Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - javeline

Stran: [1]
1
Sítě / Mikrotik za DSL O2 (bridge mode)
« kdy: 28. 11. 2021, 09:51:17 »
Ahoj pánové.
V rodině mám domácí síť tvořenou    Zyxel WMG 3312 T20A v režimu bridge  (O2provider) a k němu TP-link s OpenWrt (jako hlavní router) + switche/zařízení za TPlinkem. Konfigurace funguje Zyxel+TP-Link funguje  (Zyxel LAN1toTP-LinkWAN a hlavní switch na TP-Link LAN1).
Pro další vylepšení jsem navrhl nahradit TP-Linka Mikrotikem RB750, FW poslední stable (cíl: získat konfigurovatelnost a skriptovatelnost Mikrotika + VLANy pro budoucího/dalšího Mikrotika v režimu wifi AP).
Nedaří se mi úspěšně spojit Mikrotika s DSL modemem (Mikrotik ether5toLAN1 Zyxel). Mikrotik jsem nastavil podle https://www.appleking.cz/blog/jak-nastavit-mikrotik-router-pro-terminator-od-cetino2nastaveni  a https://wiki.mikrotik.com/wiki/How_to_Connect_your_Home_Network_to_xDSL_Line.

Prakticky mi RB750 získá veřejnou ipv4  (myslím - na POE Interface), nepingá ven, neroutuje ven, automaticky DNS nejde. Pročítal jsem příspěvky zde, kde píšete (obecně), že Mikrotik funguje/není problém... Musím mít někde chybějící krok, nebo konfigurační krpu, chybějící FW pravidlo. Mikrotika mám u sebe + dva screenshoty z pokusu o připojení.
Prosím o pomoc.
V druhém kroku nachystám  výpisy z Tika a  screenshoty.

Dopředu děkuji za konstruktivní reakce/náměty. Jízlivostí a obecných doporučení (...kup si něco jiného...) se prosím zdržte... Děkuji...
Jave

Stran: [1]