Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - michal-20

Stran: [1]
1
/dev/null / Jak udělat kvalitní domácí síť
« kdy: 30. 01. 2011, 15:23:16 »
Sháním nějakou houpací síť, kterou bych si přivázal na strom okolo baráku, abych se tam mohl houpat pod širým nebem. Co byste mi doporučili? Znáte nějakého kvalitního výrobce?

Dále potřebuju síť na hraní tenisu.

2
/dev/null / Super kariéra - profesionální filmové efekty
« kdy: 30. 01. 2011, 15:21:07 »
Ahoj,
zdravím všechny. Potřebuju poradit. Zabývám se výtvarným uměním a chci ho využít profesionálně třeba u výroby animovaných filmů a filmových efektů a používat k tomu všechny možné vyspělé technologie. Brzy bych chtěl dělat v hollywoodu a kreslit na počítači všechny ty neuvěřitelné věci.

Zde jsou nějaké ukázky mých prací. Na prvním obrázku vidíte, jak si děti hrají v přírodě, je tam nádherné sluníčko a řeka s jezerem. Sluníčko jsem zvolil modré, neboť je to velmi originální. Pravda, pejsek a rybička se mi moc nepovedly, ale na tom ještě zapracuju. Je tam i vzácný strom, 500 let starý.

Na druhý obraz jsem obzvlášť pyšný, je to abstraktní malba, která znázorňuje linuxové oddělení v počítačové firmě, kde má spousta nadšenců na starosti kompilaci programů a řešení závislostí. Poškozená sinusoida kreslená červeně vyjadřuje pružnou pracovní dobu, která závisí na čase potřebného ke kompilaci. Možná vás překvapím, že jedničky a nuly zde nejsou obdobou strojového kódu, nýbrž ukazují na únavu z přepracování a zmatený mozek.

Svá výtvarná díla kreslím ve svobodném gimpu.
Otázka je tedy jednoduchá - kde a jak začít uplatňovat své výtvarné umění?

3
Hardware / Jak vrazit výkon do zvukovky a grafiky
« kdy: 19. 01. 2011, 20:06:39 »
Mám jen čtyřjádrový procesor, k tomu zvukovku a grafickou kartu a hodně výkonnostní. A štve mě, že při nehraní her (třeba komprimace) se grafika a zvukovka fláká a nedělá nic. Přecejen to stálo dost peněz. A tak mě napadlo použít nějaký speciální ovladač, který by tyhle dvě věci zapojil a udělal mi z počítače virtuální šestijádro. Prostě aby to jelo a výkon se rozložil do všech těchto komponentů. Možná to bude mít na běžné použití menší výkon než core i5, ale lepší než nic. To by přece mělo jít. Zvukovka a grafika přece obsahuje vlastní procesor a windows i linux jsou odborníci na virtualizace.

Je na tohle nějaká vychytávka?

4
Hardware / Jak vyrazit ven cédéčko a nepřijít k úrazu
« kdy: 19. 01. 2011, 15:34:22 »
Zase jsem objevil v linuxu další zákeřnost. Nabootoval jsem live CD a linux má takovou vlastnost, že to cédéčko ven nevydá a hotovo. Vůbec nejde vysunout. A co horšího - nepomůže ani restart do windows. CD zůstalo dokonale zamčené v mechanice a nešlo vůbec vyndat. Ani příkazem vysunout ani zmáčknutím čudlíku na vypalovačce. To si snad někdo dělá srandu. Počítač jsem musel úplně vypnout a zapnout, abych to cédéčko dostal ven. Nebo mám snad použít dláto a sekyru? Jak někdo může vymyslet takovou zhovadilost? Proč to ten linux takhle blbě zamyká? To snad udělal někdo schválně, aby mě naštval. Jak je možné, že se ta mechanika neodemkla ani po restartu počítače?

5
Desktop / Kde sehnat chvějící se okna pro windows
« kdy: 17. 01. 2011, 16:39:31 »
Jedna z mála věcí se mi na linuxu líbí - chvějící se okna. Dá se někde taková věc sehnat pro windoze?

6
Odkladiště / Jakou školu vybrat
« kdy: 04. 01. 2011, 20:00:36 »
Uvažoval jsem o tom, že chci studovat. Chci být odborník na počítače a vydělávat prachy. Dělat nějakého IT odborníka aspoň za 50.000/měs. Zajímá mě to hlavně kvůli penězům, vždyť o nic jiného v práci nejde.

Co byse mi doporučili?

7
Vývoj / Co bude až Linus nebude?
« kdy: 01. 01. 2011, 03:28:40 »
Hledal jsem na internetu informace o černobylu, teroristech a jaderných elektrárnách. A dostal jsem se až na jaderné noviny. A tam je zajímavý článek o tom, jak Linus vyhořel v roce 1998.

http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-noviny-7.-7.-2010-jak-zaridit-aby-linus-nevyhorel

Píše se tam, jak se Linus stará o celé jádro sám a jedině on tomu šéfuje a schvaluje. No a všichni tady nebudeme věčně, že? Co potom? U Microsoftu by to nebyl problém, tam to po velkém šéfovi převezme jiný kravaťák, mají jich tam dost. Ale Linus je jediný podobně jako Michael Jackson. Taky to po něm nemá kdo převzít.

Otázka je jednoduchá. Až bude po Linusovi, tak se stane co? Bude konec jednoho legendárního systému jménem linux? Bude konec? V takovém případě by měl celý linux převzít Microsoft, protože mají nejdelší zkušenosti s vývojem systémů.

8
/dev/null / Já mám strašnej hlad
« kdy: 01. 01. 2011, 00:27:15 »
Psa nechám o hladu a sám vyžeru ledničku.

9
Distribuce / Potřebuju náhražku za Windows
« kdy: 01. 01. 2011, 00:23:53 »
Sháním systém svou funkčností stejný jako windows 7, ale musí to být opensource a zadarmo.

10
Odkladiště / Měl jsem rád zvířátka
« kdy: 01. 01. 2011, 00:10:00 »
Ahoj, já jsem Michal a měl jsem rád zvířátka. Psy, kočky, mouchy, blechy. Prostě všechno. Ale po seznámení s tučňákem je už nemám rád.
A co máte rádi vy?

11
Odkladiště / Tak jsem zkusil taky ten Linuks
« kdy: 23. 12. 2010, 11:54:53 »
Chtěl jsem mít taky svobodu a programy zdarma a tak jsem nainstaloval ten legendární linux. Hrůzna a děs. Něco horšího jsem snad neviděl. Nejde se s tím připojit na internet, nefungujou na tom hry, ani své cédéčko na tom nepřehraju. Strčím ho tam a vůbec to ani nenaběhne. Nepřehraju na tom ani hudbu, mp3. Sbírka cédéček levelu, počítač pro každého atd.

V tomhle příšerném systému nefunguje ÚPLNĚ VŮBEC NIC. Jak to může někdo používat? Ve windows mám absolutní svobodu, protože tam funguje ÚPLNĚ VŠECHNO.
Ale je to celkem logické, co můžu chtít od systému bez placení, že? Není o to mezi lidmi zájem, i když je to zadarmo. Není se čemu divit.

Sbohem!

12
Software / Potřebuju SEX
« kdy: 20. 12. 2010, 11:36:06 »
Chci si zašukat. Je na to v linuxu nějaký návod? V linuxu jde prej všechno, tak se ptám.

Stran: [1]