Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - smonty

Stran: [1] 2 3
1
Vývoj / Re:DevOps hranie pre vyvojara
« kdy: 24. 11. 2019, 12:34:57 »
ahoj, jsem na tom stejne jako ty. taky programuju a taky se chci neco naucit o devops. aktualne mam stary slaby hw a asi pujdu do noveho desktopu postaveneho na novych cpu od amd.
aktualne studuji kubernetes a zkousim pouzivat helm. stavim si cicd pipeline pomoci gitlab a chci zkusit jenkinse. kdyby jsi chtel, tak se muzem nejak domluvit a vymenovat si knowhow O:)

2
Vývoj / Naučení se asynchronnímu programování
« kdy: 05. 10. 2019, 10:30:19 »
Ahoj,
(na úvod: před cca třemi lety jsem z oblasti synchronního programování vstoupil do vod čistého managementu. Snažím se ve volných chvílích učit nové věci ale co mi chybí a chtěl bych doplnit je asynchronní styl myšlení.)

Chtěl bych se naučit asynchronímu stylu programování. PRIMÁRNĚ mi jde o naučení se stylu, konceptu myšlení asynchronního programování. Hledám proto libovolnou, co možná nejvhodnější technologii, kde bych se tomuto naučil. Nejde tedy o technologii ale o získání daného myšlení. Záměrně zde neuvádím programovací jazyky ke kterým mám nejblíže, zajímá mne hlas lidu. Budu rád, když danou technologii rozjedu na Linuxu.

díky moc za rady :)

3
O serveru Root.cz / Re:Lišta o blokování reklamy
« kdy: 19. 06. 2014, 14:18:45 »
Dobry den,
lehce odbocim. Prohlizim root i na jinych OS... reklamu mam povolenou ale toto? http://picpaste.com/pics/Untitled-nEl1X5LP.1403180264.png + pripocitam dalsi 2-3 pop up okna ktere na me vyskakuji. Dekuji za Vasi odpoved. Pekny den :)

4
Distribuce / Re:Správa balíčků v Debianu
« kdy: 10. 05. 2014, 15:17:45 »
4. Samo se to zakomentuje při povýšení, pokud jsou repozitáře od třetí strany. Pravidlo pro neposlušný povyšovací systém, před povýšením deaktivovat např. v GUI. Přejmenování souboru není také velká záhada, ale asi ne jak je psáno ... např. používání instalačního programu, když už běží jedna instance která drží soubor pro zápis.

ježkovy voči!! jak samo se to zakomentuje? prosím Vás, doporučte mi nějaký zdroj na problematiku balíčů. něco jsem si už našel a čtu, ale třeba Váš tip bude kvalitnější... díky ;)

5
Distribuce / Re:Správa balíčků v Debianu
« kdy: 10. 05. 2014, 07:41:37 »
1) je to jedno, nicmene aptitude je novejsi, osobne pro instalaci/odebirani programu preferuju apt-get, pro update nebo dist-update aptitude...
2) radim update vubec nedelat, radsi udelat poradnej fw, vypnout ssh a javascript; a nebo se naucit dat SYS po nepodarenym updatu zase do kupy
3) ad 2, pokud nedovedu rozbite veci opravit, neupdatovat
4) divne, samo se to nezakomentuje ;-)

2) jo, asi to tak udelam
3) nejsem takovy mastr abych to opravil
4) ja to zakomentoval... o to je to divnejsi. nejdriv jsem myslel ze jsem dopadl tak jak mi tu lidi radi - michani repozitare distribuce a debianu asi nejde, a pak jsem zjistil ze jsem ten radek komentoval... tak nevim. no co uz. data jsem vylovil, tak jdu sys znovu nainstalovat no :(

6
Distribuce / Re:Správa balíčků v Debianu
« kdy: 09. 05. 2014, 17:44:13 »
sys se strartuje asi půl dne, když naběhne, funguje pouze přihlašovací GUI. po přihláčení černá obrazovka, a dál nic. nejde se ani přihlásit do takového toho terminálu ctrl+alt+f1, f2, f3...
když nabootuju recovery mode tak se taky startuje půl dne, na konci má písmo rozměry tak 1x1cm a co mě udivuje, když naběhne, tak jsem hnedka root, ani se nemusím přihlašovat. WTF?

