Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Tomáš Vondra

Stran: [1]
1
Hardware / Výběr tichého ATX zdroje
« kdy: 01. 01. 2013, 18:41:23 »
Ahoj,

potřebuji poradit s výběrem ATX zdroje. Aktuálně mám Corsair TX650 V2, funguje bez problémů ale začala mne dost štvát jeho hlučnost, takže hledám nějakou spolehlivou a tichou alternativu s výkonem cca 500-600W (asi by mělo stačit i trochu méně, ale chci mít rezervu). Samozřejmě za rozumnou cenu ;-)

Koukal jsem na http://www.silentpcreview.com/Recommended_PSUs ale uvedené zdroje jsou buď v ČR nedostupné (Kingwin) nebo byly zřejmě nahrazeny novými modely (Enermax) a tam se neodvažuji doporučení převádět na nové modely - všichni víme že nový model automaticky neznamená "lepší".

Koukal jsem do alzy na zdroje s hlučností pod 20 dB, a zaujal mne tam "OCZ CoreXStream 500W" (https://www.alza.cz/ocz-corexstream-500w-d328835.htm) - je fakt že ta cena je až podezřele nízká, a navíc je to na dolní hranici výkonu který bych rád. Ale zase má velmi dobrá hodnocení uživatelů ....

Nebo máte nějaká jiná doporučení?

2
O serveru Root.cz / expirace session v diskusi
« kdy: 01. 01. 2013, 18:31:23 »
Jestli je tady ve fóru jedna věc která mne brutálně točí tak je to krátká doba expirace session a to jak zvráceně je ošetřená situace při odeslání postu po vypršení. Celkem pravidelně se stává že dlouho pečlivě smolím nějaký post a při kliknutí na "odeslat" o něj kompletně přijdu protože holt vyexpirovala session.

Přitom ošetřit to rozumně není snad tak složité - např. AJAXem před odesláním příspěvku ověřit že jsem přihlášený, pokud ne tak nabídnout login přes "pop-up" formulář, a až po přihlášení odeslat formulář s příspěvkem. A nebo to řešit na serveru, tak aby se text příspěvku neztratil po přihlášení nabídnout jeho opakované odeslání.

3
Vývoj / Statický call graf pro C zdrojáky
« kdy: 02. 08. 2011, 15:17:01 »
Ahoj, potřebuji vygenerovat "call" graf (volání metod) v C zdrojácích, a to tak aby byl

1) statický - nikoliv z profileru ale prostou analýzou zdrojových kódů)

2) globální - tj. strom začínající na "main" a dále se větvící, a nikoliv rozsekaně po jednotlivých metodách jako to dělá např. doxygen (u každé procedury uvádí které metody volá a naopak které metody volají ji)

3) možnost filtrování nepodstatných metod (např. logování, standardní knihovny, malloc/free apod.)

4) výstup klidně může být v textové podobě, nějakou grafickou nadstavbu uvítám ale není to podmínka

Cílem je udělat si lepší představu o zdrojácích, o tom jak moc komplexní a provázané jsou určité větve apod.

Je mi jedno jestli to bude samostatný program nebo např. plugin do Eclipse / Netbeans / ... ale to co jsem našel na netu nesplňuje výše uvedené podmínky (hlavně negenerují celkový strom ale jen pro jednu danou metodu).

4
Hardware / Nový počítač a špatné výsledky testů
« kdy: 21. 07. 2011, 19:44:25 »
Ahoj,

provedl jsem upgrade pracovní stanice, ale při zahořování systesterem jsem narazil na zajímavý problém. Ten test je založen na počítání PI se zvolenou přesností, a pokud zvolím algoritmus Borwein + 8M číslic (nebo víc) tak proběhne ale nakonec oznámí že výsledek neodpovídá očekávané hodnotě. Pokud zvolím 4M nebo ten druhý algoritmus, tak to funguje OK.

Samozřejmě první co mne napadlo byla špatná paměť nebo jiný HW problém, ale proti tomu mluví několik věcí

  • zkoušel jsem vytahovat jednotlivé paměťové moduly, dávat je do jiných slotů apod.
  • vždy to dá naprosto stejný výsledek (vypočtená hodnota PI), bez ohledu na restarty, bez ohledu na tom které paměťové moduly a ve kterém slotu nechám - v případě problémů s procesorem nebo řadičem paměti bych čekal nějakou náhodnost
  • další testy které jsem zkoušel (memtest86, memtest86+, mprime) nic nenašly, i když jsem je nechal běžet několik hodin

Když jsem ten test pustil na jiném stroji (ale Windows a nikoliv na Linuxu) tak to proběhlo úspěšně, takže buď to není SW chyba nebo je specifická pro OS.

HW konfigurace:

  • MB: Asus P8Z68-V PRO
  • CPU: i5-2500K @ 3.3GHz
  • RAM: 2x2GB Corsair DDR3 1600 @ 1333 (tj. podtaktovaná)
  • OS: Linux / 32bit

Tj. není to nijak přetaktované, pokud vím tak se to nepřehřívá (na CPU je kvalitní chladič, skříň dobře větrá a podle lmsensors je teplota CPU i při zátěži kolem 53°C).

Původně jsem nechal desku ať si komponenty přetaktuje podle svého (lehce zvedla sběrnici takže procesor jel cca 3.4GHz a paměť na 1640 namísto nominálních 1600), ale jeden program mi tu náhodně padal na SIGSEGV tak jsem to zrušil. Ale nevím jestli to bylo tím přetaktováním - nepovedlo se mi to reprodukovat (ani před zrušením přetaktování).

Nějaké nápady čím by to mohlo být?

5
Hardware / Disk shoří po připojení k USB
« kdy: 03. 06. 2011, 11:41:44 »
Mám špatné zkušenosti s kombinací tohoto disku a USB/SATA konvertoru:

WD Caviar Green 1000GB a QCP USB/SATA konvertor

Nevím jestli je chyba v disku nebo v kombinaci disku a konvertoru, ale už u dvou kusů se mi stalo že při připojení k trafu vyhořela elektronika (pokaždé ta stejná součástka - nevím co je to zač, ale je to hned u konektoru na napájení). Disk po pár hodinách používání akorát zasmrděl a data udělala pápá. Koupil jsem první, po pár dnech používání umřel, reklamace a výměna za stejný s iluzi že to byl špatný kus, po pár dnech opakovačka a výměna za Seagate Constellation (zatím jsem neměl možnost odzkoušet).

Že by to bylo konvertorem (kdoví jaká vietnamská babička to montovala), ale používám ho už celkem dlouho s několika diskama a zatím žádný podobný problém.

Stran: [1]