Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - farbydos

Stran: [1] 2
1
Vývoj / Turbo Pascal 7 a pohyb šipkami
« kdy: 15. 08. 2012, 22:46:11 »
Ahoj,

mám zajímavý problém s IDE pro Turbo Pascal od Borlandu. Chtěl jsem si teď zase něco zkusit v Pascalu, a tak jsem si stáhl IDE z http://pascal.webz.cz/index.php?part=down . Mělo by se jednat o prostředí přímo od Borlandu (již dříve jsem tento editor používal). Na virtuálních Win 98 jsem si editor nainstaloval bez problému. Když jsem začal psát kód, potřeboval jsem se přesunout v textu a jako vždy jsem chtěl použít šipky, překvapení však bylo, že při pohybu v textu jsem si začal označovat text. Řekl jsem si, že si na to zvyknu, ale při prvním překlepu už jsem mazal i co jsem nechtěl. Nevíte tedy, jak se dá takové chování odstanit? Případně doporučit jiné IDE?

Farbydos

2
Sítě / DD-WRT a požadavek z LAN do WAN
« kdy: 28. 05. 2012, 18:15:04 »
Ahoj, před cca týdnem jsem přešel na domácím routeru z defaultního firmwaru na DD-wrt. Mám nastavené forwardování portů na domácí server. Při požadavku na server z lokální sítě na jeho lokální adresu vše funguje - například se zobrazí webová stránka atp. , avšak při připojení na veřejnou ip z lokální sítě nedostanu žádnou korektní odpověď - webová stránka se do nekonečna načítá, nikdy mi ale nevyskočí hláška server není dostupný (nebo jak je error code 404 ve Firefoxu). Mimo lokální síť však vše běží správně - kamarád se normálně dostane na stránku. Tipuji že stačí přes iptables nastavit přesměrování. Jak však bohužel již ne. Dovedl by mi někdo prosím poradit?

3
Server / Samba server login
« kdy: 12. 05. 2012, 22:11:28 »
Ahoj, rád bych nastavil na debianu sdílení samba. Chtěl bych ale, aby při přihlášení bez hesla, tedy jako guest, bylo možné pouze čtení a při přihlášení s heslem čtení i zápis. Sdílím celý jeden disk s daty, takže nemusím rozdělovat složky dle uživatele atd. Můj smb.conf zatím vypadá takto:
Kód: [Vybrat]
[global]
workgroup = server
netbios name = Debian_server

security = user
encrypt passwords = true
passdb backend = tdbsam
obey pam restrictions = yes
unix password sync = yes

[disk]
comment disk
browseable = yes
path = /media/
writable = no
guest ok = yes

[disk_login]
comment = disk
browseable = yes
path = /media/
writable = yes
guest ok = no
valid users = %S
invalid users = nobody, guest, root

Při pokusu o přihlášení však vždy dostanu výstup - nesprávné heslo, a to ať zkouším jakéhokoli uživatele. Nevíte kde by mohla být chyba?

4
Hardware / Notebook nelze zapnout
« kdy: 12. 04. 2012, 22:29:46 »
Ahoj, mám pro vás jeden kuriozní dotaz - mám notebook asus X51L, kterému odešel display. O víkendu jsem jej tedy odmontoval i s výkem atd., z notebooku tedy zbyla jen základna. Od té doby jsem jej používal připojený k monitoru přes vga kabel. Byl jsem ale líný notebook rozebírat a odpojovat původní kabel od displaye a podsvícení, tak se mi prostě válely čouhajíce z šasi na stole, mě to nevadilo ani neomezovalo. Dneska jsem však notebook trochu posunul po stole a tím se pohly i kabílky, notebook se náhle vypl a nešel zapnout. Zkoušel jsem různě vytahovat baterii, běžet bez baterie, jen s bateríí, nechával jsem notebook i pár hodin "odpočnout"...., ale nic nepomohlo. Máte nějaký nápad jak ntb rozchodit? Jinak když se zapojí napájení a v ntb je baterie, tak se rozsvítí led nabíjení, ale jinak vůbec nereaguje. Dík za každý nápad.

