Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - rojo

Stran: [1]
1
Vývoj / Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 05. 01. 2022, 16:28:08 »
Ahoj,

Tablet můj odvěký už neunese tíhu moderny. Ač stále chrabře běhá, Android 4.4 už současné vývojáře nezajímá a tak je tablet odsouzen k odchodu do věčných křemíků, jednosuše proto že už na něj nic nenainstaluji.

Mě stačí můj laptop s Debianem. Můj Vlak ale na PC nejede. Nainstaloval jsem si tedy Anbox a do něj nainstaloval MůjVlak a wow ono to teda jede. Přihlásil jsem se a inkarta ukazuje svůj divoce rotující QR kód.

Na to abych průvodčímu ukázal legitimaci přeci nepotřebuji LXC a kdo ví co. Předpokládám že bych mohl kód generovat sám. Tož, softit umím, ale co je v tom kódu? Na první pohled něco binárního. Vyfocený QR kód jsem přečetl pomocí zbarimg. Z hex dumpu svítí WEBPVP8 a RIFF. To by mohlo něco znamenat. Že by přes QR kód posílali mojí fotku? Číslo in karty by tam mělo být také...

Předpokládám že jsou data nějak podepsaná, klíče by měla mít aplikace, protože to funguje i offline, klíče tedy musí být nějak dostupné z mého profilu.

Pokud není známá specifikace kódu, je tu nějaký binary hacker? Tohle by mohla být pěkná utilitka pro fíky jako já - bez "chytrých" zařízení.

Díky

Stran: [1]