Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Mint

Stran: [1]
1
Sítě / Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« kdy: 20. 01. 2021, 16:40:59 »
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně nastavení WiFi na Mikrotiku. Mikrotik mám připojený do modemu od Vodafone, který je v režimu bridge. Jedná se o můj první Mikrotik a nastavení jsem provedl v režimu Quick Set, v sekci Home AP Dual. Mám nastavené 2GHz na (B/G/N) a 5 GHz(A/N/AC), country - etsi, Frequency - auto. Rychlost na 2.4 GHz mi klesla o polovinu(testováno v místnosti s routerem), oproti původnímu TP-Linku. WiFi na 5 GHz jede v pohodě. Nemáte někdo tip co zkusit přenastavit? Díky.

2
Sítě / Instalace PiVPN na Raspberry Pi 4 s Pi-hole a unbound
« kdy: 12. 01. 2021, 13:01:26 »
Zdravím,

Na malé domácí síti (router Tp-Link Archer C6) mi běží Raspberry Pi s Pi-hole a unbound (rekurzivní DNS server). Zatím se s celým systémem seznamuji, ale vypadá to, že vše běží jak má. Mám v plánu nainstalovat na malinu také PiVPN, abych se mohl přihlásit z venku.

Doporučili byste mi OpenVPN nebo Wireguard? Jakou DDNS službu použít? Používáte někdo podobný setup a na co si dát případně pozor při konfiguraci VPN? Díky za případné postřehy.

Stran: [1]