Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jan Ťulák

Stran: [1]
1
Bazar / Prodám mix kancelářských PC
« kdy: 13. 06. 2022, 07:58:52 »
Různé starší kancelářské PC.
- RAM: 4 GB (DDR3)
- Procesory jsou zhruba v rozsahu Intel Core i5-760@2.86 GHz až i5-2400@3.1GHz.
- HDD ve stovkách GB.
- Různý vzhled, ale všechny v černé barvě.

Mám toho 20+ kusů. Při hromadném odběru všeho á 500,-, při kusovkách po 1000,-.

Tel.: 721 292 994

2
Ahoj. Zhruba od posledního výpadku Akamai (22. 7., ale může to být jen shoda okolností - nevím přesný čas, kdy se to začalo dít) mě google.com přesměrovává na google.com.hk, přestože se nacházím v čr a mám českou IP. Geolokace podle IP stále ukazuje do čr. Ve spolupráci se svým poskytovatelem jsem ověřil, že není problém v žádném zařízení u mě doma, ale že je to nějaká detekce vázaná na mou veřejnou IP:

 • Děje se to na všech strojích, i na těch, co byly dosud offline.
 • Výměna routeru taky nemá vliv.
 • trasování rout vypadá v pořádku, neleze to přes žádné divné uzly
 • Změna veřejné IP za jinou v rámci bloku problém odstraní.
 • Nikde jinde jsem si nevšiml žádného problému

Takže jako krajní možnost si můžu nechat si změnit veřejnou ip od poskytovatele s tím, že budeme všichni doufat, že se po nějaké době nepoužívání tenhle problém sám zmizí a ta IP se stane zase použitelnou. Ale raději bych zjistil, co se stalo, proč, a nějak to vyřešil.

Na Google sice můžu nastavit jazyk a podle jakého regionu mi má ukazovat výsledky, ale to je nastavení pro jednotlivý prohlížeč, a pořád tam zůstává ta špatná doména.

Máte někdo nějaký nápad, co zkusit, nebo jak v téhle situaci kontaktovat Google?

3
Hardware / Hledám bezdrátové relé na 24V
« kdy: 28. 11. 2015, 11:52:20 »
Ahoj všem,

hledám nějaké relé na spínání 24V bezdrátově z PC. Žádné velké proudy tam nepotečou, dosah bezdrátu "v rodinném domku". Vysílač do pc může být na RS232, nebo i na USB. Máte někdo nějaké zkušenosti s konkrétním výrobkem?

Předem díky.


4
Hardware / mSATA prodlužovací kabel - hledám
« kdy: 29. 12. 2014, 15:56:32 »
Zdravím.
Hledám mSATA "prodlužku". Mám základní desku s mSATA konektorem, ale místem jen na half-size[1] mSATA. Což dost výrazně omezuje a prodražuje nabídku. Napadlo mě tedy místo disku zapojit krátký kabel, se kterým bych mohl použít mSATA normální velikosti (nebo klasické 2.5" SATA). Koukal jsem na ebay, dx, alibabu i jinam. Všude jsem našel různé SATA-mSATA-M.2 redukce, ale žádnou mSATA prodlužku, ani redukci, kterou bych mohl použít. Většinou jsou ty redukce ještě větší, než normální mSATA. Viděli jste někdo nějakou mSATA prodlužku, či mSATA->SATA s kabelem na mSATA straně? Full-size mSATA je prostě moc dlouhé.

Dík.

[1] Poloviční délka SSD, konektor je normální mSATA. Např. http://www.amazon.com/Emperor-128GB-SATAIII-Upgrade-Version/dp/B00BMV4B7O

5
Vývoj / Monitorování charakteristik obrazu z GK
« kdy: 18. 01. 2013, 23:30:24 »
Nazdar.
Určitě jste už viděli nějakou televizi s barevnými LED na zadní straně, které osvětlovaly okolí TV podle barvy a jasu scény, která se zrovna přehrává. Přemýšlím, jak by se stejného výsledku dalo dosáhnout u počítače.  Momentálně jde spíše o teoretický problém, takže HW část nechávám stranou (nějaké LED, řídící jednotka ovládáná přes USB/po ethernetu...) a zajímá mě, jak bych mohl zachytávat požadované parametry obrazu (jas a průměrná/nejvýraznější barva), pokud možno nezávisle na ovladačích grafické karty.

