Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - PatN

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Výběr VŠ
« kdy: 24. 09. 2020, 20:01:12 »
Zdravím,
letos budu maturovat a rozhoduji se co dál. Programování mě zaujalo a začínám se sám učit,jelikož moje škola žádnou takovou možnost nenabízí. Přes prázdniny jsem si udělal nějaký základní přehled VŠ v ČR a bohužel jsem z toho množství fakult a oborů zmatený (například existence 2 informatických oborů na FEL ČVUT, když existuje fakulta informatiky). Uvažuji konkrétně mezi FIT ČVUT a FIT VUT. Matfyz jsem vyloučil z toho důvodu, z mých slabých výsledků/nadání (vždy jsem měl za 2) na fyziku. Baví mě matematika (vyjma statistiky) a z toho důvodu se spíš přikláním k ČVUT než VUT.
Z mého okolí je jeden jediný člověk technicky zaměřený, který prohlásil, že studium čistě informatických oborů (vyjma Matfyzu) není do budoucna perspektivní. V důsledku chybějících znalostí absolventů v dalších technických oborech a doporučil mi studium elektriky na FEL a zejména fakultu strojírenství na ČVUT.
Chtěl bych se tedy zeptat lidí zde na foru, kteří už mají nějaké povědomí o VŠ či se už nějakou prací spojenou s programováním, na jejich názor. Zejména na to, jestli je to co můj příbuzný prohlásil pravda a co by mi bylo od vás doporučeno.
Závěrem bych dodal, že mám v plánu jít na dny otevřených dveří, ale nemyslím si, že to co zjistím bude nějak použitelné, neboť se domnívám, že každá škola/fakulta bude propagovat pouze sama sebe.
Děkuji předem za odpovědi

Stran: [1]