Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - WIFT ​​​​​​​​​​

Stran: [1] 2
1
Software / Proměna starého notebooku v ONVIF kameru
« kdy: 26. 01. 2023, 19:43:11 »
Zdravím, neznáte někdo nějaké jednoduchoučké maličké distro, které by starý x86-kompatibilní notebook (první Atom, 32bit. only, ale i jiné, staré Semprony, Pentia M apod.) nebo obecně jakýkoli počítač s třeba USB kamerou nebo jiným (např. video capture zařízením) proměnil v ONVIF kameru? Já chápu, že energetická efektivita půjde stranou, ale znáte to, prostě je mi líto ten hardware vyhodit, když je plně funkční. Doteď na tom běžely Windows 8.1 (32bit) jako takový "print server" s možností skenovat na obstarožním atypickém skeneru HP ScanJet 7800 (notebook má 1 GB RAM a speciálně dobastlené 24GB SSD, které se původně prodávalo jako SSD cache do SW řešení, kdy ještě SSDčka byla drahá, ale zato poctivá). Nemusí to být úplně nutně ONVIF, ale prostě aby to pak přes síť šlo použít jako nějaká IP kamera.

Díky.

2
Sítě / Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« kdy: 05. 11. 2022, 18:21:22 »
Zdravím,
vím, že jsem tu o tom někde četl, ale mé vyhledávací schopnosti stojí v tomhle ohledu slušně řečeno za prd. Co dát do krabičky do zdi za zásuvku pro data? Myslím výrobce, aby to nebyl úplný kšunt a „spotřebák, který lze koupit v každém hobbymarketu“. Stačit bude Cat5 nebo 5e (kabeláž je obyčejná pětková za půl darma, „co zbylo odjinud“, nic nového lepšího se kupovat nebude, zásuvky tohoto druhu už mi došly ;)).

To, co hlavně nemohu najít, jsou zásuvky, kde je uvnitř i WiFi (napájené přes PoE), nějaký tip, co použít? Ideálně kdyby to umělo Mesh nebo něco na ten způsob (vyřešil bych tím rovnou to, že bych nepotřebval extra APčko jako krabičku, beztak to, co tu máme, jsou zastaralé kousky). Nemusí to nutně stát raketu, ale ať to není úplný shit. Počítám tak se třemi zásuvkami tohoto typu, zbytek v dalších místnostech bude klasická dvojzásuvka.

3
Jen jsem chtěl zmínit, že mi přišel takový veselý e-mail. Obsahuje relativně neškodné PDF (bez virů), vypadá to asi takto (viz přílohy).
Zde na rootu na to asi nikdo nenaletí, ale méně erudovaní známí by třeba mohli, tak jen abyste věděli, že mohou dostat takovýto e-mail :).

4
Dobrý den,
vím, že se zde vyskytuje spousta lidí využívajících datové schránky a jsou tu i tací, co je adorují. Já patřím mezi ty, kteří je odmítají (protože je prostě nepotřebuju a nikdo mi nikdy nebyl schopen přesvědčivě vysvětlit, proč bych ji měl potřebovat). Bohužel funguju pro spoustu známých a zejména osob blízkých jako taková ta „počítačová děfka na fšecko“ a jeden z nich je cholerik typu Luboše, co opravoval lakatoš (klidně mu říkejme Luboš). Ten je živnostník, takže se jim od ledna bohužel nevyhne a to bude neskutečných sprostých slov, že by sei síťová karta červenala, kdybych je zde měl vypsat (pominu fakt, že by mi to admin odstranil).

A protože tomu nehovím a na různé dotazy, kde najít nějaké základní věci a zejména pak na co si dát při jejich užívání pozor (speciálně pak z pohledu „Luboše“, abych nemusel každé dva dny shánět nový počítač, protože ten původní zase vzteky roztříská), bych potřeboval nějak sesumírovat na jednom místě. Sám si asi budu muset DS pořídit v rámci akce „poznej svého nepřítele“ (používám ze stejného důvodu např. od začátku Windows 11), ale mně když se odtud ztratí nějaká zpráva, protože stát není ochoten, když už tu blbost vyžaduje, taky zdarma zajistit všechno, aby se uživatel nemusel starat o nic, tak se mi prd stane, ale „Luboš“ kvůli tomu zase rozmlátí počítač (ve skutečnosti volá vždy mně, to jsou vždycky hlášky typu „proč to ty č****i zase změnili, proč to nemohli nechat, jak to bylo“ - typický příklad nějaká změna v internetovém bankovnictví - to jsou lidi, co umí dobře svoje řemeslo, ale počítač a vlastně i smartphone jsou pro ně instantní zlo, které jsou nuceni používat prakticky proti své vůli - specielně to pak bude platit s DS).