V případě, že by šlo jen o desktop, tak by to šlo vyřešit stejně (tj. použít/upravit si knihovnu) jako v různých programech pro záznam obrazovky či vzdálenou plochu - třeba jednu za sekundu udělat snímek a analyzovat ho, ale mám pocit, že tyhle programy mají obvykle problém, když přijde na přehrávání filmů či na hry - což jsou právě ty dvě situace, kdy bych chtěl osvětlení řídit.

Tuší někdo, jestli to je v linuxu možné a pokud ano, jak složitě? Ve windows jsem si jistý, že by to nějak jít mělo, nicméně složitost taky nedovedu odhadnout. (V současné době bude fajn mít podporu pro oba systémy :) )

6
Software / Jaký PIM / Groupware?
« kdy: 08. 09. 2012, 22:43:58 »
Hledám nějaký PIM/Groupware, který by měl následující:
 • kalendář - i s posíláním připomenutí mailem (a pop-up na androidu)
 • TODOs
 • mail a kontakty (pokud možno i s hlídaním narozenin a výročí)
 • synchronizace linuxu s androidem přes server - tohle asi vyřazuje většinu PIM
 • nějaké webové rozhraní, nemusí vypadat pěkně, ale fungovat
 • zdarma/za rozumnou cenu (maximálně pár stovek ročně)

Experimentoval jsem s nějakými groupware, ale zatím neúspěšně. Takže krátké shrnutí:

V první řadě vylučuju Google - mám, ale blbne synchronizace TODO s kOrganizerem (funguje pouze jednosměrně, pokud by se to náhodou vyřešilo, tak bude stačit).

Zkoušel jsem open-xchange, ale jestli jsem správně zjistil, tak bez licence se android nepřipojí. A poplatek 500 € ročně nesplňuje podmínku rozumné ceny.

PhpGroupware se mi ani nepovedlo rozjet - není ten projekt nějaký (polo)mrtvý?

Horde3 - nelze synchronizovat s androidem, hlouběji jsem nezkoumal. Horde4 - nepodařilo se rozjet, oficiální stránky se tváří, jako by tahle verze skoro ani neexistovala, Horde5-beta - jádro jsem rozjel, ale jednotlivé aplikace ne (nad jednotlivými verzemi Horde jsem strávil posledních 24 hodin).

Napadá někoho, jaký další software zkusit?

7
Hardware / Navijáky na USB kabely
« kdy: 20. 04. 2012, 13:19:58 »
Hledám, jestli existují nějaké samonavíjecí navijáky pro USB kabely (pokud by bylo i něco na ty tenké šňůry u NTB zdrojů, tak se taky hodí). Myslím něco takového: http://www.dealextreme.com/p/saucer-usb-plug-converter-with-retractable-usb-extension-7157?item=20, ale jen samotný naviják, který bych nasadil na USB k myši a podobné periferie.
Každý majitel notebooku mi jistě dá za pravdu, že ručně smotané kabely se rády zamotávají do sebe...  :D Bohužel jsem ale nedokázal nic takového najít, tak snad budete o něčem vědět, protože ručně to vyrobit nepůjde (ne bez 3D tiskárny).

8
Hardware / Existuje ARM board se SATA?
« kdy: 29. 02. 2012, 20:23:16 »
Aktuální vzruch kolem Raspberry Pi mě přiměl oprášit některé mé plány.
Hledal jsem tedy, ale nenašel jsem žádnou desku s ARM (případně bych bral i Tegra, ale tu nečekám), která by měla SATA konektor (alespoň jeden, lépe dva), frekvenci ideálně 700+ MHz a 512 MB RAM (nejspíš bych si vystačil i s 256, rozhodně ale ne méně).

Ví někdo o něčem? Případně i s horšími parametry, SATA je ale podmínkou.

9
Sítě / Přenos souborů s nestabilním připojením
« kdy: 29. 11. 2011, 16:55:08 »
Řeším, jak posílat velké soubory (jednotky GB) přes relativně rychlé ale nestabilní připojení.
Chtěl jsem to řešit přes HTTP s následným navázáním spojení, ale po delší době výpadku (minuty) se prohlížeče (zkoušeno Chrome i Opera) zatváří, že pokračují ve stahování, které ale o vteřinu později "úspěšně" ukončí - aniž by se stáhl zbytek souboru. Použití wget v úvahu nepřichází, potřebuji jednoduché řešení pro windows.

