Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Philip Fry aka 'vain'

Stran: [1] 2 3
1
Sítě / Re:Sledovani internetoveho vysilani CT v zahranici
« kdy: 14. 02. 2014, 07:32:19 »
thajsko, ja mam prave v CR servrik s debianem 7 na verejne ip, mam k nemu root, tak jsem si rikal, ze instalace proxy snad nebude takovy mega problem(vpn server fakt nedam), ale jaky proxy server nainstalovat, aby umel http/https a umel autorizovat uzivatele? normalne bych si to vyplnil v prohlizeci.

ted jsem nainstaloval tinyproxy, tak to zkusim,
nemel by jste treba nekdo hotovou konfigurace squid proxy, staci proste jen http/https a nekam napsat uzivatele a zapnout autorizaci, nebo uzivatele si mohu zalozit i v systemu to zvladnu.
Jura
Nic nepotřebuješ. Jestli máš Debian 7 s veřejnou ip, stačí ti udělat přes putty ssh tunel a v prohlížeči si nastavit socks na localhost a port, který si určíš v putty. Používám tohle každý den, nic jednoduššího a pohodlnějšího neexistuje.

2
Hardware / Re:Tiskárna pro Linux
« kdy: 04. 09. 2012, 06:42:52 »
Mohu doporučit de facto jakýkoliv model HP posledních let (kde se s 5 000,- Kč v pohodě vejdeš, ještě ti zbude "na pivo"). Tady v práci mám jako jeden z mála Linux (ehm, jediný) a kolem samé HP tiskárny, nemám s nimi na rozdíl od "Windowsáků" vůbec žádné potíže (nic proti Windows, ale jejich plug&play ovladače umí sotva tisknout, duplex, více kopií atd... nějak nezvládají, naštěstí nové instalačky driverů přímo od HP jsou vcelku pohodlné).

Jinak neposlouchej tady názory typu patchování jádra, nevím co ti lidi dělají, ale používám Linux jako jediný OS letos osmým rokem, a jádro jsem v životě nekompiloval, asi nejsem "správný Linuxák", ale tak já si ego tahat nemusím. Abych to shrnul, pro Linux doporučuji HP.

3
Desktop / Re:Gnome 2 vs. Gnome 3
« kdy: 27. 03. 2012, 16:31:31 »
Já nechápu, proč je v gnome3 míň fíčur, než v gnome2 a ty, co jsou nový, jsou naprosto nedotažený. Gnome2 se konečně začalo blížit plnohodnotnému prostředí, tak to radši honem celý rozbili. Namátkou gnome-control-center - kde jsou sakra profily NetworkManageru, proč nejde nastavit gtk3 / icon téma ani fonty??? Proč nejdou na gnome-shellí lištu přidávat / uspořádat applety nějakou normální cestou? System tray, co není vidět? WTF? Aspoň nějaká podpora tilingu je fajn, ale proč to kurva vymejšlet znova, když byla lepší plugina do Compizu "Grid"? Nemluvě o tom, že přepínání oken myší je peklo... Při větším počtu oken za prvé člověk to správné v náhledech najde jen s notnou dávkou štěstí a za druhé, je to pak celé pomalé jak sviňa. Animace o 2 FPS imho moc smysl nemají, akorát to žere baterku. A nervy. Postavit desktop na JavaScriptu... ach jo.

Control center tam je, NetworkManager se nějak změnil? Nejde nastavit GTK3 téma, ikonky ani fonty? Hele než budu číst dál, viděl jsi GNOME 3 alespoň na obrázku?

4
Desktop / Re:Gnome 2 vs. Gnome 3
« kdy: 27. 03. 2012, 07:25:39 »
Přihodím trochu svých zkušeností, v práci mám GNOME 2 a doma na desktopu GNOME 3. To s grafickou kartou, co vzpomínal tady kolega výš je o nutnosti (zatím) 3D akcelerace. S intel grafikou by tedy neměl být problém out of the box. S příchodem GNOME 3.4 (například tedy Fedory 17) už to platit nebude, GNOME Shell bude fungovat i bez akcelerace (možno vyzkoušet na Fedoře 17 Alpha třeba ve VirtualBoxu).

Ale k samotnému ovládání. Ovládá se to jinak, člověk musí změnit pár návyků, ale rozhodně nechci tvrdit, že je to k horšímu. Třeba ovládání na klávesnici je promakané do nejmenšího detailu, ovládat prostředí pouze na myši je už trochu úmornější, ale že by to byla až taková tragédie jak někteří říkají se mi nezdá. Doporučuji nastudovat Gnome Shell Cheat Sheet.

Jediné co bych vytkl je rozežranost prostředí na paměť. Nejsem zvyklý z GNOME 2, aby si prostředí z paměti vzalo víc než 200MiB, ale co jsem se tak bavil s lidmi používající Unity nebo KDE4, je to asi moderní. Já dávám přednost, když paměť využívají aplikace než nějaké "hloupé" prostředí, které má ty aplikace pouštět a přepínat mezi nimi.

