Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tom fi

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Sítě / Re:IP adresa - detaily, který ISP?
« kdy: 23. 12. 2022, 17:10:44 »
Ahoj, mohl by mi někdo prosím pomoci?

a)   využívá či v roce 2018 využívala společnost STARNET, s.r.o., IČO: 26041561 infrastrukturu, konektivitu či obdobné nebo IP adresy určitého rozsahu od společnosti Vodafone?

b)   Lze zjistit v jaké lokaci byla v roce 2018 v ČR IP adresa 86.49.187.186?

c)   Pokud lokaci, dle předchozího bodu lze zjistit, jedná se o lokaci, kde fyzicky počítač, který tuto IP adresu použil, byl, či toto jen odkazuje například na sídlo společnosti, které IP adresa patřila?

d)   Lze zjistit který poskytovatel internetu v roce 2018 IP adresu 86.49.187.186 používal,

e)   Dle přiloženého dokumentu, což je stránka na odkazu https://cs.ipshu.com/ipv4/86.49.187.186 je uvedeno, že tato IP adresa patří společnosti Starnet, je tato informace správná?

f)   Z jakého důvodu je tato IP adresa, která dle bodu e) by měla být IP adresou používanou STARNETem, dle jiných internetových nástrojů (viz druhá příloha) podřazena pod Vodafone?

Děkuji

Klára
ad a) zkuste se zeptat společnosti STARNET, s.r.o., IČO: 26041561
ad b) ano
ad c) ? Tak snad Vy víte jakou lokaci chcete zjistit
ad d) ano
ad e) zkuste se zeptat vlastníka té aplikace
ad f) zkuste se zeptat vlastníků "jiných internetových nástrojů"

2
Hardware / Re:Miniatúrne NAS na domáce použitie
« kdy: 02. 12. 2020, 16:28:15 »
...mám několik NASů, kupuji roky bazarové 2diskové QNAPy nebo SYNOLOGY a naprostá spokojenost (u jednoho Synology mi odešel zdroj, jinak vše jede 24/7). Za pár stovek se dal nedávno sehnat Synology usb nas station 2 (malá krabička která dělá NAS z čehokoliv co se píchne do USB, jen rychlost nic moc). ALE pokud bych dnes uvažoval o něčem levném JEDNO diskovém, objevil jsem nedávno toto:
https://www.aliexpress.com/item/4000034322708.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.52921627vCN2De&algo_pvid=750cc888-55ca-4d9c-a5f3-39ce0e624d66&algo_expid=750cc888-55ca-4d9c-a5f3-39ce0e624d66-0&btsid=0b0a0ae216043292446076902ebc82&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
...pokud by stačil jednodiskový, ta cena za Rj45 + WIFI je, dle mne, supr

B.
p.s. ...ja toto uvažuji na nahrazení externího HDD na kterém přenáším data (nebudu to "píchat" do USB, ale položím k switchi napojím na RJ45 a stáhnu co potřebuji přes rozhraní, byť asi pomaleji).

To už rovnou člověk může využít nějakou čínskou službu na ukládání souborů. 10TB zdarma :)
http://www.1mtb.com/how-to-get-10-tb-free-online-cloud-storage-from-tencent-weiyun/

3
Hardware / Re:NAS server pro domácí použití
« kdy: 17. 11. 2020, 23:49:42 »Zrovna hledám jaký NAS začít používat...

A musím se přiznat že tahle masírka má u mě jednoznačně negativní odezvu.

Firma co nemá na reklamu a místo toho potřebuje spamovat reklamy na forum, aniž by byly označené jako reklamy je silně přez čáru.  Zaplaťte si reklamu na portále a né tady spamovat.  Pochopil bych jedno doporučení i odkaz na tvé forum, nebo na stránky výrobce, ale tohle je fakt moc.

Synology má u mě tímhle obrovský mínus.... fakt nechutý.

Nevím možná to někomu tak nepříjde, ale pro mě je to stejné, jakoby tady byl někdo kdo se veřejně prezentuje jako zaměstnanec microsoftu/"Microsoft evangelist"/"apple guru" a spamoval tady u otázek na OS svoje emoudra.

4

Promiň, ale přijde mi od tebe a ostatních tady, že odsuzujete člověka ve složité životní situaci, s kterou si není schopen poradit, v principu už neví kudy kam, nejraději by se stáhnul a ustoupil, ale neví už jak jinak než projevením agrese, to spíše vůči sobě jako posledního zoufalého činu.

Přijdete mi tu kluci jak banda kr*ténů, kteří stojí pod barákem, koukají na sebevraha na římse a řvou "skoč blbe".

