Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pmensik

Stran: [1]
1
Server / Alternativa ke Contabo VPS
« kdy: 16. 11. 2022, 13:45:16 »
Zdravím, momentálně používáme Contabo VPS pro pár serverů, které slouží spíš jako backup a několik dalších služeb, které nejsou tak náročné na výkon, ale zároveň by měly být maximum času online. A ten druhý požadavek začal být docela problém, Contabo poslední dobou hodně vypadává + má časté maintenance okna, tak bych se rád poohlédl po něčem jiném.

Máte tedy nějaký tip na laciné VPS, které je v rámci možností spolehlivé a má servery ideálně v okolí střední Evropy? Díky moc :-)

2
Server / Tipy pro virtualizační software
« kdy: 05. 09. 2021, 17:05:11 »
Zdravím,

mám nový bare-metal server a momentálně řeším co s ním dál :-) Na serveru budou běžet VMs (do 10) a pár Docker kontejnerů, bohužel je situace taková, že to momentálně nemůžu sjednotit (pro VMs mám hromadu skriptů v Ansible, které teď nemám čas přepisovat do Dockerfile a něco už zároveň musí být v Dockeru).
A pro mě je teď zásadní otázka jak uchopit virtualizaci takového setupu, samozřejmě za co nejlevnější cenu. Docela by se mi líbilo nějaké all-in-one řešení, které umožní spravovat jak kontejnery, tak i VMs, ale to je předpokládám naivní. Takže jsem došel k několika možnostem
1) Proxmox - nainstalovat přímo z ISO jako type 1 hypervisor, nad tím rozjet Docker (a pak nejspíš Kubernetes na správu a monitoring). Výhoda je cena (zdarma pokud to správně chápu) a webová konzole působí přívětivě.
2) KVM + oVirt - v podstatě podobný setup jako výše, blbé je, že jsem si zvykl za posledních 10 let na Debian-based systémy a nevím jestli to chci měnit.
3) Možná Virtualbox?
Pár dní už nad tím přemýšlím a každá varianta mi přijde trochu jako "ojeb" (anebo to moc prožívám). Asi je tady možnost udělat z VM Docker kontejnery a rozjet nad nimi Ansible, ale nejsem si jistý jak moc pracné by to bylo, takže tuhle možnost jsem dal zatím bokem.

Vím, že je to hodně obecná otázka (a tímto se omlouvám pokud se ptám na úplně hloupé věci), ale jak byste podobnou situaci řešili?

3
Hardware / Firma pro skládání serveru
« kdy: 21. 06. 2021, 12:31:46 »
Zdravím,

potřeboval bych poradit někoho v ČR pro skládání serveru - jsem spíše programátor a hardwaru rozumím jako koza petrželi, takže ideálně i někoho, s kým můžu probrat požadavky, kdo rád poradí a pomůže s výběrem komponent. Super by bylo, kdyby firma dokázala sehnat i "exotičtější" věci typu procesor Threadripper od AMD či procesory od Intelu podporující SGX (ale úplně na tom nelpím).
Zatím mám pouze zkušenost s czech-server.cz, kde jsem byl po pár emailech odkázán na katalog a ať si z něj sám vyberu. Tak tohlě přesně nechci, budu rád, když se daná firma o mě trochu "postará" a s výběrem komponent mi pomůže.
Díky moc za Vaše rady!

Stran: [1]