Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Tonda

Stran: [1]
1
Sítě / T-Mobile internet optika připojení PPPoE v Ubuntu
« kdy: 18. 02. 2022, 00:06:59 »
Ahoj, používám doma jako router PC se dvěma síťovými kartami a Ubuntu 18.04 Server a budu přecházet od UPC na T-Mobile optický internet (modem bude v režimu bridge) a tam je potřeba se připojovat přes PPPoE. Má tu s tím někdo zkušenost? Jak toto nejlépe nastavit?

2
Sítě / OpenWRT switched client
« kdy: 03. 12. 2019, 15:39:04 »
Nějak se mi nedaří udělat co mi přijde jako ta nejjednodušší věc. Mám TP-Link Archer C7 s OpenWRT a chci aby se mi připojil jako klient na Wifi AP a spojil wifi do bridge s LAN porty, tedy aby se to chovalo jako switch nebo řekněme media konvertor wifi - ethernet. Nic dalšího, žádný router, žádný firewall, žádné DHCP, DNS a kdoví co dalšího to ještě dělá. Prostě potřebuji připojit 2 PC na AC wifinu s podporou 3x3 MIMO nechci kupovat dva USB adaptéry, s podporou této rychlosti jsou docela drahé. Dá někdo tip jak toho dosáhnout? Díky.

3
Distribuce / Distro pro dítě na starý netbook
« kdy: 13. 08. 2017, 15:05:09 »
Mám prastarý netbook s Atomem N270 pro který nemám využití a napadlo mě dát ho neteři, která jde v Září do školy. Přemýšlím co na to dát za distribuci, našel sem několik článků s přehledem distribucí, prakticky všude jsou zmiňované Sugar, Edubuntu, Doudou, LinuxKidX, Ubermix, Quimo. Z toho sem ve Virtualboxu vyzkoušel Sugar, Quimo a DouDou. Sugar mi přišel celej takovej divnej, má to celý úplně svojský rozhraní dost nepodobný normálním OS, pouze částečné počeštění, Quimo je odlehčený Linux s pár dětskými aplikacemi v launcheru, ale zas jsou přímo dostupná systémová nastavení, kam bych nechtěl aby lezla, hodně neúplné počeštění. Doudou asi nejméně divné, má to několik módů, lépe počeštěné, nicméně tak nějak mě to nenadchlo.

Má někdo tip na něco dalšího nebo normální hodně lehké distro s možností doinstalovat ty dětské aplikace?

4
Používám více počítačů (doma, v kanceláři, tablet) a při přihlášení na jednom z nich jsem na všech ostatních odhlášen z fóra (nejen root, ale i lupa, měšec), je to neskutečně otravné, při přihlášení přímo na web se to přitom neděje. Bylo by možné toto chování vypnout, tj. umožnit paralelní přihlášení z více míst?

5
Software / Jak streamovat DVB-T?
« kdy: 11. 06. 2016, 19:00:48 »
Ahoj,

mám PC s Ubuntu 14.04 Server 32bit a rád bych do něj strčil USB DVB-T tuner a streamoval vysílání po domácí síti, prosím doporučte mi vhodné aplikace pro server/streamer a klient/přehrávač, která splní následující kritéria:

- streamovat jednotlivé programy, nikoliv celý mux, půjde to po wifi ať to zbytečně nebere pásmo
- klientská aplikace poběží na Windows XP, chci vyexportovat seznam naladěných kanálů a nahrát ho do klienta a jednoduše přepínat přímo z toho klienta.
- řešení musí podporovat timeshift, je mi jedno zda bude buffer na klientu nebo serveru, ale chci mít možnost program pozastavit a pak zase pokračovat ve sledování.

Budu rád za jakékoliv podněty.

Stran: [1]