Kam vás to asi tak řadí?

Proč by skákal, stačí podat výpověď a je to. Pokud se bojí ji podat, výpověď je jednostranný právní akt a stačí ji poslat poštou, jak má vypadat je možný jednoduše najít na webu.

Když už to přirovnáváš, tak on se ptá jak skočit a my mu radíme vklidu sejít po schodech.

5
Dobry den,

 kratky dotaz vztahujici se k logice vypovednich lhut a zakonum CR.

Zamestnanec muze podat Okamzite vypovezeni pracovniho pomeru ze zakona pouze v pripade, ze mu neprisla vyplata, nebo ze zdravotnich duvodu. V ostatnich pripadech si zamestnanec nemuze jen tak prestat dochazet do prace - pokud to udela, zamestnavatel po nem muze vymahat zpusobenou skodu cimz konci veskera legrace, protoze ta muze byt dost vysoka.

Tudiz neni mozne jen tak zmizet a pokud se k zmestnanci bude zamestnavatel chovat jako ke kusu lejna, tak zakon mu stejne neumoznuje jen tak firmu opustit.

Nicmene co kdyz by zamestnanec, ktery chce okamzite ukoncit pracovni pomer z duvodu rekneme neuctiveho chovani managementu, dal obycejnou vypoved, nasledne vpadl do kancelare generalniho reditele firmy, na zed mu nakreslil kridou velkou pizdu (nulova zpusobena skoda), nafotil to a potom rozeslal emailem nekolika zamestnancum.

V ten moment se stane to, ze jistojiste dostane vypoved na hodinu. Nicmene predpokladam, ze uz po nem neni mozne domahat se zpusobene skody za predcasne ukonceni pracovniho pomeru.

Jak se na toto diva zakon?
ZAPRVÉ k logice výpovědí v ČR
To opatření, že zaměstnanec má povinnost chodit do práce a nemůže jen tak skončit ze dne na den je tam z toho důvodu, aby měl zaměstnavatel čas najít náhradu a tu zaškolit na tvé místo (přičemž ideálně pokud sám svého nástupce zaškolíš).
Dva měsíce tam jsou proto, že i když to absolutně nestačí je to řekněme takový kompromis mezi 0 dnů a dobou reálně představitelnou.
BTW když by se rozhodl toto udělat zaměstnavatel je zaměstnanec v o mnoho lepší pozici, protože má ze zákona nárok na 2 měsíce výpovědní doby a navrch 3 měsíční platy jako odstupné. Navíc v těch 2 měsících má nárok na 1/2 dne volna za týden, na hledání nového místa.
Toť jen proč si myslím že to co zvažuješ udělat je holý nesmysl a jak zde plno lidí psalo nebude to vnímáno pozitivně žádným HR ať je nynější zaměstnavatel jaký chce.

ZADRUHÉ
Neuctivé chování managementu... nechápu co si pod tím mám představit... To ti nakreslili na tvoje auto p..u nebo co? Management firmy tam není pro jednoho zaměstnance a nezodpovídají se zaměstnanci. Proto občas dělají rozhodnutí co dělají, i když si můžeš myslet, že to jsou chybná rozhodnutí, dokonce jim to můžeš i říci, pořád musíš vnímat že nejsi středobod vesmíru.

ZATŘETÍ
Pokud chceš odejít a nechceš se dohadovat předem, podej výpověď a uvidíš že se většinou budou chtít dohodnout na zkrácení doby, nebo na podmínkách za kterých ji prodloužíš.... nicméně podej výpověď klasicky a uvidíš sám.

6
Sítě / Re:Upgrade LAN z 100Mbps na 1Gbps
« kdy: 18. 10. 2018, 10:21:05 »
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem konkrétních síťových prvků, konkrétně jaké modely koupit a také kde (poradit nějaké eshopy)
Aktuální síť:
https://1drv.ms/u/s!AlOCGTKSo3dTplZqiwIeiLqVo1e5

Stanice používají internet a aplikaci, která přistupuje do DB na serveru HP ProLiant.
V plánu je nastavení přesměrování složek dokumentů a plochy (osobní soubory se budou synchronizovat se serverem)
Dále jsou v plánu IP kamery - ty ale budou mít svoji samostatnou síť a do aktuální sítě bude připojený jen nějaký endpoint.
Cenová relace není daná (samozřejmě čím méně tím lépe)
Nepotřebuji vytvářet VLANY
Předpokládám že potřebuji koupit 3x 1gbps swithce s 10gbps uplinkama? S konektory na optiku SFP rovnou na switchi, nebo nějaké převodníky?
Tak vzhledem k tomu co tam máš teď (vybavení a architektura) a požadavkům (jen upgrade rychlosti) kup cokoliv co má 1gb rychlosti (i převodníky), klidně to nejlevnější co najdeš v eshopu... NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU.