Pro začátek uvítám jednoduché věci typu: jaké pasti jsou v DS na uživatele přichystány, na co je třeba si dát pozor a jestli se bezproblémové používání DS obejde s minimální mírou úsilí bez placení nějaké služby, která je za účelem cílové existence nějakého nedostatku zřízena (např. jsem zaznamenal něco o datovém trezoru, protože obsah DS stát odmítá uchovávat bezplatně neomezenou dobu - jestli jsem to tedy správně pochopil).

Jako já nemám problém třeba s Linuxem, což jsem ještě tak před dekádou měl (to byl pro mě nepřekonatelný problém), naučit se umím leccos, ale DS jsou pro mě nástroj ďábla a k jako takovému k němu mám předsudky, které chtě nechtě budu muset odbourat a pro tento účel jsem založil toto vlákno.

Odpovědi prosím věcně a bez invektiv a pokud jsem se vůči někomu už nějaké v úvodu dopustil, předem se omlouvám, nebyl to účel, jen jsem v souvislosti s DS ve špatném rozpoložení (snad se to dá léčit).

Díky moc za podnětnou diskuzi.

5
Zdravím, omlouvám se za dotaz nesouvisející úplně s IT, ale hledám nějaký jednoduchý alarm, který mě třeba po třech sekundách začne obyčejným zvukovým znamením upozorňovat na otevřené dveře (nebo okno, to je jedno).

Bohužel všude jsou k mání samé zbytečně chytré věci nebo alarmy, které řvou hned. Já potřebuju zařízení, které splňuje tyhle věci:

  • Namontuji to na dveře (třeba s klasickým magnet čidlem, může být i spínací, to je asi jedno)
  • Pokud někdo v normální smysluplné době projde dveřmi a zavře za sebou, nic se nestane
  • Pokud někdo ty dveře nechá otevřené (timeout na projití řekněme 3 - 5 sekund, ideálně volitelně), začne ta věc pípat nebo se jinak podobně zvukově projevovat (je mi jedno, jestli to bude na baterku, nebo musím přívést napětí jinak).
  • Pokud ty dveře někdo zavře, zvykový projev ustane.
  • Ta věc nepotřebuje nikam nic posílat, zaznamenávat apod., nemusí být napojena na žádnou datovou síť, je to pro daný účel zbytná funkce.
Cílem je, aby dveře zůstaly zavřené, pokud jimi zrovna někdo neprochází. Samozavírače typu Brano apod. nejsou úplně žádoucí, protože ty dveře jsou reálně rám se sítem proti hmyzu a jsou hodně lehké, výrazně jiným tlakem na jedné straně oproti jiné by se prakticky zkroutily (já otevírám, brano hned tlačí na zavírání…). Cilem je primárně a hlavně člověka naučit ty dveře za sebou zavírat.

Máte nějaký nápad, který by situaci vyřešil? Ten „time-outed alarm“ by byl z mého pohledu ideální, ale nemůžu nic takového najít, nakonec to asi budu muset snad vyrobit (ani tomu se nebráním, s pájkou apod. se celkem kamarádím, jen nějak chybí ty zkušenosti v navrhování podobných věcí a z čeho). Já si myslím, že mi něco uniká, že to někdo už vymyslel, i kdybych to měl vymontovat odněkud, kde je podobný princip již využitý. Nejsem ale v hledání takové věci úspěšný.

Díky moc.

6
Sítě / Ukazatel LTE vs. 4G na mobilu
« kdy: 24. 08. 2022, 19:46:13 »
Zdravím, asi ta otázka zní tupě, ale překvapila mě jedna věc:
Doteď jsem měl v mobilu dvě SIMky, obě pro T-Mobile, jednu na hovory, druhou na data. Datová ukazovala tradičně připojení k LTE, někdy LTE+.
Tu datovou jsem vyměnil za aktuální O2 GO 100. A ta ukazuje vždy 4G. Mobil je Huawei Honor X.

