Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - 🇺🇦 GPU

Stran: [1]
1
Desktop / Ubuntu - Text Editor leze furt do popředí
« kdy: 16. 04. 2024, 14:49:37 »
Už mě nějakou dobu sere jedna věc, na levé straně monitoru mám Firefox, na pravé straně Text Editor, Firefox Private, Files. Chci mít vedle sebe v jednu chvíli aktivní třeba Firefox (vlevo) a Firefox Private(v pravo), tak pokaždé když překliknu do okna vlevo, tak v pravo do popředí vyleze Text Editor. Když přesunu Text Editor vlevo, děje se to samé vlevo...

Je to normální?

2
Server / Komunitní serverhousing
« kdy: 13. 03. 2024, 14:09:59 »
Neexistuje něco jako komutní DC/housing ve stylu VPSfree, jen pro vlastní železo? Nějaký sklep/kamrlík s elektřinou a konektivitou (zjednodušená představa).

Prostě pro lidi, co nemají možnost mít hlučnější stroj doma/nemají odpovídající el. tarif/konektivitu?

Nekomerční a nezaměřené na minery (a podobné sračky).

3
O serveru Root.cz / Klamavá reklama místo zprávičky
« kdy: 01. 02. 2024, 12:26:32 »
Klikl jsem na zprávičku "Jak funguje Bitcoin? Nový podcast portálu Měšec.cz vysvětluje vše kolem něj i laikům" v domění, že se dozvím něco o tomto podcastu. Link vede na "https://www.root.cz/zpravicky/jak-funguje-bitcoin-novy-podcast-vysvetluje-vse-kolem-nej-i-laikum/" ale člověk skončí na "https://www.mesec.cz/clanky/1-bitcoin-a-blondyna-co-je-to-ten-bitcoin-a-proc-bych-se-o-nej-mel-alespon-trochu-zajimat/"

Je to tedy jen maskovaná klamavá reklama.

Nebo má snad někdo pocit, že význam vět "Jak funguje Bitcoin? Nový podcast portálu Měšec.cz vysvětluje vše kolem něj i laikům" a "Bitcoin není pyramida ani zázrak, co z vás udělá přes noc milionáře. Proč by vás měl zajímat?" je shodný?

4
O serveru Root.cz / Schvalování pod články
« kdy: 22. 01. 2024, 21:36:28 »
Je fajn, že někdo může na můj komentář reagovat hned, zatímco moje reakce čekají na schválení třeba půl dne i déle. To se potom fajn moc diskutuje.

Normální cenzura.

5
Mám máčklý CapsLock a když máčknu třeba "č" tak je výsledkem malé "č" nikoliv "Č". Pozorují to dnes, a mám pocit, že zrovna včera jsem upgradoval na nejnovější verzi Ubuntu, nechová se to někomu podobně? Pochopitelně jsem již restartoval.


6
Windows a jiné systémy / Telefon začal hrát nějakou melodii
« kdy: 19. 07. 2023, 12:52:13 »
Teď mi android telefon začal hrát nějakou melodii. Cca 20s divné melodie, 5s pauza a znovu. Po asi 10 minutách to přestalo. Ztlumit se mi to podařilo ubráním hlasitosti "Media". Většinu aplikací jsem pozabíjel, notifikace nebyla aktivní žádná, sítě jsem odpojil. Když jsem ve VLC pustil hudbu, hrálo to to přes sebe.

Netuší někdo, co to kurňa je?

7
Hardware / Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 15:42:46 »
Mám tu Samsung televizi s Tizenem a už na ten jejich taky-Linux nemám nervy. Nabídka aplikací žalostná, Youtube plný reklam, neodstranitelné predinstalované aplikace, které se s každým updatem mění.

Poptávám tedy nějaký TV box, u kterého budu pánem já, kdy bude možnost minimálně instalace Androidu a alespoň nějaké linuxového distra.

Požadavky:
  • Přehrát 4K obsah
  • Dálkový ovladač - ideálně bez tlačítek typu "Neflix"
  • HDMI-CEC - aby to umělo vypnout/zapnout televizi a já tak nemusel používat původní ovladač

Aby byl dostupný nějaký běžný OS, nejlépe Android, který může být uživatelem nahrazen. Nerad bych za rok řešil to, že nějaká verze aplikace vyžaduje novější OS, který ale pro mé zařízení neexistuje.

Existuje něco takového? Díky

PS: Nedoporučujte mi Raspberry Pi a jiná samodomo.
PS2: A aby se to dalo ideálně "normálně" koupit, a nemusel to objednávat z Číny.

8
O serveru Root.cz / Geniální registrační systém na root.cz
« kdy: 17. 01. 2022, 12:20:08 »
Totální schíza tady, přihlášení na foru mě nepřihlásí na web a podobně. Naopak to někdy i funguje. To už jsem si ale i zvykl.

Co je ale geniání je to, že smazání účtu z webu nesmaže účet na fóru, který zůstane nadále aktivní ale nedá se na něj přihlásit, protože přihlášení přes web už hlásí neplatné heslo. Při pokusu o obnovu hesla uživatel najednou uživatel neexistuje. Pro smazání účtu na fóru je tak potřeba se znovu registrovat, se stejným uživatelským jménem, a účet smazat napřed na fóru a pak z webu.

Sranda je, že se mohu registrovat klidně s jiným emailem, než byl registrován původní uživatel fóra, a jeho účet tak ovládnout. Dokonce je vidět i email původního uživatele v profilu! A pravděpodobně i další osobní informace v profilu zůstanou...

Debilnější systém jsem snad v životě neviděl a to, že root.cz je web s IT zaměřením tomu už jen nasazuje korunu.

Bezpečnost, ochrana osobních údajů, GDPR,... říká vám to něco?

Stran: [1]