7
Distribuce / Re:Správa balíčků v Debianu
« kdy: 09. 05. 2014, 16:59:30 »
aha, aha... díky všem za přínosné odpovědi! :) no tak jsem prostě zase o něco chytřejší... (ale popravdě jak jsem to měl vědět? zase řečnická)

přes to se bych se rád dál zeptal:

1) původně jsem si říkal že to zavinilo používání apt-* místo abych použil aptitude. Pan Krčmář ale v přednášce říkal že je to jedno. Je to jedno?

2) taky si říkám jestli mi to nerozbil balíček - mám pocit že to byl dpkg. Když jsem dělal upgrade, tak to mělo nějaký problém, nevěděl který instalovat, tak se mě ptal a já si nějakej vybral. jo, za slovo nějakej asi budu kamenovanej... :(

3) trollovací otázka: když dostanu distro kde je v sources.list repozitář dané distribuce + další repozitáře tak proč je to problém? šak to musí mít vychytané aby upgrade dopadl dobře? ti co to dělají musí počítat s tím že když poprvé nainstaluju distro tak udělám upgrade? nebo se pletu?

4) když jsem sys na notebooku rozstřelil a zjistil jsem to, tak jsem dál nic nedělal... až teď jak píšu tento příspěvek jsem systém v txt. režimu nakopnul a helemese soures.list:
- všechny repozitáře týkající se crunchbang zakomentované
- mám tu: ftp.cz.debian stable main
- a mám tu: security.debian stable/updates main

tak to nechápu.

díky všem za odpovědi :)

8
Distribuce / Re:Správa balíčků v Debianu
« kdy: 08. 05. 2014, 16:45:31 »
no jasný pánové. všem díky moc :) už to chápu.

jinak se potřebuju vybrečet (řečnická otázka). dál jsem si četl o balících a řek jsem si že si stáhnu aktualizace... apt-get update, apt-get upgrade... stáhlo se cca 3MB dat. a tak rozjeb*nej a rozmrd*nej systém jsem měl v rukách naposledy když mi bylo 17 a ho*no jsem tomu rozuměl. měl jsem tam repozitář na crunchbang (tohle distro používám) a pak normální debian a debian security... hrůza. sto chutí nainstalovat blbuntu nebo Windejsi :( :(

9
Distribuce / Správa balíčků v Debianu
« kdy: 08. 05. 2014, 07:08:54 »
pěkný den přeji,
o podrobnější zajímání se o balíčky v Debianu mě přiměla přednáška Petra Krčmáře na installfestu. https://www.youtube.com/watch?v=AzIxTU9PYp4 tímto mu děkuji! :)

problém je že o blících "nevím" skoro nic tak jsem se pustil do čtení. https://wiki.debian.org/SourcesList a můj problém: absolutně nechápu ten odstavec Distribution a squeeze, wheezy, jessie, sid ~ oldstable, stable, testing, unstable

use 'wheezy' instead of 'stable' for the distribution == moje lsb_release -a vrací

No LSB modules are available.
Distributor ID:   Debian
Description:   Debian GNU/Linux 7.0 (wheezy)
Release:   7.0
Codename:   wheezy

a já chci stable systém. Nechci jiný systém. Až pochopím základy tak potom si podle Petrovi přednášky chci balíčky vybírat. V tomto případě je asi jedno jestli wheezy nebo stable?