Doteď jsem žil v přesvědčení, že LTE je v podstatě 4G, neb to přišlo po 3G. A ono to tak zjevně nebude.
Najde se tu někdo, kdo by mi to vysvětlil? Ne, že by na tom závisel život, ale zajímá mě to.

Díky za podnětnou diskuzi.

7
Sítě / Přepojování USB WiFi v OpenWrt
« kdy: 12. 08. 2022, 16:36:44 »
Zdravím borce přes OpenWrt. Mám jeden starší x86-64 stroj, který používám jako router/AP (OpenWrt 21.02.…) s tím, že WiFi je tam realizováno pomocí USB donglu. V /etc/config/wireless mi vygeneroval config, který po dalších drobných úpravách vypadá např. takto:
Kód: [Vybrat]
config wifi-device 'radio0'
        option type 'mac80211'
        option hwmode '11g'
        option path 'pci0000:00/0000:00:1d.7/usb2/2-2/2-2:1.0'
        option country 'CZ'
        option cell_density '3'
        option txpower '20'
        option channel '11'
        option htmode 'HT40'

config wifi-iface 'default_radio0'
        option device 'radio0'
        option network 'lan'
        option mode 'ap'
        option encryption 'psk2+ccmp'
        option key 'nejakykey'
        option ssid 'nejakysid'

Pak jsem ale přehodil USB WiFi do jiného portu a přidala se tam sekce config wifi-device 'radio1' s option path 'pci0000:00/0000:00:1d.7/usb2/2-5/2-5:1.0' + odpovídající config wifi-iface 'default_radio1', která obsahovala nějaký default s otevřeným SID OpenWrt. Chápu to tak, že cesta k tomu USB fífulu se přepojením do jiného portu mění a OpenWrt ji považuje za další zařízení a tedy mu udělá vlastní konfiguraci.

Můj dotaz zní: lze to udělat blbuvzdorně nějak tak, aby daná konfigurace byla vázaná spíš na MAC adresu daného WiFi adaptéru než na to, kam je fyzicky připojen? Aby až to zase někdo přehodí jinam, se to chovalo pořád stejně. A tím nemyslím udělat kopec sekcí …radioX pro všechny USB porty s identickou konfigurací a různými cestami :).

Pokud by to jinak nešlo, ještě mě zajímá, jestli lze beztrestně udělat něco jako kotel sekcí typu config wifi-device 'radioX' (každý se svou option path podle daného USB portu) a k nim společnou sekci config wifi-iface 'default_radio0' s nějakou možností odkázat se na všechny ty wifi-device? Protože v tom wireless souboru by jinak byla hromada config wifi-iface lišící se jen tím odkazem na daný device, ale všechno by jinak bylo identické/duplicitní.

Díky.

8
Zdravím, chápu, že jsem na rootu a primárně na non-Windows fóru, ale věřím, že se tu najde někdo, kdo to zná. Moc se v tom sám neorientuju, ale co bych potřeboval: na Windows Server Failover Clusteru (4 nody) běží dvě role (jedna je SQL Server, druhá nějaký NFS share). Potřeboval bych nějak zajistit, aby se za všech okolností obě služby stěhovaly spolu - spadne jedna, přestěhuje se na jiný node, tak aby ta druhá šla vždy s ním a pak v případě failbacku se vrátila zase zpátky.
Jde to jinak než nastavením stejných preferencí nodů pro obě role? Mně to nepřijde nějak zvlášť spolehlivé, může se imho stát, že se ty role rozejdou a každá skončí na jiném nodu.
Máte s tím někdo praktickou zkušenost?
Díky.

9
O serveru Root.cz / Fórum root - pamatování si přihlášení
« kdy: 16. 06. 2022, 13:04:45 »
Zdravím, všiml jsem si jedné pro mě nelogické věci: Pokud při přihlašování zaškrtnu "Zůstat stále přihlášen", přihlášen stejně nezůstanu. Typicky pokud se přihlásím na jiném stroji, na předchozím mě to odhlásí. Jestli to byla bezpečnostní fíčura, tak vzkažte bezpečákovi, že si o něm nemyslím nic hezkého :). Bezpečnost je prima věc, ale dostupnost je mnohem lepší.
Díky za případnou opravu :).