Až za pár let budeš řešit bezpečnost nebo spolehlivost a další věci co tě očividně nezajimají tak prostě to co teď koupíš vyhodíš a je to... na 10gb se zatím vybodni, z drobné "úpravy" za pár korun by se to tím vyšvihlo nad 10 000kč... ¨

Ještě jednou: Vzhledem k tomu co od toho očekáváš a jak to vypadá teď je jak krátkodobě, tak dlouhodobě výhodnější s větší investicí počkat a těhle pár tisíc brát jako náklady na údržbu. Tahle varianta tě výjde rozhodně levněji než kupovat teď něco drahýho a za chvíli řešit co s tím dražším vybavením, když to nebude umět funkci XY... navíc jestli časem příjdeš na to, že je třeba něco pokročilejšího tak koupíš určitě lepší HW za nižší cenu a navíc přesně co bude třeba.

7
Odkladiště / Re:Opensource zloději?
« kdy: 21. 08. 2018, 09:28:54 »
Kontaktovala mne jedna česká firma, že by měli zájem odkoupit IP mého výrobku s úmyslem zahrnout to do svého produktu, kde to zajišťuje podstatnou část funkce po stránce HW. Po zaslání cenové nabídky z nich vypadlo, že vlastně chtějí jen schema zapojení a pár vzorků, se záměrem, že si pak program odposlechnou, že to tak dokážou udělat levněji, než kdyby koupili hotové řešení ode mne.

Chápu, že tlačí na cenu, že chtějí vyrábět v číně, ale ten zcela nulový respekt k IP někoho, kdo tomu věnoval hromadu času, povedených i nepovedených pokusů je velice smutný výsledek dnešní společnosti.

Máte někdo tipy, jaké opatření zavést, aby se tohle pro příště neopakovalo?

Tak jim to naceň to co chtějí tak, jakoby jsi jim prodával to celé :)....

Pak se ještě dohodni, že jim za peníze pomůžeš dělat revize těch jejich programů... jakože kde to maj špatně a podobně.

Co se týče protiopatření na HW... jediné co mne napadá jako nevývojáře hw je celé to zalejt nějakým materiálem kdykoliv to dáváš z ruky.... získá to odolnost proti korozi, vibracím, vnějším vlivům a znesnadní to RE... něco jako epoxidová pryskyřice... nebo něco takového: https://www.masterbond.com/tds/ep21aolv-2lo

po SW stránce, sám píšeš, že asi budou sledovat vstupy a výstupy a na základě toho to naprgaj, tak proti tomu se ochráníš špatně :)

8
Odkladiště / Re:Příjmy softwarových firem.
« kdy: 17. 07. 2018, 15:40:06 »
Koukám, že tady má každý plnou hubu keců, ale o realitě většina ví úplné hovno.

V korporátech i fabrikách jsou běžné 1000% marže (na veškeré náklady včetně odpisů + cena materiálu) i víc (v závislosti na sektoru). Takže marže 300-400% je pro malou firmu v pohodě. Základem pro klid do dalších let je mít produkt, který vyžaduje servis.

Očividně mnoho zdejších odhadců dlouhodobě nepodnikalo.

Tuhle jsem koukal např na odtah vozidel... z pohledu zákazníka 30 minut práce jednoho řidiče a 1300kč zaplaceno... dle toho jak odtahuje fábku tak moc intelektuálně ani zručností náročná práce.
Podle zdejších odhadců je výdělek 20k Kč denně a měsíčně +- 440 000 korun ideálně tedy vše do kapsy řidiče... takže 440 000kč pokud možno hrubá mzda řidiče.

Mnoho zdejších ani nerozlišuje mezi tak základní věcí jako zodpovědností zaměstnance (kdy Výše náhrady škody nesmí přesáhnout částku rovnající se trojnásobku průměrného měsíčního výdělku zaměstnance.)  a podnikatele či firmy.

9
IP nemá cenu blokovat - to je způsob 1990. Dnes se většina lidí přihlašuje z hodně IP (doma, telefon, práce, hospoda, ... ). Nehledě na to že kdo bude chtít trollit dál se připojí přez vpn nebo tor.
Teď trolíte.

