Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - koubasov

Stran: [1]
1
Ahoj, nemáte tu někdo <subj>? Mám nový billing account ve firmě, kde GCE rozjíždím, resp. potřebuju povýšit do produkce, ale mám strašně osekané kvóty, např. 8CPU na celý projekt, nemůžu přiřadit další projek pod bill.acc., atd. Nejdou zvýšit, dokud si nepromluvím se salesem. NOJO! Jenže já už se salesem mluvil, dodal jsem veškeré požadované info, řekli že do 48 hod to odemknou, jenže už čekám druhý týden. Mám zaplacený basic support, otevřel jsem nový case, vyslech si šablonové odpovědi od L1 supportu, pak to předali dál, že mi daj vědět do konce druhého dne. Čtvrtý den a nic.
Četl jsem nějaké horror stories, že to tak na začátku někdy je, že u klienta bez platební historie s ním zacházejí jak s vonucí... prostě megakorporát. Někomu se to podařilo eskalovat přes support někoho jiného, kde už se s nima baví kompetentní lidi. Proto sháním někoho takového.

třeba přímo: husak.j uzenac freemail-ty-firmy

Pak tady popíšu, jak to dopadlo...

2
Ahoj, mám několik strojů s Ubuntu (momentálně 20.04) s homama mountovanýma přes NFS, roky s tím nebyl problém, ale někdy od kernelové řady 5.x se jednomu klientovi začala objevovat v kernlogu uvedená chybová hláška, rozbíjet se profil v Chrome (asi Sqlite based) a prostředí lagovat.

Kód: [Vybrat]
nfs4_reclaim_open_state: Lock reclaim failed!
Po upgradu ostatních stanic se to od určitého počtu současně připojených klientů začalo projevovat masivně.
Ve virtuálním prostředí se mi to zatím nepovedlo odsimulovat, ale mám málo klientů
- NFS server: Debian 11, kernel 5.14.0,  nfs-kernel-server, exporty: rw,async,insecure,no_subtree_check,no_root_squash
- klienti: převážně Ubuntu 20.04, kernel 5.4.x, zkoušel jsem novější, mount opts: vers=4.1,hard,local_lock=all,nocto

Zdá se, že verze NFS 4.0, 4.1, 4.2 se chovají podobně, ale chová se to dost nedeterministicky, někdy to začne zlobit ostatním, když jeden člověk IO přetíží server - (nestávalo se), někdy to chvíli funguje jakoby nic, jindy stačí víc spuštěných stanic....

Zkoušel jsem klientům nastavovat sysctl fs.leases_enabled=0, nepomohlo

Nemáte někdo nějaký tip co ještě zkusit?

Stran: [1]