If you always want to help test the testing release, use 'testing'. If you are tracking Jessie and want to stay with it from testing to end of life, use 'jessie'. == abych to správně chápal (a já to nechápu) tak mám testing abych pomáhal testovat. a vyhovuje mi to a vlastně celý život používám testing ~ jessie tak mám vlatně používat testing nebo jessie? (není to překlad aj->čj, je to "překlad" s pochopením problematiky)

:D :D :D pokud soudruzi chtěli zmást nepřítele, tak se jim to na jedničku povedlo

10
Vývoj / Re:Perl v roce 2014 a v budoucnu...
« kdy: 27. 04. 2014, 21:03:33 »
Každopádně jsi-li v Brně a hledáš-li práci, zkus zjistit jestli některá z těch firem nenabírá - Perlistů je málo a dobrých ještě méně (a lepší je spoléhat na osobní návštěvu - občas vezmou někoho i když nemají oficiálně otevřenou pozici).

Mám do školy něco dělat v Perlu a vypadá to tak že si přiblížím monitor, zvětším písmo a obrním nervy. Mám kamaráda co si perl dává na vysoké úrovni a měl jsem nějakou dobu opravdu touhu a chuť do toho proniknout.... Ale to se fakt nedá. Neznám jazyk kde abych byl něčeho minimálně schopen tak toho musím vědět tolik jako v Perlu. Nevím, nechápu to... je to psycho. Programuju v tom céčkovým stylem... ale i tak mi z toho jde hlava kolem :(

11
Vývoj / Re:Perl v roce 2014 a v budoucnu
« kdy: 27. 04. 2014, 20:52:52 »
velmi velmi zajímavé... díky za odpovědi.

Ještě jsem chtěl zabrousit do oblasti zpracování textu. A to jsem si říkal že mi to tu někdo omlátí o hlavu. Partie ve které je Perl údajně nejlepší. Není to náhodou jedno že je v tom nejlepší? když dnes existují knihovny na cokoli a stejně jak bych to udělal v Perlu tak to udělám třeba v Javě? (uvažujme prosím princip otázky, nikoli např. výkon a podobná témata) protože pokud bych to dělal v nějakém dominantním jazyku tak se najde spousta lidí kteří moho nahradit stávající vývojáře, a existuje mnoho dalších výhod které Perl write-only ztrácí?

12
Vývoj / Re:Perl v roce 2014 a v budoucnu...
« kdy: 27. 04. 2014, 13:02:09 »
Jo, rozumět starším skriptům asi jo. Ale jaká je udržitelnost takových věcí? I co se bashe týče? Ve smyslu nějakého týmového vývoje? Jak pak vypadá takový Perlový týmový vývoj? Co se bavím s lidma co dělají něco v perlu tak jsem se nesetkal s nikým kdo by právě v týmu dělal, a tudíš neřeší nějaké OOP, balíčky (tím nemyslím že by nepoužívali CPAN)...

Teda, né že bych byl nějaký odborník na to co dělá např. RedHat, ale tuším že hodně věcí se tam tlačí v pythonu/ruby - na skripty, na testy, na vývoj jako takový?

Máte někdo zkušenosti s Perlem 5 VS. Perlem 6?

13
Vývoj / Perl v roce 2014 a v budoucnu
« kdy: 27. 04. 2014, 12:28:14 »
Zdravíčko :)
před nějakou dobou jsem tu založil vlákno týkající se použití Perlu na automatickou administraci Linuxu... Tentokrát bych to chtěl víc zobecnit a zeptat se jestli vůbec na něco používáte Perl? Není náhodou perl mrtvý / vytlačený Pythonem? Má smysl se Perl učit?

14
Tak si nastav výjimku. Jestli se platí za zobrazení a nikoliv za proklik, tak to děláš celkem zbytečně.  ;)

jo no :D pak sem nad tim premyslel a nastavil jsem to tak... :) ale to je divny nedostat drobaky za proklik? nebo mas nejake blizsi info treba od Peti Krcmare? :D

15
rád bych se zpětně vyjádřil k tomu minulému tématu blokování komerčních sdělení na root.cz : když mi na nějakým webu "záleží" ale nemám ho jak "podpořit", tak jednou za týden/dva si vypnu adblock a proklikám reklamy. Pamatuju ještě černej dizajn na růtu a komu tenhle web není lhostejnej, tak by to měl dělat stejně tak jako já :)

Stran: [1] 2 3