Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jmeno

Stran: [1]
1
Server / Frame se nenačte kvůli x-frame-options
« kdy: 13. 01. 2023, 00:58:03 »
Zdravím, mám nainstalovanej Apache a na něm jednudochou stránku, která má 1 iframe.
Bohužel mi ale vyskočí vždycky tahle chyba:
Kód: [Vybrat]
The loading of “xxxx” in a frame is denied by “X-Frame-Options“ directive set to “deny“.
Co mám udělat?

2
Zdravím, budu si hledat práci jako síťař/systémový administrátor. Zajímalo by mě, kolik věcí umíte nastavit z hlavy a na co potřebujete se podívat na nějaký návod, nebo dostat nějakou radu? Přece jenom je jasný, že asi nikdo si nedokáže zapamatovat všechny příkazy, konfigurace apod.

Představte si situaci, kdy by si Vás objednala firma(nebo klidně v nějaký pracujete), že potřebuje v nových kancelářích udělat úplně od nuly celou síť. Takže budete nastavovat routery, switche, APčka a třeba nějaký servery.
Kolik věcí z toho dokážete udělat z hlavy a jak moc se budete muset dívat na návody? Dokážete z hlavy nakonfigurovat celý routery, switche, aby spolu komunikovali? Dokážete z hlavy nainstalovat a nakonfigurovat apache, nějaký souborový server apod..?

3
Studium a uplatnění / Práce IT Admina
« kdy: 30. 03. 2022, 00:43:07 »
Zdravím, zajímalo by mě, co dělá celý den v práci IT Administrátor, Správce systémů a dalších x podobných profesí?

Já teda nepracuji jako IT Admin, ale nenudí se ti lidé? Když bych si vzal, že mě vezmou do práce jako Admina, seznámím se se sítí, s kolegy apod. Co bych dělal celé dny?

Přijde někdo novej do práce, tak bude potřeba udělat účet, popřípadě dokonce koupit pc a nastavit. Někomu nebude fungovat internet. Bude potřeba rozšířit síť, takže vybrat vyhovující router, switch, ap... Nebude fungovat router, server..
Podle tohodle mi ale nepřijde, že by měl admin práci na celý den, nebo se pletu?

4
Studium a uplatnění / Síťař junior
« kdy: 14. 11. 2021, 15:23:00 »
Zdravím,
jsem ve 4. ročníku na střední IT škole a po dokončení bych chtěl jít pracovat ( nebo klidně i pracovat + studovat). Programování mě nikdy extra nebavilo, takže bych chtěl dělat něco se sítěmi.
Má tady někdo zkušenost s tím, co chtějí firmy, aby lidi uměli jako nějaký systémový admin, síťař apod.?
Je mi jasný, že bude rozdíl mezi pracováním pro malýho ISP někde na městě vs střední firma vs sledovat, jestli na ČR netočí nějací hackeři z Ruska, USA.. ale i tak by mě zajimaly nějaký základy.

Stran: [1]