Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - milancizek

Stran: [1]
1
Sítě / Zkušenost multicast (video) a levné switche
« kdy: 16. 12. 2021, 15:24:50 »
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli je zde někdo, kdo pracuje s video multicastem v nějakém větším rozsahu, ne jen v rámci systému případně v rámci LAN. Řešili jsme v práci v posledních letech s mcastem přenášeným přes internet hromadu problémů, kdy se ale většinou nakonec ukázalo, že za to může switch. Prostě se vždy hledalo všude možně po trase, sledovali se čítače na rozhraních a kvalita na konci. Většinou se třeba po nějaké době (nárazově) začal obraz mírně sypat, pomohl třeba restart posledního switche v serverovně. Nepoužíváme přihlašování do skupin (IGMP/MLD), pouze vlany obalující přenos kanálů.

Ale jelikož při podobných problémech zatím nakonec pomohla výměna switche za nějaký značkovější (vím že se měnilo z TP-LINK, možná ještě jedné značky), vyhodnotili jsme to interně tak, že prostě levnější switche střední třídy nejsou pro tento typ profi nasazení úplně vhodné. Nějak si matně pamatuji, že se tento problém snad i hodně řešil někde na ispforu, ale mohu se mýlit, nicméně to už bude určitě víc jak 10 let.

Proč mě to zajímá? Píšu diplomku o IPTV a tyto zkušenosti jsem tam zmínil. Nicméně jsou to jen subjektivní nepodložená tvrzení na základě zkušenosti, což se logicky moc nelíbí. Snažil jsem se dohledat nějaké relevantnější odborné zdroje, které by s touto tezí nějak pracovali, ale nic moc (ani ty neodborné). V podstatě mám stále na základě této poslední zkušenosti (cca rok zpět) zafixováno, že levný switch v nasazení 24/7/365 = dříve či později možný problém s multicastem, což se nám několikrát potvrdilo. Proto by mě zajímala jakákoli jiná zkušenost, která by mě třeba navedla na nějaký zdroj podobné zkušenosti/studie. Děkuji.

2
Software / Streaming (IPTV), nástroje a utility
« kdy: 09. 04. 2021, 07:04:36 »
Ahoj,
nemám představu, tak bych se rád nejprve zeptal, kolik lidí zde využívá nějaké vlastní stremovací řešení na Linuxu pomocí open-source nástrojů. Píši diplomku na toto téma, tak by se mi hodily tipy na různé nástroje do zpracovávané rešerše. Osobně mám vlastní řešení postavené na dvblast, ffmpeg, ale zajímaly by mne i další možnosti (vlc, gstreamer, tvheadend... = ty už mám zpracované) + různé další užitečné nástroje různých kategorií, třeba pro analýzu streamů, práci s tunery atd. (w_scan, femon, mediainfo, udpxy/iptv2rtspproxy...).

Vůbec nemám představu, kolik lidí se těmito věcmi zabývá. Pokud by se pár jedinců našlo a napsalo mi, co využívají za věci, pokusil bych se pak zprracovat nějaké google forms dotazníkové šetření, které bych pak vystavil na více fór. Dost by mi to pomohlo. Nicméně už pro jeho zpracování potřebuji ideálně nějaký základní seznam nástrojů z této oblasti, aby se mi to pak snadněji statisticky zpracovalo.

Samozřejmě svou volbu (řešení) bych měl v práci nějak vyargumentovat, proč jsem se rozhodl použít to a to, takže každý názor uvítám.

Za případné odpovědi předem děkuji.
Pokud budou dotazy k tématu, rád je upřesním.

Stran: [1]