Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - KrejzyManky

Stran: [1]
1
Server / Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 23. 11. 2021, 22:29:41 »
Zdravím Vás,

Rád bych otevřel téma a poslechl si pozitivní i negativní zkušenosti na společnost Hetzner od uživatelů využívající jejich služby a to v aktuálním čase, nebo v minulosti.

Rád bych si vytvořil testovací lab v ceně 18 eur (4vCPU, 8GB RAM, 80GB NVMe). Samozřejmě zkušenosti, byť minimální, s nimi mám. Co se výkonu týče - naprostý perfekt. Konektivita - perfekt. Zde se mi však jedná o dlouhodobější užívání.

Cílem je K3s z důvodu edukace. Povolené pravidla na firewallu vidím na standardní SSH na specifickém portu, HTTP, HTTPS a další nespecifikované služby, které by nijak neměly odporovat podmínkám. Bohužel se internet množí různými stížnostmi na zablokované účty bez uvedeného důvodu a také na množství abuse e-mailů bez reálného podkladu. Je mi jasný, že pokud bych měl vyfiltrovat blbce, co si neumí nastavit pořádně své služby, tak se dostanu na mnohonásobně menší číslo, ale možná se pletu a je to prostý fakt.

Nerad bych se dostal do situace, kdy mi společnost smázne server, čímž zlikviduje zálohy a následně i zablokuje účet. I to jsem opakovaně viděl. Samozřejmě podklady stěžovatelů žádné.


Prosím o Vaše názory. Sám osobně jsem za tu chvilku velice spokojen, ale z dlouhodobého hlediska bych byl nerad zklamán.


Děkuji,
Honza Hálek

2
Server / Docker Swarm mode
« kdy: 20. 08. 2021, 09:08:17 »
Dobrý den,

Mám na vás ryze začátečnickou otázku týkající se osobního projektu, který bude obsahovat několik webových stránek a dalších testovacích projektů za účelem zdokonalování zkušeností. Nutno podotknout, že projekty nebudou nikterak náročné na systémové prostředky a minimálně webové stránky budou se zájmovým zaměřením a neočekávám tedy bůhví jakou zátěž.

Aktuálně přemýšlím o následujícím provedení
1x VPS s 32GB SSD, 2GB RAM, 1vCPU

Vzhledem k dalšímu testování a dalším projektům by přibyla (možná) další VPS s pravděpodobně identickými parametry. 

Prozatím jsem se poohlížel po metodách a přišlo mi vhod následující. Na primární VPS by byl nainstalován a nakonfigurován Swarm mode jakožto operátor. Následovala by instalace Traefiku a prvních projektů. Až pak by teprve došlo k instalaci a připojení další VPS, pokud vůbec. Bavíme se tedy i o možnosti, že by v možném případě zůstal pouze operátor.

Otázkou tedy je, zdali je toto řešení vůbec vhodné na tento typ projektu. Vzhledem k povaze zaměstnání se k této technologii jen tak nedostanu a do K8s se mi upřímně bez znalostí nechce. Také mohu používat prostý docker-compose :-)

Děkuji za osobní názory k mé menší problematice menšího projektu :-) Samozřejmě rád doplním jakékoli informace.


Stran: [1]