10
Sítě / OpenWRT jako server pro boot ze sítě
« kdy: 14. 06. 2022, 19:03:12 »
Zdravím, potřeboval bych nějakého znalce konfigurace možností OpenWRT jako boot serveru pro start čehokoli ze sítě. Aktuálně používám nějakou konfiguraci, která při „legacy“ startu ze síťovkyvypíše menu, bootuju obvykle takové ty menší věci jako memtest, netinstall ISO a tak, ale třeba i některé live distra jako ISO, co se vejdou třeba na CD (tj. do 700 MB). Bohužel umím použít jen TFTP (to mi na OpenWRT běží), což je pro start takového systému dost pomalé, to CD se načítá minuty neodpovídající gigabitové síťovce, dokonce ani 100Mbitu, spíš tak 10Mbitu.
Klasicky používám třeba:
Kód: [Vybrat]
LABEL 3
      LINUX memdisk
      INITRD soubor.iso
      APPEND iso
Ono to chodí, ale jak říkám: děsně pomalu. Mně by se líbilo, kdyby to umělo load třeba z NFS, nebo i http a klidně i z jiného serveru než z toho OpenWRT, pokud to jde (ať už z lokálního, nebo i z webu - takový boot netinstall.iso přímo ze sítě by se mi líbil moc ;)).

A kdyby mi někdo vysvětlil, jak použít OpenWRT zároveň jako boot server pro bootování přes UEFI, byl bych rád. Pokud by to OpenWRT neuměl a byl by k tomu nutný extra server, pak bych uvítal, kdyby ho na něj OpenWRT uměl aspoň nějak poslat (nebo by třeba OpenWRT byl nastavený jen jako DHCP server, ale to bootování by řešil jiný server). Nevím, jen teoretizuju, možná plácám blbosti, ale určitě bych byl nerad, kdybych se musel na OpenWRT zříci DHCP, protože klasické DHCP mám docela vyladěné, různé stroje dostávají různé adresy a různé brány, některé jsou i bez bran, nechtěl bych to nastavovat na jiném serveru, když router je prakticky pořád online a tahle úloha je primárně svěřena jemu.

Díky moc předem.

11
Server / Nginx a různé možnosti využití
« kdy: 09. 06. 2022, 20:13:08 »
Zdravím,
předmluva: chápu, že by mě asi někdo za můj dotaz nejraději poslal na školení, upřímně rád bych ho i absolvoval, ale není čas, s nginxem si hraju čistě pro domácí účely a než se tím začnu zabývat nějak vážněji (pokud vůbec kdy, zatím je mým oborem něco jiného), rád bych o tom už aspoň něco drobet věděl.

K věci: vím, že třeba pro nginx se dá docela dobře zautomatizovat získávání Let's Encrypt certifikátů. Zajímá mě jedna věc (vlastně víc, ale popopřadě): umí nginx takovou věc, jako že server bude přebírat klasické nezabezpečené http stránky z nějakého lokálního od vnější sítě odděleného jednoduchého webu na nějakém jiném serveru a publikovat to pod vlastní doménou s vlastním certifikátem jako https? Vlastně jsem přesvědčen o tom, že by to šlo, jeden takový web už tu mám, ale myslím, že by takhle bral ten web odkudkoli i z internetu (ne že bych plánoval to dělat), spíš mě zajímá nějaké rychlé nakopnutí, jak to udělat třeba i tak, že na adrese mojevlastnidomena•cz/jedenweb bude web z jednoho serveru, na adrese moj…cz/druhyweb bude web z dalšího serveru …

Co mě taky zajímá, jestli si nginx touto formou poradí s tím, že nějaký lokální server má self-signed certifikát a prezentuje https web a nginx ho navenek bude prezentovat pod vlastním certifikátem (tedy že bude dělat klienta tomu internímu webu a obsah, v tu chvíli již dešifrovaný, bude prezentovat ven tak, jako by to byl jeho vlastní). Možná jsou to tak banální dotazy, které ani nikdo neklade, tak se mi na ně nedaří najít odpověď (a možná je to tím, že tu otázku neumím pro google správně zformulovat).

