Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - turista-

Stran: [1] 2 3 4
1
Tak ten rsync spusť prostě dvakrát? :)
I když se při druhém běhu nic nepřenáší, tak znovu spočítat checksum na obou stranách chvíli trvá a zatěžuje systém. Tak proč to dělat, pokud je to zbytečné.

2
Server / Re:Skupinový e-mail pro potřeby SVJ
« kdy: 17. 01. 2020, 13:02:25 »
Jak se vlastně u přeposílání mailů řeší SPF, DKIM apod.?

Přeposílám mail, ale nejsem původní odesílatel, takže přijímací server ho může vyhodnotit jako spam.
Přepisuje se hlavička "MAIL FROM"? Nebo i "From:"?

Ono SPF aj DKM sedí, pretože som si na mailgun nastavil mx záznamy. Je to teda aj MTA.

Jenže původní odesílatel je třeba franta@seznam.cz . Přeposlaný mail je pak viděn jako spam, protože MX/SPF/DKIM záznamy domény seznam.cz nezměníte.

3
Server / Re:Skupinový e-mail pro potřeby SVJ
« kdy: 17. 01. 2020, 10:14:47 »
Jak se vlastně u přeposílání mailů řeší SPF, DKIM apod.?

Přeposílám mail, ale nejsem původní odesílatel, takže přijímací server ho může vyhodnotit jako spam.
Přepisuje se hlavička "MAIL FROM"? Nebo i "From:"?

4
Software / Re:Ecryptfs chyba: data nelze dešifrovat, co s tím?
« kdy: 24. 01. 2019, 18:22:12 »
Co tu melete o zálohách? Tady se žádná data nezničila. Pořád na tom disku jsou.

Pokud se nepletu, tak ve výchozí instalaci ma ecryptfs přímo v tom /home ve skrytém adresáři klíče k disku zašifrované login heslem toho účtu. Takže stačí někde najít, kterým příkazem se to připojí.

5
Odkladiště / Re:Prudky propad akcii IT spolecnosti
« kdy: 01. 12. 2018, 18:07:20 »
Zrovna ukazatel P/B mi pro IT obor přijde nevhodný. Firma může být velmi dobrá a přitom žádný velký majetek z účetního hlediska nevlastnit (její kapitál jsou lidi, software a know-how, které je problém účetně ocenit, ne ty kompy a židle).

Lepší je P/E, pokud jsou ty příjmy dlohodobě stabilní nebo stabilně rostoucí.

6
Taky to teď řeším, jakou službu použít... to fakt neexistuje žádná bez verifikace pomocí webkamery nebo občanky+selfie? Třeba Paypalu kdysi stačilo jen naskenování nějakého dokladu, ale to co chce coinmate a další mi přijde přehnané.
Simplecoin, Easycoin, Bitcoinový automat nebo "osobní" směna (zkontaktujete se s někým přes facebook, localbitcoins, mycelium local trader ...).

7
Dobra otazka, coinmate.io umi platby v CZK do Fio, ale co vidim, tak si stejne budes muset koupit BTC a za ty pak LTC. Coz znamena poplatky no :-/
Coinmate má poplatek za směnu (maker/taker) 0.05%/0.35%.
Což, pokud neděláte daytrading, ale chcete jen jednorázově nakoupit, je vzhledem k volatilitě kryptoměn zcela zanedbatelné.

8
Vyhulenci z coinmate chtějí verifikaci přes webkameru, to se všichni zbláznili? Nemají na to lidi ani technologie, nejsou schopni vše vyřizovat včas, ani se zpožděním, prostě nic nefunguje. Mám účty u Interactive Brokers, u Degira, u Ameritrade, ale nikdo nechtěl verfikaci přes webkameru a všem stačily naskenované dokumenty a potvrzení proběhlo v řádu minut, maximálně hodin. Kryptonerdi jsou opravdu sto let za opicema.

Učet u Interactive brokers nepotřebuje tak vysoké ověření ani zabezpečení jako kryptoměnová burza.

Funguje totiž v klasickém bankovním systému, takže odtamtud je velmi komplikované zůstatek prakticky beze stop ukrást/poslat kamkoliv na světě.

Jak například elegantně vyvést CZK z bankovního účtu, pokud jste někomu nacpali malware do telefonu a máte tak přístup do jeho internetového bankovnicví? No pošlete peníze na BTC burzu, nakoupíte za ně Bitcoiny a pošlete si je skrz nějaký tumbler do své peněženky. Burza tak nemá ty BTC a až se to začne vyšetřovat, policie ji zabaví i ty CZK. Proto se snaží bránit co nejvyšším ověřením, různými limity, atd.

