Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - H0ax

Stran: [1]
1
Server / nginx a/b testing, split_clients
« kdy: 18. 09. 2020, 17:29:20 »
Ahoj. Mějme doménu abc.tld. Rád bych pomocí split_clients modulu v nginxu rozhodil klienty tak, aby byli redirectováni na abc.tld/1 a abc.tld/2. Zároveň bych rád, aby tato finální adresa byla vidět v browseru. Zatím jsem se dostal k "Too many redirects". Nginx zde slouží jako webserver, ne pouze jako proxy s backendem. Další stránky a odkazy musí zůstat funkční tzn. například abc.tld/2/test mě nesmí přesměrovat zpět na abc.tld/2. Předem díky za pomoc.
Kód: [Vybrat]
split_clients "${remote_addr}AAA" $destination {
              50%                 http://abc.tld/1/;
              50%                 http://abc.tld/2/;
}
Kód: [Vybrat]
return 302 $destination;

2
Software / Konverze z utf8 do pre-unicode
« kdy: 23. 06. 2020, 19:06:50 »
 ahoj
chci se zeptat, zda nějaký linuxový tool podporuje tuto konverzi:

Kód: [Vybrat]
Koš -> Ko&AWE-
Odeslaná -> Odeslan&AOE-

Moc děkuji za pomoc

3
Hardware / Dell R630 vidí disky read-only
« kdy: 21. 04. 2020, 16:24:39 »
Řeším teď situaci s jedním serverem, kde jsou již 3 disky, které fungují ok (byly tam dány hned od začátku) a nyní je potřeba přidat další 2. Jedná se o značkové dell SSD 480G.

Problém je v tom, že po vložení je linux najde, ale odmítne udělat partišnu či jakkoliv s nimi manipulovat, jako by byly read-only.

Disky jsou v "embedded ahci controller 2" čili žádný perc apod. Podezřívám "Security Freeze Lock", že za to může, ale nemám s tím zkušenost a tak nevím, zda to mohu vypnout. U jiných dellů disky nastavuju v controlleru jako raid, non-raid apod., ale zde toto vůbec není. Budu rád za každou radu :) Díky 

4
Mějme Samba 3 doménu a v ní W10. Připojení funguje. To, co nefunguje doménovým roaming profilům, jsou appky jako Fotky, Store apod. V tom debilním menu ani nejdou najít, přitom localuser je má a jsou funkční. V samotném menu taky doménovým userům nejde rozkliknout většina appek - můžu si na ně klikat nadosmrti, ale nic to nedělá. Fotky se otevřou v malování, super. Widle mají všechny aktualizace, zkoušel jsem různý powershell prasečiny, co se válí po netu jako návody na fix a pod tím řvou lidi jako já tady, že je to stejně na nic. Existuje teda nějakej fix na to, aby menu a appky v něm jako jsou Fotky a další složky/appky fungovaly stejně jako lokálním userům? Díky za každou podnětnou radu.

5
V Mac OS X se mi v Safari zobrazuje název článku viz přílohy :-). Je to tento jeden konkrétní, u jiných jsem si zatím nevšiml, že by tam byl problém.

Stran: [1]