Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - hahel16625

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Jak vybrat v Praze elektro/IT SPŠ?
« kdy: 13. 09. 2023, 10:01:22 »
Výchozí situace: Praha, silný ročník, obrovský přetlak zájemců. Maximálně 2 přihlášky (pravděpodobně se stihne schválit, že budou 3).
Cíl: Skončit na dobré elektro/IT SPŠ, ale zejména se někam dostat, neskončit na učebním oboru.
Plán: 1-2 přihlášky podat na školy, na které si syn věří. A jednu přihlášku si podat jako záchrannou - tedy na školu, kde nebude tolik zájemců, zřejmě proto, že škola není tak dobrá.

Vybrat ty školy, kam chceme a na které si troufáme, tam poradit nepotřebuji. Ale jak vybrat tu záchrannou?
-Různé školy mají na stránkách různé informace o minulých přijímacích řízeních. Existuje něco takového centrálního, kde bych snadno porovnal stejná data mezi různými školami? Nějaké tipy, jak s těmi daty pracovat? Například, že nějaká loňská data jsou zavádějící, protože specifická situace velkého přetlaku, atd.
- Podle jakých dalších dat/kritérií vybírat tu záchrannou školu?
- Nějaké konkrétní tipy?

Děkuji!

2
Mám Win10 se systémovým SSD a několika HDD.
Na tom Win10 běží VMware Workstation 15.5 a v něm mám image s Win7. Abych vyloučil chybu, stáhl jsem si image s Win7 z https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/ - problém zůstává nezměněn.

Problém je ten, že pokud ten image spouštím z jednoho SATA HDD, tak ten image nenajede (zasekne se při spouštěcí obrazovce) a VMware umře (přestane reagovat).

Ten HDD je Seagate ST2000DM001 (Seagate Desktop HDD - 2TB ). Pokud ten image nakopíruji na jiný HDD a spouštím z jiného HDD, tak ten image normálně najede.

Takže asi chyba toho HDD. Jenže chkdsk ve windows chybu/vadné sektory nenašel a diagnostická utilita SeaTools nehlásí ani chybu ve S.M.A.R.T., nebo v některém z nabízených testů. Ten disk se tváří, že je v pořádku.

Rychlost čtení daného disku má padající průběh: https://postimg.cc/QBVb4mXT
Ale ten virtuál dokáže najet (a pomalu fungovat) i z externího HDD, který je připojen před USB 2.0 a ve stejném testu hlásí konstantní rychlost čtení 30 MB/s (tedy několikrát více než ten ten konec té padající křivky toho podezřelého Seagate disku.

Poradíte, kde mám hledat problém?


Stran: [1]