Poslední věc, co mě zajímá: uměl by nginx takto (to je to reverse proxy, že?) poslat do světa na libovolném portu libovolnou službu? Ne třeba jen web, ale klidně i ssh, ftp, já nevím, co ještě…? Zatím tohle řeším mikrotikem, jde mi o to, že nginx by to pravděpodobně lépe zvládl i s rozlišením jména, tzn. že jednasluzba•mojedomena•cz by vystavila jednu službu, dalsisluzba•mojed…cz další službu (pokaždé na separe portu, ale pořád pod jednou IP adresu, tedy ano, mám jednu veřejnou pevnou IP). Nebo to už chci moc? (ostatně mikrotiku bych pak stejně musel říct, ať to všechno posílá na server s nginxem).

S nginxem zkrátka začínám a jak postupně zjišťuju, co všechno umí, tak bych rád některé ty scénáře využil, protože mi to přijde jako elegantní řešení. Chybové stavy, kdy třetí strana bude offline, bych řešil až pak.
Díky.

12
Sítě / TV headend na Mikrotik ?
« kdy: 03. 05. 2022, 21:30:49 »
Zdravím, zařazuji tuto otázku do kategorie sítí, protože jde o Mikrotik, ale fakticky se moc sítě netýká, předpokládám, že znalci Mikrotiku asi budou vědět (kdyžtak se omlouvám a prosím o přesunutí někam jinam). Zajímá mě: je možnost na Mikrotiku jako jednu z vedlejších funkcí nějak rozchodit TV headend s USB tunerem? Jmenovitě mám RB750Gr3 (USB port má) a zrovna v takovém ideálním umístění, kde jsou vyvedeny i TV antény, tak když už tam ten router trvale běží, jestli by nemohl dělat i tohle. Při hledání Googlem jsem nebyl úspěšný. Že jsem nenašel postup, jsem spíš čekal, ale jasnou odpověď, že to prostě nejde, jsem taky nenašel. Jde mi o to, abych tam nemusel kvůli tomu živit dalšího žrouta energie, beztak to má jen „přehazovat data“ z tuneru do sítě na jiný hardware.

13
Zdravím, prosím o radu zkušenější, jsem v tomhle spíš začátečník. Provozuji jednu webovou stránku s obsahem výhradně pro uzavřenou společnost na vlastní doméně a na vlastním serveru. Doménu mám nasměrovanou na svůj server doma, kde běží NGINX obsluhující i další moje weby. Tahle konkrétní stránka je stará fosilie, kterou ale potřebuju mít stále v provozu a už ji prakticky nejde upgradovat a běží jen na Apache serveru se starým PHP 5.6.

Rozchodil jsem tedy virtuálku s Apache a PHP 5.6 a web na ní zprovoznil. Chodí to lokálně, chodí to i z adres ze sítě - vlastně chodí skoro všechno, kromě jedné věci: potřebuji, aby se místo interní Nginx stránky 401 Unauthorized access objevila moje vlastní stránka, kterou naservíruje Nginx, ne ten apache. On ji Nginx servíruje, ale jen svou vlastní, ne tu, co chci. Přitom dokud jsem dělal pokusy s tím, že místo apache to bude dělat sám nginx, tak to chodilo, pak jsem ale poslal nginx jako reverzní proxy na tu virtuálku se starým apachem a php a od té doby tahle jediná stránka nechodí. Chodí customizovaná 404, 403, dokonce i 50x, ale ta 401 potvora ne a nemůžu přijít na to proč.

Pokusím se nastínit konfigurační soubory:

soubor s virtual hostem v sites-enabled nginxu:

Kód: [Vybrat]
server {
    listen 80;
    server_name mujserver.cezet;
    proxy_intercept_errors on;
    auth_basic "Stranka s omezenym pristupem, neznate-li heslo, stisknete ESC nebo Storno/Cancel";
    auth_basic_user_file /cesta/www/.muj.htpasswd;

    index index.php index.html index.htm;

location / {
proxy_pass http://staryapache:8008;
proxy_set_header Host $http_host;
proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr;
proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for;
# proxy_set_header X-Forwarded-Proto $scheme;
}

error_page 404 /e4o4.htm;
        location = /e4o4.htm {
                root /usr/share/nginx/html;
                internal;
        }

error_page 401 /muj.401.html;
        location = /muj.401.html {
                root /usr/share/nginx/html;
                internal;
        }

error_page 403 /e4o3.htm;
        location = /e4o3.htm {
                root /usr/share/nginx/html;
                internal;
        }
error_page 500 /e5oo.htm;
        location = /e5oo.htm {
ssi on;
                root /usr/share/nginx/html;
                internal;
        }