10
Pokud změníš pravidla změní se způsob diskutování
Nechci měnit pravidla. Chci, aby někdo dohlížel na dodržování pravidla č. 8. Zde jsou oficiální pravidla diskuzí na Root.cz pokud je neznáš:

Názory nesmí obsahovat:
  •     Vulgární či hrubé výrazy.
  •     Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  •     Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  •     Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  •     Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  •     Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  •     Prokazatelně protiprávní obsah.
  •     Příspěvky mimo téma (off topic).
OK... Pokud je problém nedodržování pravidlo číslo 8 tak :

To jako vážně mají pravidlo o off-topic bez banování za nedodržování? :D ... tak to chápu že naštve. Buď bany s eskalací (a když není povinná registrace tak na celou IP) nebo vymazat pravidlo o offtopic, nebo ho prostě mít v seznamu a striktně ho neprosazovat (no vlastně to není řešení, to je to co se děje teď :) )

11
Dalo by se vyresit stejne jako to ma reddit. Pluska a minuska tu funguji, tak by se jen preskladalo poradi od shora dolu. Vetsinou jsou pak ty kvalitnejsi prispevky nahore a ty mene kvalitni dole.

A proč nepoužíváš pro diskuse reddit?
Pouzivam. Co je tohle za odpoved? Navrhnete reseni problemu. Tady je reseni. Proc si svoje reseni nepouzivas sam. Znamka nizke inteligence z Vasi strany. Sorry.
:D Ok... řešení problému... to na mě jdete moc rychle... jsem trochu nízce inteligentní, takže Kde je ten problém co se má řešit? On se Krčmář ptal jak něco vyřešit, nebo tu psal něco o tom že existuje problém vyžadující řešení?
PS: já si svoje řešení používat nemusím... forum rootu má pravidla která mi nevadí, proč bych měl jít jinam? Snad ne proto že tu je někdo komu ta aktuální pravidla nevyhovují :D

12
Dalo by se vyresit stejne jako to ma reddit. Pluska a minuska tu funguji, tak by se jen preskladalo poradi od shora dolu. Vetsinou jsou pak ty kvalitnejsi prispevky nahore a ty mene kvalitni dole.

A proč nepoužíváš pro diskuse reddit?

Pro LarryLina i síťaře:
Obecně platí že diskuse na internetu je vždy definována pravidlami, které tam jsou. Pokud změníš pravidla změní se způsob diskutování, témata i okruh lidí kteří jsou ochotní a zdarma zde přidávat přízpěvky a diskutovat. Každá změna pravidel přináší změnu toho zbytku.
Ze začátku jsem měl jsem dojem že se pouze ptáš, Odpověď jsi dostal... ale tvé příspěvky spíš směřují k tomu, že chceš předefinovat forum do podoby kterou chceš... nějak si neuvědomuješ, že to forum může sice pak být lepší pro tebe ve formě pravidel, ale chybí ti pak páka na to zde udržet lidi, kteří by takovému foru dávali obsah, který ty si představuješ že by dle nových pravidel vznikal. Pokud myslíš že umíš vytvořit lepší diskusi, sem s ní... dej na ni odkaz a uvidíme jestli bude vznikat na tvém foru lepší obsah... sám se rád podívám jak to dopadlo :)

13
Sítě / Re:NAT Mikrotik
« kdy: 05. 01. 2018, 06:57:06 »
Jak jsem uvedl neni to moje specializace proto je odpoved nevim a mozna zadne. Nehledam nejlepsi mozne reseni.
Byl polozen dotaz s prosbou o mozne reseni. Jedno rychle, ktere me napadlo jsem uvedl s navodem.
Zda bude funkcni a k uzitku v sitovem prostredi zadavatele dotazu se uvidi.

Rozumím. VRF vytvoří dva nezávislé virtuální routery, resp. dvě routovací tabulky. Tím pádem paket nikdy nenajde cestu z jedné vlan do druhé, zatímco opačně třeba může. Filter tabulka pak obsahuje jen poměrně přehledná pravidla pro již povolené směry (těmi routovacími tabulkami), a není potřeba myslet na to, aby se nějakým novým pravidlem omylem nevytvořil prostup mezi VLAN 900 a 901.

Omlouvám se, to nebyl útok na Vás, fakt mě zajímalo, jestli v tom vidíte výhodu.
Otázku bych dal opačně... nač VRF. Konkrétně vámi změná výhodu prosím rozviňte:
Na co bude tazateli možnost, že se paket dostane z jedné vlan do druhé a opačně ne? (myslím že jednosměrnou komunikaci nepožadoval)

Osobně bych to řešil tak jak naznačuje kolemjdoucí, i když bych firewall ještě vybavil povolenými adresními rozsahy a tím natem (hádám že ten mikrotik je hraniční zařízení).