9
Odkladiště / Re:Jak nejsnáze koupit Bitcoin?
« kdy: 30. 11. 2017, 19:49:14 »
Pak je nejjednodušší asi
https://simplecoin.cz/ (převodem na účet)
nebo
https://www.easycoin.cz/ (převodem na účet nebo hotově pomocí zaplacení v trafice sítě GECO)

10
S vypnutym JS dnes spousta stranek uz ani nezobrazi hlasku, ze je potreba zapnout JS.

Taková hláška tam být ani nesmí. Má tam být náhradní obsah webu.

Vzdyt jo, nahradnim obsahem je ta hlaska. Pust si Guugle mapy bez JS.

Verzi mapy bez Javascriptu si dokážu představit vemi snadno. Před lety takto mapové servery běžně vypadaly. Ty dlaždice jsou beztak předgenerenované. Udělat stránku bez Javascriptu, která jich zobrazí třeba 5x4 a kolem budou čtyři tlačítka pro posun a dvě pro zoom, to je otázka pár hodin práce ...

11
Odkladiště / Re:Koupě Bitcoin
« kdy: 30. 11. 2017, 12:27:00 »
Co takhle localbitcoins.com ? Staci i papirova penezenka. Vice info najdes na youtube.
Localbitcoins je P2P směnárna.

Buď se tam domluvíte s někým na platbě na účet - to ovšem není anonymní.
Nebo se s někým sejdete osobně - ale to se tazateli chtít nebude, když mu přijde náročně dojet k BTC bankomatu.

Nemáme prostě dost informací na odpoveď, protože nevíme, co tazateli přijde dostatečně anonymní a dostatečně pohodlné.

12
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 21. 11. 2017, 20:50:47 »
Z asi 25 milionů uživatelů Bitcoinu je jen tisícina, jejichž hodnota Bitcoinů přesahuje 89 BTC. Pravděpodobnost, že z 25 000 vlastníků čtě někdo tento topic asi nebude moc velká.

Nezapomeň, že jeden uživatel nerovná se jedna adresa. Jeden uživatel může mít více adres, stejně jako více uživatelů jednu adresu.

13
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 21. 11. 2017, 16:35:15 »
A proč ne? Znám spoustu lidí, co mají milionová portfolia (cenné papíry, nemovitosti, podíly ve firmách) a nikdo je kvůli tomu nevraždí.

Protože cenné papíry, nemovitosti a podíly ve firmách nelze, narozdíl od Bitcoinů či hotovosti, ukrást za použití násilí.

14
Kdysi se mi hodně líbil Primecoin, protože tu šílenou výpočetní sílu využil na něco aspoň trochu užitečnýho. Ale bohužel umřel.

Primecoin neumřel. Síť běží, existuje několik desítek full nodů, uživatelé si mohou mezi sebou platit, obchoduje se na 7 burzách, má marketcap 3 000 000 USD (což je jako Bitcoin po 2 letech své existence, kdy už se o něm psalo).

15
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 08. 11. 2017, 09:36:14 »
Pokud uživatelé budou kontrolovat zda jsou zařazované bloky v pořádku, na to stačí daleko menčí výpočetní výkon než na těžbu, tak může klidně 99.9% těžební síly mít v rukou padouch, v okamžiku kdy tento zařadí falešný blok, tak těch 0.1% těžební síly vytvoří zcela automaticky novou síť. Záleží pak jen na znalostech uživatelů do které sítě se přikloní. Zdá se , že nejlepší obrana svobodných technologii je vzdělávání stád.

Ovšem vzhledem k pomalosti současného mechanismu přizpůsobování složitosti pak budou transakce probíhat velmi dlouho, a tento stav může trvat měsíce i roky. Samozřejmě může vzniknout úprava, která mimořádně složitost sníží nebo (lépe) změní PoW algoritmus. A pak opět záleží na to, jak bude komunita vzdělaná, resp. nemusí být vzdělaný každý, stačí když bude věřit vzdělané elitě.

To co dává Bitcoinu hodnotu, není SHA256 algoritmus. Ale víra, že BTC zůstatky v tom řetězu podepsaných transakcí mají hodnotu. PoW algoritmus může být od nějakého bloku jiný, když se na tom uživatelé shodnou.

Jiné kryptoměny experimentují i s jinými modely přizpůsobování složitosti, a také s jinými algoritmu, než je PoW (PoS, atd.). Takže kdyby současný model Bitcoiny byl nefunkční, časem se ujme něco jiného a hodnotu z BTC do toho lze přelít.

Stran: [1] 2 3 4