Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Pavel -

Stran: [1]
1
Nemám šanci zkoumat vše, co se prodává, tak se zkouším zeptat.

Existuje na českém trhu dostupný router u kterého by bylo možné uživatelsky nakonfigurovat např. proxy tak, aby povoloval uživatelům ve vnitřní síti přístup pouze na vybrané weby? Něco od TP-Linku, Netgearu atd... v cenové relaci 2 - 3000Kč, možná ne o moc dražší?

Vím, že by to mělo být možné pomocí OpenWRT a Proxy Squid, jenomže to nejspíš nelze instalovat na cokoli... resp. vím, že TP-Link to někdy kolem roku 2016 kvůli FCC začal blokovat. Mám router s doby předtím, ale ethernet ne ADSL a tam se mi už Squid nevejde, abych to otestoval. Na normálním Linuxu jsem už Squid používal k blokaci Facebooku a spol., takže vím, že to jde (ale blacklist, ne whitelist, nyní potřebuji whitelist).

Proxy je asi jediná možnost, nechci blokovat pomocí IPv4/IPv6 to není udržitelné. Nechci blokovat pomocí DNS, protože se to dá obejít. Potřebuju opravdu jen přístup pro několik vybraných webů zadaných pomocí doménového jména.

Existuje VDSL2+ router s Proxy a možností nastavit whitelist webů?

Existuje VDSL2+ router, který má dost velkou Flash i RAM a funguje na něm poslední verze OpenWRT, kde bych si mohl nainstalovat co se mi zlíbí?

Turris Omnia kvůli ceně spíš není volba, krom toho jsem se dočetl, že nemá VDSL port, jen ethernet.

Stran: [1]