Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - AldaT

Stran: [1]
1
Server / Zkušenosti s AntiSpam Gateway
« kdy: 13. 11. 2020, 07:54:19 »
Dobrý den,
prosím podělte se o zkušenosti s provozováním opensource antispam gatewaye ve firemním prostředí. U nás v tuto chvíli používáme proprietární produkt, který ale musíme vyměnit. Rád bych vyzkoušel nějaký opensource, ale je těžké dohledat jiné zkušenosti než od domácích uživatelů. Jde mi o samostatný server, který profiltruje poštu od spamu a ostatního dřív než dorazí na firemní Exchange.

Očekávám, že to bude umět TLS, bude se v tom dobře hledat/trasovat pošta a snadno spravovat pravidla. Ideálně pokud to bude mít webovou konzoli (není podmínkou). Taky bych to měl jednou nastavit a pak už tam chodit jenom občas dělat nějaké výjimky/korekce. Nechtěl bych z toho dělat svoji novou náplň práce. (Současné řešení toto všechno splňuje.)

Bylo by fajn dozvědět se jaký produkt používáte a jak dlouho, v jak velkém prostředí (aspoň řádově počty mailboxů/aliasů - pokud nechcete přeskočte), jak jste s ním spokojení a jak složité jsou nasazení, provoz a údržba, a je-li i třeba dostupný nějaká možnost supportu. Případně co jste vyzkoušeli před tím a proč jste od toho odešli. I zkušenost typu "vyzkoušel jsem opensource, ale pak jsme přešli na proprietární produkt/službu XYZ, protože..." beru a budou pro mě přínosem. Nezakládám flame. Chci prostě vědět jak se věci mají a jestli má smysl nad tím přemýšlet.

Z toho co jsem našel se mi líbí třeba:
https://www.mailcleaner.org/
https://www.proxmox.com/en/proxmox-mail-gateway

Díky moc.

Stran: [1]