Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Krčmář

Stran: [1] 2
1
O serveru Root.cz / Náhled na novou podobu Roota
« kdy: 03. 08. 2015, 12:26:05 »
Hezký den všem,
   už poměrně dlouho řešíme nový vzhled Roota, který by byl jednodušší, přehlednější a odpovídal by současnému webu. Zatím jej vidělo jen pár vybraných čtenářů, teď jsme dostali zelenou a můžeme zveřejnit alespoň pár náhledových screenshotů. Web zatím není hotový, takže vám nemůžeme nabídnout odkaz. Časem ale bude k dispozici veřejná beta, která poběží paralelně se starou verezí.

Při návrhu jsme především chtěli:

1) Zjednodušení – Výrazně jsme zjednodušili titulku, vyhodili všechny
staré matoucí boxíčky a historické relikvie a co nejvíc jsme se
soustředili na obsah.

2) To důležité nahoru – Zprávičky půjdou do levého sloupce a začínají
úplně nahoře, stejně jako obrázek k hlavnímu článku a tipy. Aby čtenář
přišel na titulku a měl hned přehled.

3) Nejvíc prostoru pro obsah – Detail článku je taky hodně zpřehledněný
a čtenář může hned začít číst. Článek bude začínat hned nahoře, reklamy
se posunou mimo něj do levého sloupce. Čtenáři po tom volali, chceme to
tak, aby reklama byla bokem.

4) Responsivní design – Chtěli jsme web posunout do současné podoby a
zároveň zohlednit přibývající mobilní zařízení, takže zmizí m.root.cz a
všechno by se mělo přizpůsobovat konkrétnímu použitému zařízení. Na
mobilu a tabletu budeme tedy mít přístupné všechny funkce, jako na desktopu.

Co na změnu říkáte?

2
Odkladiště / Aprílové žertíky (nejen) na webu
« kdy: 31. 03. 2015, 21:11:33 »
Narazili jste na nějaký zajímavý letošní aprílový žertík, který by mohl zajímat naše čtenáře? Podělte se o konkrétní vtípky, které vás dostaly, pobavily nebo zaujaly.

3
Odkladiště / Geekovský dárek k letošním Vánocům
« kdy: 03. 12. 2014, 11:04:58 »
Jaký geekovský dárek byste si přáli letos najít pod stromečkem? Nové Raspberry Pi, 3D tiskárnu nebo třeba programovatelného robota? Podělte se o nápady, o které si můžou ostatní napsat Ježíškovi.

4
Odkladiště / Co byste chtěli k Vánocům vy?
« kdy: 29. 11. 2013, 09:37:09 »
Vymysleli jsme pro vás deset tipů na vánoční dárky, ale určitě se najdou i další věci, které byste chtěli najít pod stromečkem. Co byste si přáli? Nějakou elektroniku? Pěknou knihu? Vrtulník na dálkové ovládání? Nebo pár bitcoinů? Podělte se o nápady.

5
Bazar / Sháním 2 GB DDR2 do notebooku
« kdy: 13. 10. 2013, 22:37:09 »
Do manželčina Eee 1000H bych rád doplnil více paměti. Nemá někdo k dispozici plně funkční 2GB modul DDR2, SO-DIMM 200 pinů? Na kmitočtu nezáleží, deska umí jen 533 MHz, rychlejší by neměly vadit. Díky

6
Odkladiště / VoIP pro občasné hovory
« kdy: 27. 05. 2013, 21:33:18 »
Hezký den,
   rozhodl jsem se, že si pořídím VoIP tarif pro svůj mobil, abych mohl třeba ze zahraničí zavolat domů na VoIP. Půjde o občasné hovory, takže je třeba zvolit tarif bez měsíčního poplatku, minimální konzumace nebo časového omezení platnosti kreditu. Prostě aby to samo nežralo peníze, když to nebudu používat. Chci tam nabít stovku a nestarat se.
   Můj domácí operátor (802) má minimální měsíční konzumaci, takže to na mobil nedám. Máte nějaké tipy na slušného VoIP operátora s takovým tarifem? Díky

7
Software / Twitter klient pro Linux
« kdy: 07. 11. 2012, 22:16:52 »
Pěkný večer, potřebuju poradit nějaký solidní Twitter klient pro Linux. Požadavky jsou následující:

  • nativní (žádné Air a podobné zvrhlosti)
  • může být standalone nebo jako plugin do Chrome
  • musí umět multiuser - spravuji víc účtů
  • preferuji GTK před Qt

Děkuji za tipy

8
O serveru Root.cz / Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« kdy: 11. 10. 2012, 11:46:58 »
Řešíme v redakci problém, co s obarvováním nekvalitních názorů pod články a zprávičkami. V tuhle chvíli nefunguje u světlého designu, na což nás upozornil jeden ze čtenářů. To je ovšem teď podružné. Řešíme, jak dál nakládat s označováním kvalitních a nekvalitních příspěvků.

Aktuální stav: čtenáři hodnotí názory, ty „nekvalitní“ (hranice je nastavitelná v profilu každého uživatele) jsou zprůhledňovány na 20 %.