5
Server / SQUID a automatické přesměrování
« kdy: 19. 02. 2012, 16:02:08 »
Ahoj, dalo by se nějak na squid3 proxy serveru nastavit automatické přesměrování, pokud nebude výsledek nalezen na DNS? Znamenalo by to, že při zadání například root, by squid nevrátil chybovou hlášku, ale automaticky přesměroval na http://www.google.cz/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=root , podobně jako například ve firefoxu?

dík

6
Software / RAID 0 bez ztráty dat
« kdy: 15. 01. 2012, 21:22:59 »
Ahoj, mám disk s daty a rád bych jej rozšířil o nově přidaný prázdný disk. Zálohu nezbytných dat mám, ale nechce se mi je obnovovat, rád bych disk přidal tak aby rozšířil ten první. Běžne se přes mdadm raid 0 pole po sestavení celé formátuje a začíná se "na nule", ale to nepotřebuji. Napadlo mě přepsat konec prvního disku (s daty) nulamy (třeba přes dd), čímž bych přišel o konec fs, naopak druhý disk naformátovat stejně jako první (ext3) a přepsat začátek, tak by sice seděl fs, ale neseděly by tabulky oddílů. Existuje tedy nějáké řešení jak konvertovat dva disky na raid 0 bez ztráty dat na jednom disku?

7
Software / Jak zmenšit velikost raid 1?
« kdy: 30. 12. 2011, 21:44:02 »
Ahoj, měl jsem dva 320GB disky v raid 1 přes mdadm. Jeden ale odešel a já mám volný jen 160GB disk, který by sice kapacitou co potřebuji já dostačoval, ale nevím ja jej přidat do raidu. Mdadm jej samozřejmě nevezme, potřebuje oba disky stejně velké, šlo by tedy zmenšit partition na tom 320GB na 160GB a dát ji do raidu se 160GB diskem? Jak ale zmenšit ten 320GB disk, fdisk nevidí fs, protože na začátku disku má záznam mdadm, vytvořením partition be se přepsal a mdadm by jej neviděl. Máte nějaký nápad? Jinak 320GB disk je s Debianem.

8
Software / Ovladače pro Wi-Fi kartu
« kdy: 15. 12. 2011, 23:12:45 »
Ahoj, pořídil jsem si wifi kartu do usb od firmy Zyxel. Má v sobě čip RTL8192CU od realteku, pro nějž nejsou v Linuxu defaultně ovladače. Stáhnul jsem si je tedy přímo od realteku , ty jsou však pro kernel 2.6.6, a jám mám 3.1.5.

Po stažení a rozbalení jsem spustil make, ale několik skriptů se pokoušelo načíst knihovnu smp_lock.h, jakýsi zámek kernelu, který se používal do verze kernelu 2.8, pak po úptavách kernelu ztratil smysl. Po chvíli laborování a pár pročtených fórech jsem se dostal k tomu, že bude nejjednoduší prostě v souborech kterým smp_lock.h chybí řádky kódu se smp_lock.h smazat.

Pomohlo to, zámek mu už nechybí, ale make začal hlásit jinou chybu "error: field ‘recv_tasklet’ has incomplete type", ale dostal se dál než předtím, takže v zámku už asi problém  nebude. Zase jsem začal zkoumat po fórech, ale narazil jsem maximálně na lidi se stejným problémem, řešení zatím nikdo nenašel. Máte nějaký nápad co s tím? V příloze je výpis z make.

9
Hardware / Multifunkční tiskárna s podporou v Linuxu
« kdy: 27. 11. 2011, 18:28:59 »
Ahoj, sháním laserovou multifunkční síťovou tiskárnu (skener, tiskárna, kopírka), která by měla plnou poporu v Linuxu i Windows. Cena by neměla být vyšší než 8 000Kč s dph. Nevím jakou značku zvolit, aby byl co nejlepší poměr cena/kvalita. Napadlo mě třeba něco od Epsonu nebo Canonu. Dost důležitým faktorem je také kolik dovede vytisknout stran na kazetu.