Vše jsou samozřejmě subjektivní názory, prostě budeš muset vyzkoušet a sám uvidíš, jestli ti to sedí nebo ne. Stále existuje možnost prostředí jako zmíněný Cinnamon, MATE, XFCE a podobné. Máš možnost volby, vybírej moudře, ty s tím budeš pracovat ;-)

5
Windows a jiné systémy / Re:Důležité aktualizace Windows
« kdy: 30. 01. 2012, 15:56:40 »
Nechci kecat, nejsem zrovna častým uživatelem Windows a na nějakém víc Windows specializovaném serveru by ti možná poradili hned, ale tuším, že toto chování bylo, když se nějakou aktualizaci nepodařilo nainstalovat, tak se "odškrtla" a jen visela ve frontě do uživatelova pokusu ji nainstalovat znovu.

6
Desktop / Re: Desktop 2D. vs 3D
« kdy: 28. 11. 2011, 14:30:18 »
Podle nadpisu jsem tedy čekal opačnou zkušenost. Právě akcelerovaná plocha stojí za prd na rozdíl od neakcelerované a je jedno jestli, v mém případě, s nouveau ovladačem nVidie nebo s proprietárním ovladačem přímo od výrobce. V GNOME 2 s Metacity jsem si chrochtal blahem, jak je vše krásně rychlé, v GNOME 3 s Mutterem to je o dost horší (ačkoliv lepší, než co pamatuji doby s Compizem na GNOME 2).

7
Windows a jiné systémy / Re: Windows 8 - nová "Vista 2"
« kdy: 15. 09. 2011, 12:05:51 »
Ano,

tohle je fakt snadné vypnutí na jedno kliknutí  ;D
BFU to nemůže mít snazší  ;D
http://www.mstechpages.com/2011/09/14/disable-metro-in-windows-8-developer-preview/

A schválně si to vyzkoušej borče  ;D

To jo, to je fakt úžasné. Moje oblíbená disciplína, nastavování věcí v registru :D

8
Distribuce / Re: Ubuntu a login do roota
« kdy: 13. 09. 2011, 10:40:50 »
no jo, to plati pouze pro konzoli, to vim, ale ja mel na mysli treba jak rozchodit normalni login do roota pres gdm nebo jestlii jde nejak nastavit u sudo defaultni heslo (root), takze uz to po me nebude nikde chtit u usera
Pouštět celé grafické rozhraní jako root není ani trochu dobrý nápad. Takže na to, pokud možno, okamžitě zapomeň a ni se o to nepokoušej.

9
Odkladiště / Re: Anketa - Internet Banking v Linuxu
« kdy: 12. 08. 2011, 09:43:50 »
ČSOB sice brblblá že to linux není podporovaný ale jde to
Sice brblá, ale týká se to jen přihlášení čipovou kartou (takže nechápu, proč to brblá vždy a ne jen při pokusu se přihlásit čipovou kartou). Jinak InternetBanking od ČSOB absolutně bez problému (pokud nechce člověk čipovou kartu samozřejmě ;-)).

10
Software / Re: Instalace Adobe Reader do Fedory
« kdy: 04. 04. 2011, 15:54:52 »
Pokud nemáš problém spustit terminál a víš heslo na správce systému (root) tak stačí zkopírovat tyto příkazy jeden po druhém do příkazové řádky

Kód: [Vybrat]
wget http://linuxdownload.adobe.com/adobe-release/adobe-release-i386-1.0-1.noarch.rpm
su -c 'yum -y localinstall --nogpgcheck adobe-release-i386-1.0-1.noarch.rpm'
su -c 'yum -y install AdobeReader_enu'

11
Desktop / Re: Flash rozbíjí grafiku na Fluxboxu
« kdy: 22. 03. 2011, 08:58:37 »
Dělá to kompozitor, nejčastěji Compiz, takže jestli náhodou používáš nějakou podobnou akceleraci plochy, zkus jí vypnout a vyzkoušet flash potom.

12
Distribuce / Re: Adobe Flash - nefunkční
« kdy: 28. 02. 2011, 14:14:23 »
Adobe má normálně repositáře. Takže si ho přidej a dej

Kód: [Vybrat]
yum -y install flash-plugin
wiki.fedora.cz

13
Odkladiště / Re: Žádost o pomoc s diplomovým výzkumem
« kdy: 29. 01. 2011, 09:51:26 »
Ten dotaznik ma merit znalosti verejnosti? Neni pote zadost o jeho vyplneni na root.cz zpusobem, jak tam zanest nehoraznou systematickou chybu?

Proč? Nepočítáš se mezi veřejnost? =) Možná to hodil i na Živě, tam se to vůči rootu s těmi znalostmi vyrovná ;-)

14
Distribuce / Re: Formát celého disku ve Fedoře
« kdy: 18. 11. 2010, 08:55:20 »
Jde to i normálně ve Windows (minimálně v XP tedy šlo a pochybuji že ve Vista/7 to už nejde), ve správě disků napřed oddíl s ext odebrat a potom naformátovat (ale to ti stejně zformátuje na NTFS takže to je na dvě věci). Tak jako tak ti to udělá instalátor Fedory automaticky, nevím, co přesně vlastně řešíš. Uživatel ani neví, že se něco má/bude formátovat, v ideálním případě prostě kliká další, další, další.

15
Distribuce / Re: Jak urychlit start Arch Linuxu
« kdy: 31. 10. 2010, 07:22:16 »
Lezeš do gnome jako root? Tak to chce koule.

Stran: [1] 2 3