska zřejmě není v pořádku.

10
Bazar / Starý notebook na součástky
« kdy: 20. 12. 2017, 16:39:16 »
Ahoj, nabízím starý notebook na součástky Dell inspiron 1520.

Pokud by někdo měl zájem, tak dejte vědět.

11
Bazar / Re:Debordelizace přebytečného hardwaru (jen Praha)
« kdy: 07. 10. 2016, 15:35:26 »
Větráček , Regulátor otáček - už pryč

12
Bazar / Re:Debordelizace přebytečného hardwaru (jen Praha)
« kdy: 07. 10. 2016, 11:15:43 »
Icy Box - rezervován

13
Bazar / Debordelizace přebytečného hardwaru (jen Praha)
« kdy: 06. 10. 2016, 17:24:40 »
Ahoj, nabízím zdarma (jen po Praze):

a) Nikdy nepožívání hardware (úplně nový):

2) Dříve používané zařízeni (používaný):
Pozor! U RaidSonic Icy Boxu se mi občas stávalo že pod dlouhodobém vytížení přes USB zamrznul. Já ho ale používal jen na odkládání dat, takže mi to tolik nevadilo.

Pokud bude mít nějaké dotazy tak do komentářů prosím.

14
Software / Re:Odolný souborový systém na pole
« kdy: 22. 08. 2014, 18:44:53 »

Jedná se o takovéto zařízení http://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-rd3640su3e2/122678/produkt, primárně zatím používám USB 3.0  ... později budu možná volit eSATA. Jinak jsem uvažoval o ZFS, EXT4, XFS. Ale máš pravdu že ZFS asi dobrá volba nebude.


Primárně o file systému přece rozhoduje operační systém, který to bude obsluhovat. Podle mne celé zařízení se bude vůči systému tvářit jako blokové zařízení. Buď jedno, když to bude RAID nebo několik, když to budou samostatné disky. Na druhou stranu, pokud by se to mělo tvářit jako samostatné disky, tak z největší pravděpodobností to nepůjde přes eSATA, protože pak by jak motherboard (řadič eSATA) tak krabice musela poporovat https://en.wikipedia.org/wiki/Port_multiplier. Podobně s FIREWIRE, kde ale díky tomu, že je firewire sběrnice, je pravděpodobnější, že  to bude funční.

 Pokud to bude připojené třeba k systému jedoucímu FREENAS tak ZFS je rozumná volba, ale je třeba mít na paměti, že vzhledem k tomu, jak je ZFS komplexní FS tak pro rozumnou funkci potřebuje 1GB paměti na 1TB diskového prostoru. A velmi se doporučuje provoz na ECC pamětech, aby nenastalo silent data corruption.

Při provozu na windows je to samozřejmě NTFS. Pokud jenom uvažujete o možnosti chyb na kabelu tak jediné filesystémy, které vám ošetří CRC chybu dat jsou ZFS a btrfs. Cokoliv jiného vyrobí silent data corruption a bude tam skoro cokoliv.

Z mého pohledu je to celé zařízení blbost. Protože když bude jakákoliv hardwarová chyba v tom zařízení, tak se systém nikde neopraví. Proprietární RAID si tam napiše proprietární informace a jediný způsob opravy bude koupit přesně zařízení. nebo možná zařízení stejného výrobce. Zapomeň že případnou chybu RAIDu opraviš jinak. mnohem radeji bych si systém postavil na něčem takovém http://www.czc.cz/asrock-e35lm1-amd-a50m/147994/produkt s plným linuxovám serverem, dostatkem výkonu a v podstatě stejnou cenou. Nebo když bych si s tím nechtěl hrát tak krabku NAS o něco dražší než ten box.

Díky moc, tyto rady se hodí.

Já na zařízení měl původně ntfs v RAIDu1. Teď jsem ale přikoupil další dva disky, takže data přesunu do RAID5. Nechci se o to pak starat, tak proto řeším filesystém. Jinak na ten ICYBOX přistupuji z více zařízení, windowsu i linuxu. A jelikož není žádný pořádný multiplatformní FS, tak dám přednost připojování z linuxu.

ZFS komplexní FS tak pro rozumnou funkci potřebuje 1GB paměti na 1TB diskového prostoru
Aha :-) To je dobrá informace. To se bude do budoucna hodit.

Já jsem došel k závěru, že pro mě asi bude nejlepší ext4 nebo xfs.

15
Software / Re:Odolný souborový systém na pole
« kdy: 22. 08. 2014, 14:23:55 »
si myslim, ze tady odpovidajici zase neumeji cist. nebo se tazatel zeptat.

IMHO totiz ma normalne maly NAS se 4 diskama v RAID5 (mimochodem jak to resis? spolehas na neco proprietarniho v krabicce nebo aspon mdadm?) a pres USB 3.0 neco pripoji a z nej to nasype do NAS.

Zatím spoléhám na něco proprietárního v krabičce :-) Bude tam většina záloh. Ty nejdůležitější mám i jinde, kdyby se rozbil hardwarový RAID. Není mdadm hlavně na softwarový RAID? ...

Todle zařízení je totiž bez OS :-)

Stran: [1] 2 3