10
Software / Zamknutí uživatele v domovské složce
« kdy: 07. 10. 2011, 19:11:01 »
Ahoj, na počítači mám několik uživatelů a každý z nich má pochopitelně svůj domovský adresář. Z něj se ale může dostat i výše ( /home atd. ), čemuž bych však chtěl zabránit, chtěl bych je tedy chrootnout navždy ve svém domovském adresíři, jde to nějak?

11
Bazar / Prodám Nokia N900
« kdy: 06. 10. 2011, 21:08:50 »
Nokia n900 100% stav - žádné viditelné opotřebení,

rok stará, ale nepoužívaná,

záruka cca rok od prodejce,

kompletní balení (orig krabice, nabíječka, hadřík na leštění displeje, USB kabel, nokia N900),

česká klávesnice (QWERTZ),

před předáním bude telefon flashnut do původního stavu

NEtaktovaná,

cena 5000 Kč (s DPH, dodám i doklad)

Foto: ftp://78.45.17.225:1021/n900/

kontakt Marek Píchal; marek.pichal@endeavour.cz ; 606 638 728
 

12
Vývoj / Arduino regulátor otáček ventilátoru
« kdy: 25. 09. 2011, 17:56:16 »
Ahoj, píšu si jednoduchý regluátor otáček pro arduino. Arduinem generuji pulzy, které spínají GTO tyristor, ten spíná dle stejných pulzů ventilátor, tedy výstup z arduina jde na gate GTO tyristoru, do nějhož je přiváděno 12 z externího zdroje a tím dostanu stejné pulzy jako z arduina, ale na jiném napětí. S arduinem komunikuji přes virtuální sériovku, pošlu mu tři čísla od 000 až do 999 a to dle nich vygeneruje pulz, 000 je nulová mezera mezi pulzy, 500 je pauza 500 milisekund až 999 je vypnuto. Tento systém funguje, ale já bych rád četl otáčky ventilátoru, čili číst arduinem pulzy, ale nevím jak na to, máte nějaký nápad? Prozatimní kód pro arduino je v příloze.

13
Software / QEMU a příliš rychlý FreeDOS
« kdy: 18. 09. 2011, 16:17:42 »
Ahoj, mám kuriózní problém s qemu, když v je v něm emulován Freedos ve kterém běží starší hra (v mém případě třeba Liero) tak běží nehratelně rychle, a to i na postarším laptopu :). Mnohdy reaguje hra tak rychle ze se z toho sekne a musí se vypnout (toto způsobuje především pohyb v menu). Ptám se tedy zda existuje nějáký způsob jak qemu zpomalit, navíc by to podle mně ušetřilo trochu prosecor, ketrý se emulací dost zatězuje.

Dík

14
Software / Kopírování přes síť pomocí dd
« kdy: 16. 09. 2011, 18:50:00 »
Ahoj, potřeboval bych zkopírovat obraz disku. Používal jsem na to program dd, například

Kód: [Vybrat]
$ dd if=/dev/sda2 | bzip2 > /home/farbydos/zaloha.gz
Toto však funguje na lokální síti, já bych potřeboval takto zazálohovat disk na síťový server určený pro zálohy. Je zde tedy nějáká možnost, jak zazálohovat obraz disku po síti tak, aby byl výstupní obraz komprimovaný? Dík

15
Vývoj / Tlačítko s obrázkem v Gtk
« kdy: 03. 08. 2011, 15:43:47 »
Ahoj,  zkousim psat v Gtk, dle clanku pana Tomáše Veleckeho. Povedlo se mi nacist a zobrazit obrazek a povedlo se mi vytvorit tlacitko s textem, ale ja bych potreboval aby v tlacitku byl obrazek s textem. Tohoto jsem chtel dosahnou pomoci gtk_button_set_image() , ale ani nedari se mi konstrukce, kompilator pise error: cannot convert ‘Gtk::Button’ to ‘GtkButton*’ for argument ‘1’ to ‘void gtk_button_set_image(GtkButton*, GtkWidget*)’ nebo  invalid cast from type ‘Gtk::Button’ to type ‘GTypeInstance*’ . Neite tedy nekdo jak dostat do tlacitka obrazek a text?
Predem dekuji za odpoved

Stran: [1] 2