Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Avathar

Stran: [1]
1
Distribuce / Re:Nenaskočí agetty
« kdy: 25. 07. 2012, 19:20:25 »
HAHA! To je přesně ono!
Díky moc žes to našel, kdoví jak dlouho bych ještě překompilovával a chrootoval než bych na to přišel.
Taková prkotina, prostě:
Kód: [Vybrat]
tty1:linux:/sbin/agetty tty1 9600 místo:
Kód: [Vybrat]
tty1:linux:/sbin/agetty /dev/tty1 9600
Ale největší ironie na tom je, že jsem to už asi dva dny řešil na offcialním irc channelu i s tamnějšími udržbáři a nikdo mě neupozornil na tenhle autofix. Dookonce jsem se dneska i zaregistroval na té jejich bugzille že nahlásím svůj problém ...a vlastně i několik dalších, které se mi však podařilo opravit.

Je to trošku smutné co se se Source Mage projektem v poslední době děje. Instalujou se mi patche které mi rozbíjejí systém, patche které by mi systém opravili se zase pro změnu nenainstalujou.. V mailing listu jsem dokonce zaznamenal že nějaký vývojař rezignoval...
Přitom je to jedna z mých nejoblíbenějších distribucí, nejem pro ten stylový source management..hehe
Každopídně jsem se rozhodl, že když už jsem se přihlásil na bugzille tak skusím pár věcí fixnout, uvidím jestli mi to půjde, raději přispět něčím užitečným než jen lamentovat.

Ještě jednou díky, problém vyřešen!

2
Distribuce / Re:Nenaskočí agetty
« kdy: 25. 07. 2012, 16:40:38 »
Tak tedy:
Jak k tomu doslo - provedl jsem kompletni aktualizaci a rebuild systemu. Pri kompilaci a instalaci nebyly patrné žádné problémy. Po restartu počítače už se neukazala přihlašovací řádka.

Jestli se před agetty ještě nemá něco provést - no nejsem si úplně jistý, na kterém místě v tom initu bych si to měl ověřit, nicméně všechny skripty které jsou v runlevelových složkách se provedou korektně (nebo alespoň nic nekorektního nikde nezahlásí, jen samé zelené success).

Ještě jsem pro jistotu skusil preinstalovat util-linux, protoze tam sidli login a agetty.

Do single user módu se nabootovat také nejde - stejný problém.

ldd - vypadá to že závislosti jsou v pořádku.

Spustit agetty ručně - netuším přesně jak bych ji mohl korektně spustit abych se něco dozvědel, ale bez parametru vyplivne help, verzi nahlasi a kdyz zadam neco takoveho:
Kód: [Vybrat]
/sbin/agetty /dev/tty8 9600Tak se jen na par sekund odmlci a nevypise nic. Nepodarilo se mi zjistit nejaky verbose prepinac.

3
Distribuce / Nenaskočí agetty
« kdy: 25. 07. 2012, 13:44:05 »
Zdravím, vyskytl se mi celkem nepříjemný problém a sic že při startu počítače mi nenajede getty, tudíž se vůbec nemohu přihlásit do systému.
Všechny runlevely naběhnou v pořádku, pak se napíše: Entering runlevel auto... a tím to skončí. Nemohu se přihlásit, nelze přepínat mezi jednotlivými tty, jediné co funguje je ctrl+alt+del pro reboot.

Používám distribuci Source Mage, takže init.d + simpleinit-msb
když se do systému chrootnu tak jsem skontroloval, že agetty sídli na svém místě ve sbin a v inittab jsou příslušné záznamy:
Kód: [Vybrat]
tty1:linux:/sbin/agetty /dev/tty1 9600
Skoušel jsem přeinstalvoat init.d, simpleinit-msb, shadow, udev, nicméně getty stále nenabíhá.

Nějaké nápady co bych mohl skontrolovat? Je nějaká možnost jak si nechat vypasat co se vlastně děje? Zdali ta agetty vůbec nějak nabíhá, nebo kde by vlastně mohla být chyba? Protože v logu jsem nic příslušného nenašel, žádná chybová hláška.

4
Software / Re:Víceuživatelská práce nad emaily
« kdy: 24. 06. 2012, 11:29:58 »
Dík za návrhy!

Nejdříve se asi pokusím sprovoznit ten ACL nad emailovým serverem. A pokud by to nebylo dostačující, tak pak bych asi nasadil nějaké ticket-tracker řešení.


5
Software / Víceuživatelská práce nad emaily
« kdy: 22. 06. 2012, 16:50:04 »
Zdravím

Potřeboval bych poradit, existuje nějaký program/programy nad linuxem které by mi umožňovaly následující:

- měl bych několik emailových schránek
- uživatelé by ke schránkám mohli přistupovat na základě nějakých skupin, tzn. admin by mohl přistupovat třeba ke všem, jiný uživatel jen k některým, atd...
- skupina uživatelů by přistupovala k emailu a bylo by pak bylo  vidět, kdo na jaký email odpověděl, kdo jaký email odeslal, atd...

Prostě nějaký takový kolaborativní systém nad emaily.

Předem díky za tipy.Stran: [1]