Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Anonyanonan

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Rady do začátku kariéry programátora
« kdy: 25. 07. 2021, 15:13:50 »
Dlouho jsem tady už nezaregistroval hádku kolem výše mzdy, takže to tady trochu zase rozhýbu, každopádně hlavně se ale chci zeptat na nějaké kariérní rady (klidně mě i kritizujte). Jinak předem se omlouvám, že jednak budu asi dost mimo a jednak nejspíš vyzním jako arogantní @&#, každopádně prostě chci jen dát plný kontext.

Takže je mi 19, mám za sebou prvák informatiky na MFF (oba semestry nejvyšší stipendium, jen jedna dvojka a zatím mi to přijde celkem jednoduchý). K tomu mám zkušenosti ze svých fun projektů (piškvorky s minimaxem, fb chat bot s věcma jako šachy, slovní fotbal, votekick, ...  (v Pythonu), 2D plošinovka v Unity (C#) a hromada menších). Nicméně si myslím, že mám i znalosti věcí, který se budou víc hodit v praxi (Git, SQL, C1 angličtina, design patterns, I use Arch btw xdd, ...).

Každopádně řekl jsem si, že si teď najdu práci při studiu a nasbíram praxi, protože ta se přece jen bude hodit nejvíc. Takže po pár dnech hledání jsem si vybral .NET vývojáře ve firmě s pohodovou atmosférou za 30k čistýho (plus mám příslib rychlého zvyšování), jinak ta atmosféra je mi vlastně ukradená, klidně budu chodit do práce v obleku, ale teď je to kvůli switchováni part time. A je to teda v Praze, ale protože jsem na kolejích za pár korun a vždycky můžu podojit rodiče, takže klidně ze začátku budu dělat za míň, když pak o to přiměřeně rychleji vystřelím výš. Spíš než jestli je to adekvátní mzda jsem se ale chtěl zeptat, jestli mi to k něčemu bude, respektive co vlastně teď doporučejete dělat. To kam se chci totiž pak směřovat je třeba AI (nechci ale do výzkumu), qunatitative trading a nebo nějaký computer vision či 3D rendering v low level jazycích, respektive kdyžtak nic, tak dělat nějaký random software development. (Kdyžtak můžete hodit podobné návrhy, pořád vlastně nevím). Takovou práci jsem ale zatím pořádně nenašey teda nenašel pro úplně juniora. Jinak už teď ale vím, že chci pak hodně směřovat i k managementu. Můžete si teda udělat obrázek, že mě láká v budoucnu hlavně dělat něco challenging a dobře placené.

Děkuji tedy všem kteří to dočetli až sem a ještě víc děkuji zkušenějším lidem za jejich rady do začátku, zdroje informací a klidně i tu kritiku.

Úsměvné je, že z různých podcastů, článku a podobně totiž vím mnohem víc jak to chodí v zahraničí (kam po škole chci dost možná jít) než jak to chodí tady.

Stran: [1]