}
Jak říkám: 404 chodí, 403 a další chodí, ale 401 se nechce. Zobrazí se i výzva k zadání hesla a po zadání jména a hesla se ten web normálně zobrazí, ale když se to jméno/heslo nezadá správně, tak se zobrazí interní „401 Authorization Required nginx/1.14.2“ hláška, ne ta ze souboru muj.401.html. V Access logu je pak jen <ip adresa> - - [06/Apr/2022:00:17:41 +0200] "GET / HTTP/1.1" 401 597 "-" "Mozilla/5.0…

Kde dělám chybu?
Díky.

14
Software / Jednoduchá „karaoke-like“ appka
« kdy: 21. 03. 2022, 19:12:04 »
Zdravím, omlouvám se za téma ne úplně související s linuxem, ale třeba tu je nějaký hudebník, který už našel a používá to, co právě hledám.
Aplikací na karaoke jsou mraky a jedna „veselejší“ než druhá. Co bych já potřeboval: jednoduchou appku, která bude zobrazovat zadaný text podle nastaveného rytmu. Jde o to, aby zpěvák, který už blbě vidí, nemusel číst blechy na papíře, ale aby to měl zvětšené na tabletu a aby se mu ten text roloval podle toho, co má zrovna zpívat. Aplikace by měla být prosta nějakých sociálních nesmyslů, registrací, nákupů v aplikaci a podobně, určitě by měla fungovat offline. Text by se do ní měl zadávat nějakým způsobem pasovatelným na rytmus. Tedy aplikace nemusí obsahovat žádnou vlastní databázi textů (beztak by daný text v žádné databázi nebyl).

Zkrátka nějaký zobrazovač textu pro zpěváka do tabletu, ne vyloženě masovou karaoke appku.

Tedy se ptám: zná tu někdo něco takového?

Předem díky.

15
Software / Linux - informace o vytížení disků
« kdy: 02. 12. 2021, 15:08:42 »
Zdravím linuxové guru,
už nějaký čas pátrám a googlím a nejsem úspěšný, začínám mít dojem, že nic takového neexistuje, ale nevěřím tomu, proto zkouším dotaz zde. Dotaz zní nějak takto:

Existuje v linuxu nástroj (ideálně čím míň se toho oproti nějakému rozumnému základu musí instalovat, tím lépe), který by vrátil údaj o aktuálním vytížení diskového úložiště? Ideálně v procentech.

Vzor: správce úloh z Windows (nemusí být nutně grafický, stačí něco z řádky). iostat jsem k tomu nepřesvědčil, možná jsem málo přesvědčoval.

Jde o to, že všude možně najdu nástroje, které ukážou třeba aktuální průtok v datech za sekundu nebo i IOPSy. Já potřebuji něco, co ukáže, jak moc je disk prací vytížen, neboli (jak se říká ve Windows) „procento času, po který byl disk zaneprázdněn požadavkem na zápis nebo čtení“. Něco jako je zátěž CPU, tak existuje i zátěž storage, kde 100 % znamená, že se na rozhraní neustále čeká na odbavení požadavků disku. Tato veličina nijak nesouvisí s aktuální propustností, můžu mít disk, který zvládne dodávat třeba 300 MB/s, ale dokážu ho vytížit i požadavky, ze kterých vzejdou třeba nízké desítky nebo i jednotky MB/s.

Tak tohle jsem v Linuxu nenašel a teď mi řekněte, že jsem blb a je to táákhle jednoduché. Protože to považuju za jednu ze základních věcí, jak zjistit, co dělá disk, a ve Windows je to přímo ve správci úloh, tak očekávám, že v Linuxu to taky někde bude „na dosah ruky“, jen já jsem tele, co to ještě nenašlo.

Díky moc.

Stran: [1] 2