14
Když čtu tuhle diskusi, tak se zamýšlím jestli to označování neuráží dělníky (a to myslím zcela vážně).

15
2STEN: zkuste books.google    ta kniha tam je ... a netrefil jste se, nicméně se Jílka nebudu snažit interpretovat, zkuste raději originál...


Navíc ta vaše "interpretace" je založená na čem? KDE jste k těm údajům přišel?... Nebo si cucáte z prstu a říkáte že to je Interpretace?
Já Vám dal odkaz přímo na statistiku kriminality, a vy mi zde předhazujete jenom vaši domněnku, že černoši a hispánci jsou chudí (což jste zatím nepodložil) a z toho (jelikož černoši a hispánci hodně vraždí a zároveň jsou podle vás chudí) podle vás vyplývá, že chudí páchají více vražd.

Takže prosím o odkaz na četnost chudých bělochů, černochů a hispánců v New Yorku, když tvrdíte, že tam je korelace mezi chudobou a kriminalitou... Ty statistiky chci i proto, že chudý drogový dýler zní fakt divně.

Ta vase statistika je velice hruba. Kdybyste mel statistiku rozlozenou podle primovych kategorii, vypada by jinak. Dost mozna i tak, ze v chudych vrstvach vrazdi bili stejne, jako cerni. Ta vase statistika je zkreslena tim, ze cernych chudych je vic.

Kdybyste mel statistiku vsech zlocinu, i tech, ktere se nikdy nevysetri nebo zasadne nevysetruji, asi byste zjistil, ze cernosi vic vrazdi a smeli drogami, zatimco bili se dopousteji danovych uniku, rozkradani statnich penez, podvodu anebo veli tomu obchodu s drogami, ktere na ulici prodavaji ti cerni.

Treba zde: https://www.census.gov/content/dam/Census/library/publications/2015/demo/p60-252.pdf . Z nahlednuti do prvni tabulky vyplyva, ze cerni maji prijmy zhruba o neco vic, jak polovina primu bilych. K tomu si pridejte fakt, ze typicky byvaji koncentrovani v nejake chude ctvrti, kde maji skoly jeste horsi, nez je typicka americka uroven a odmalicka ziji v prostredi, kde jsou obklopeni zlocinem. Coz je zacarovany kruh, ze ktereho unikne malokdo.

Měl jsem sto chutí přestat číst poté co mi na požadavek abyste předložil důkaz korelace mezi chudobou a kriminalitou odpověděl zcela vážně:

"Kdybyste mel statistiku ..... vypadala by jinak."

Dokonce jste to udělal dvakrát za sebou...

Ano, kdybych měl statistiku, co neexistuje, jistě by mohla vypadat jakkoliv. Jestli tak jak jste si vycucal je otázkou, Ale jistě Váš názor je důvěryhodnější než nějaká reálná čísla.

Ale nakonec děkuji za přesně tuto reakci...

Takže


Ta fabulace na téma fiktivní ekonomické kriminality a její vámi vycucané "kdybyste" četnosti ... raději opět nechám bez rozboru.

K tomu zbytku... ano lidé se koncentrují... a v americe je běžné, že se lidé koncentrují do čtvrtí ve kterých se ekonomicky a sociálně cítí dobře (dokonce jsou dostupné mapy měst vybarvené podle příjmových skupin dle průměrných příjmů rodin). Ano určitě by se dalo najít  něco čemu říkáte "začarovaný kruh, ze kterého unikne málokdo"...

ale upozorňuji vás, že to co jste právě předvedl je něco čeho se bojím víc, než samotné kriminality... Protože přesně co jste řekl zavání extrémně předsudky: "špatné školství, špatná ekonomická situace, koncentrace lidí podle svých kulturních podobností,začarovaný kruh z kterého unikne málokdo.... se bohužel dá použít i na imigranty, kteří pochází právě ze zemí se špatným školstvím, mají špatnou ekonomickou situací a kteří se budou snažit žít i v evropě s podobně kulturně založenými lidmi."... Problém vidím hlavně v tom, jaké závěry z úsudku o podobnosti mezi jednotlivými ukazateli jste schopen vyfabulovat, aniž by jste byl schopen je doložit daty...  a k jejich ospravedlnění vám stačí, nikoliv fakta, ale  tvrzení

    "kdybyste měl statistiku"

Takové tvrzení bohužel je schopné dokázat cokoliv... hádám že vy pak rozhodujete co je "správná kdyby-statistika" a co nikoliv.

Jinak řečeno: Jak chudý podle Vás musí člověk být, aby vraždil?

Stran: [1] 2 3 ... 5