Zkoušel jsem i SCP, ale taky si nedokázalo s výpadky poradit.

V současné době to řeším přes Skype, který po výpadku opět naváže stahování, je to ale takové drbání se levou nohou za pravým uchem, protože musí zbytečně běžet počítač se skype s připojeným síťovým diskem...

Má někdo nápad, jak to vyřešit, například nastavením apache, aby ponechával možnost navázání stahování?

10
Software / MySQL a výběr řádků s unikátní hodnotou
« kdy: 07. 10. 2011, 19:40:45 »
Mám v databázi takovouto tabulku (zjednodušeno):

Kód: [Vybrat]
+------+-------+--------+
| name | login | logout |
+------+-------+--------+
| u1   | 12:10 | 13:15  |
| u1   | 14:20 |  NULL  |
| u2   | 12:00 | 13:00  |
| u2   | 14:00 | 14:10  |
| u2   | 15:55 |  NULL  |
+------+-------+--------+

Z ní potřebuji vybrat poslední záznam ke každému identifikátoru ve sloupci name (který ale ve výpisu bude každý jen jednou) - tzn poslední aktivitu uživatelů.

Snažil jsem se použít DISTINCT, ale ten unikátnost vztahuje na celý výběr a nenapadá mě už žádné jiné řešení (ani při využití subdotazů). Rád bych se vyhnul jakémukoliv dalšímu zpracování a filtrování v aplikaci.

11
Hardware / Klávesnice na prodejnách v Brně
« kdy: 12. 06. 2011, 12:52:28 »
Neví někdo, kde v Brně lze vyzkoušet klávesnice? Napadá mě jen elektroworld (aby tam bylo vystaveno víc typů, nějaké tři kousky mají i v eshopech).

12
Hardware / Recenze Acer Iconia Tab A500
« kdy: 06. 06. 2011, 13:04:16 »
Mám možnost na pár dní vyzkoušet Acer Iconia Tab A500 a chci napsat recenzi. Pokud máte nějaké nápady, co bych měl zkusit otestovat (kromě crashtestu - musím vrátit nepoškozený :D), tak napište sem.

Tablet mám už doma, takže můžu průběžně rovnou zkoušet a odpovídat.

PS: recenzi plánuju jako blog, ale teď mě napadlo, že by to vlastně mohlo jít i jako článek, pokud se redakci bude líbit.

13
Odkladiště / GPL modul pro komerční CMS
« kdy: 10. 04. 2011, 15:19:00 »
Řeším následující situaci a nejsem si jist správností svých závěrů:
Mám nějaký webový redakční systém, který nechci licencovat pod GPL (ani kompatibilní licencí), ale chci do něj zabudovat WYSIWYG editor, který pod GPL licencí je. Pokud chápu dobře podmínky GPL, pak pokud bude tento editor pevně zabudovaný do systému, musím celý systém licencovat pod GPL.

Jak je to ale v případě, že ta problematická část bude jako modul, bez něhož bude systém fungovat v pořádku, jen bez možnosti wysiwyg editoru? Můj názor je takový, že si v tom případě mohu licencovat jak budu chtít. Platí to tak ale i v případě, že takový modul bude dodávaný přímo se zbytkem systému a aktivovaný?

14
Odkladiště / Porušuje odkaz autorský zákon?
« kdy: 16. 03. 2011, 08:27:08 »
Dostal jsem se k následující situaci a potřeboval bych nějaké podloženější vyjádření, než je jen můj názor:
Stránka A je nějaký profil fotoalb na rajce.idnes.cz.
Stránka B obsahuje odkazy na celá fotoalba stránky A a je umístěna na freehostingové službě.
Majitel stránky A napsal majiteli stránky B, že mu nedal souhlas k umístění odkazů na svá (veřejná) fotoalba a požaduje jejich odstranění s odkazem na to, že tím dochází k porušení autorského zákona.

Můj názor je, že jde o nesmysl, protože to je proti principům, na jakých web funguje, majitel stránky B se ale bojí problémů a můj názor mu nestačí.
Další problém je, že si nejsem jistý reakcí freehostingu, pokud takové ohlášení na porušení AZ přijde - ověřují to nějak, nebo prostě okamžitě stránku smažou? A v případě, že odkazy žádné zákony neporušují, bylo by možné v případě takovéto neopodstatněné stížnosti podat žalobu?

Stran: [1]