Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jakukkub

Stran: [1]
1
Software / Textové editory vhodné pro programátory
« kdy: 14. 06. 2023, 18:39:47 »
Zajímalo by mě co programátoři tohoto fóra používají jako svůj hlavní textový editor na práci.

Já osobně nedávno přešel z VS Code na Neovim a musím to všem doporučit, časová investice do naučení se keybindů se opravdu rychle vyplatila

Co používáte vy?

2
Ahoj, rád bych se zeptal zkušenějších jak to je při průserech, když člověk dělá jako osvč (čti švarc). Nese osvč podnikatelské riziko firmy, nebo ne? Asi záleží na tom co by eventuelně bylo ve smlouvě, ale jaký bývá většinou postup?

Edit: Zajímají mě i "jednorázové" věci typu jako omylem vymažu produkční databázi, ale i třeba dlouhodobá práce, jako třeba špatně naprogramovaná featura, která nefunguje jak má a pak se musí předělávat

3
/dev/null / Microdosing LSD
« kdy: 19. 02. 2022, 19:58:30 »
V Americe je poslední dobou mezi lidmi populární (a i programátory, hlavně v Bay Area) microdosing LSD

Microdosing této substance způsobuje mimo jiné zvýšenou hladinu kreativity, soustředění, zlepšení nálady, kognitivních funkcí apod, což může být pro programátora velmi užitečné.

Dá se taky použít jako poměrně účinný lék na deprese.

Co si o tomhle myslíte vy? Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto způsobem konzumace? Zajímaly by mě vaše názory.

4
Studium a uplatnění / Strategie na recesi
« kdy: 19. 01. 2022, 09:34:53 »
Zdravím, asi je nám všem čím dál víc jasné, že se blíží velká recese, rád bych se zeptal programátorů, kteří tohle zažili třeba už v roce 2008 na strategii.

Jak myslíte, že případný stock market crash a recese způsobená over-leveragingem doslova všech ovlivní nás, programátory?

Já jsem medior, mám 2 ruky zkušeností, tento rok maturuju a stěhuju se z zadekákova do Prahy na výšku. Už i tak to pro mě bude dost velký finanční nápor, nerad bych se tam ocitl bez práce a bez nabídek. Nutno dodat, že dělám “lopaťařinu” - čili frontend a trošku backend web development.

Je důvod se obávat? Jak se na krizi připravit? Šetřit vzhledem k inflaci není moc dobrý nápad, investovat vzhledem k pravděpodobnému propadu taky moc ne. Je vůbec cesty ven?

5
Doteď jsem myslel, že MD je pouze informační hodnota přepočítaná jako hodinovka * 8, že ve smlouvách bývá odměna za hodinu a MD se vlastně používá prostě jen informačně. Ale teď jsem četl jeden článek, kde mezi tím autor rozlišil, napsal, že přepočty na MD chtějí programátoři víc jak na hodinovku, nevysvětlil ale proč.

Jaký je mezi tímto rozdíl a proč je jedno nebo druhé lepší?

6
Studium a uplatnění / Práce pro FAANG
« kdy: 09. 06. 2021, 21:03:49 »
Zdravím, najde se zde někdo, kdo má zkušenosti s prací pro FAANG? Konkrétněji Apple? Díval jsem se, že mají spoustu otevřených pozic nejen v Silicon Valley, ale i v jiných velkých městech všude po světě jako Londýn, Vancouver, NYC, atp. Jedno je dokonce i v Praze

Jsem velký fanoušek Apple ekosystému a jejich produktů, pracovat pro Apple se zdá jako sen. Výplata by taky mohla být celkem pěkná, i když vezmu v potaz drahé lokality. Má to smysl nějak do budoucnosti zkoušet? Stojí to za to? Za rok půjdu na vysokou s tím, že už od druháku pracuji a nabírám zkušenosti, takže bych teoreticky i mohl být kvalifikovaný hned po vysoké :)

Stran: [1]