Možnosti jsou popsány výše, je možné to zprůhlednění zmírnit a zvýšit tak čitelnost i těch nekvalitních názorů. Nebo to můžeme upravit ještě jinak, případně to úplně vyhodit. Neumíme to rozhodnout sami, proto potřebujeme hlas lidu.

9
O serveru Root.cz / Ankety na titulní straně
« kdy: 23. 03. 2011, 19:06:31 »
Na titulní straně vpravo nám přibyl boxík s anketou. Každý týden v něm budeme zobrazovat novou zajímavou anketu nejen na aktuální téma. Hlasujte a pokud budete mít námět na zajímavou otázku, nezapomeňte jej poslat do tohoto fóra.

10
Odkladiště / Co si myslíte o anonymním BitTorrentu?
« kdy: 20. 01. 2011, 12:37:20 »
Nejdřív hlasujte v anketě nahoře, díky.

Připravujeme pro vás článek o plném šifrování BitTorrentu. Hlavním cílem je ukrýt uživatele před poskytovateli, kteří nectí síťovou neutralitu a některé služby blokují. Jaký je váš názor na takový postup (ukrytí komunikace za šifrování a anonymizéry)? Je to legitimní postup nebo jen nahrává ilegálnímu šíření audiovizuálních děl? Má uživatel právo se takto zajistit?

11
Hardware / Doporučte ergonomickou myš
« kdy: 09. 01. 2011, 22:10:32 »
Ahoj všichni,
   léta jsem používal myš Microsoft Laser 6000 verze 1 a byl jsem s ní velmi spokojen. Bohužel myši něco odešlo a chová se, jako by měla pořád stisknuté tlačítko. Hledám tedy novou myš.
   Tenhle model se už nevyrábí a tak jsem hledal něco podobného. Objevil jsem dva modely: Microsoft Laser 6000 verze 2 nebo Logitech M705. První je nástupce mé staré myši, druhá je podobná. Obě mají na Alze, ale nemusím to kupovat nutně tam.
   Co od myši očekávám: bezdrát, laser, ergonomický tvar, pohodlné používání, dlouhá výdrž na baterie. Máte zkušenost s některou z těch myší nebo s podobnou? Dejte mi zajímavý tip. Díky.

12
Software / Které příkazy používáte nejčastěji?
« kdy: 28. 12. 2010, 13:46:14 »
V naší zprávičce se můžete dočíst, jak zjistit nejpoužívanější příkazy v historii vašeho shellu. Stačí spustit následující skript:

history|awk '{a[$2]++ } END{for(i in a){print a[ i ] " " i}}'|sort -rn|head

Co jste se dozvěděli? Podělte se o nejpoužívanější příkazy s ostatními.

13
Software / Jaký video přehrávač používáte?
« kdy: 01. 12. 2010, 15:53:47 »
Linuxových video přehrávačů je dnes celá řada a liší se v mnoha parametrech. Některé jsou určeny pro Qt prostředí, jiné pro GTK a další závisejí na konkrétních prostředích.

Jaký video přehrávač (nebo přehrávače) používáte vy?
Co je pro vás při výběru nejdůležitější?
Funkce, nastavení, podpora DVD menu, výkon, vzhled?

14
Sítě / IPv6 jen na některé stroje
« kdy: 23. 10. 2010, 13:57:39 »
Ahoj všem,
   na OpenWRT routeru jsem si rozchodil IPv6 pomocí 6to4 (článek na Rootovi). Autokonfiguraci v síti řeší klasicky radvd a zdá se, že všechno funguje normálně. Počítače dostanou v6 adresu, pingnou ven i dovnitř a jede to. Stejně tak v gai.conf jsem nastavil priority tak, aby primárně komunikace jela přes IPv6.
   Funguje to ale jenom na některé servery. Bez problémů se dostanu přes IPv6 na NIX.cz, ipv6-test.com, Roota a další servery. Ale už ne třeba na známý Kame.net, IPv6 Check a podobně.
   Na tyhle servery si ani nepingnu přes šestku, takže komunikace vypadá tak, že se prohlížeč chvíli snaží, pak to vytimeoutuje a připojí se přes v4 a web nahlásí, že IPv6 neumím.
   Jsem připojený přes CZ.NIC relay - poslední položka v traceroute je nix-g.nic.cz (194.50.100.13). Je možné, že blbne ten relay a na některé stroje nemá routu? Používáte taky někdo 6to4 a pozorujete stejný problém? Jak to oddiagnostikovat? Díky za pomoc

15
O serveru Root.cz / Elektronické knihy ke stažení
« kdy: 17. 10. 2010, 16:09:39 »
Hezký den, naše elektronická knihovna už obsahuje přes 150 knih a chtěli bychom ji dále rozšiřovat. Bohužel se nám nedostává informací o dalších zdrojích knih. Víte o nějakém? Znáte nějakou knihu, která v knihovně chybí?

Nemůžeme ale do knihovny vložit cokoliv - musí se jednat o knihu (nebo jiný dokument v PDF), u které je explicitně uvedeno, že je možné ji šířit. Samozřejmě se nám dostalo do rukou mnoho různých PDF, ale drtivou většinu nebylo možné do knihovny přidat z licenčních důvodů. Díky za tipy.

Stran: [1] 2