Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - farbydos2

Stran: [1]
1
Bazar / Prodám panel AUO B140RW02 V0 (Thinkpad t430)
« kdy: 08. 10. 2023, 14:54:49 »
Prodám panel AUO B140RW02 V0 pro Thinkpad t430 apod. Jde o lesklou variantu 1600x900. Použit byl jen krátce během čekání na matný FHD panel. Cena dohodou, případně vyměním za balení kávy.

2
Bazar / Prodám serverová CPU
« kdy: 18. 09. 2023, 21:54:45 »
Nabízím k prodeji:
 • Intel Xeon E5-2676 v3 (12-Core 2.40 GHz): 1 500,- Kč,
 • Intel Xeon E5-2697 v2 (12-Core 2.70 GHz): 1 200,- Kč-
Dohoda možná. Předání ideálně v Praze.

3
Bazar / Prodám staré SAS řadiče
« kdy: 13. 09. 2023, 23:18:26 »
Prodám staré řadiče:

Dell Perc H800: 500 Kč/balení zrnkové kávy,
Dell Perc s300 + interní SAS kabel pro 4 disky: zdarma (nefunguje s Linuxem),
Adaptec HBA 1000-8i + rozplet na 4 SAS + rozplet na 4 SATA: 2000 Kč/několik balení zrnkové kávy,
Adaptec asr5085 500 Kč/balení zrnkové kávy.

Obrázky případně mohu poslat na e-mail. Pouze osobní předání v okolí Prahy 4. Případně mohu na zkoušku zapůjčit SAS shelf Del Powervault MD1200.

4
Hardware / Doporučte „chytré“ hlavice pro radiátor
« kdy: 10. 10. 2022, 14:38:54 »
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s "chytrými" hlavicemi pro řízení klasických radiátorů? Hledám náhradu běžných termostatických hlavic, aby bylo možné jednoduše ovládat jejich nastavení vzdáleně, nastavit průběh topení během dne atp.

V bytě se zatím používá jen Philips hue. Nebráním se ani nákupu nějaké jednoticí brány pro správu dalších zařízení, ani připojení přes WiFi. Celkem by se jednalo o čtyři hlavice. Moc rád bych ale naplnil následující:

 • Ovládání bez pofidérního cloudu. Pokud by se daly hlavice používat jen v lokální síti, bylo by to ideální. Přístup do lokální sítě je skrz VPN.
 • Výhled, že se ze zařízení brzy nestane e-waste, protože výrobce vydá aktualizovaný design a rozbije podporu a/nebo nebude vydávat aktualizace...
 • Ideální by bylo multiplatformní řešení. Webová správa mi přijde fajn.

Díval jsem se na řešení Loxone, ABB, Danfloss a nějaké náhodné výrobky na Alze. Rád bych ale ještě nasbíral postřehy někoho, kdo se pokusil něco podobného doopravdy nasadit. Díky moc.

5
Hardware / Pomoc s výběrem telefonu
« kdy: 24. 02. 2022, 15:49:14 »
Ahoj všem, nedávno definitivně dosloužil již letitý Samsung Galaxy S7. Nesledoval jsem poslední dobou technologické novinky na poli telefonů a trochu se v nabídce ztrácím. Proto bych se rád obrátil na širší komunitu entuziastů. Nemáte někdo tip na telefon, který by splňoval:
 • Telefon se dá držet a ovládat jednou rukou. Subjektivně mi přijde, že už S7 byla docela na hraně a jednou rukou se špatně psalo. Nevadí mi, že se displeje paušálně roztáhly ke krajům rámečku. Preferoval bych ale rovný displej (tj. bez zaoblení) Asi bych si dovedl představit práci s S21FE nebo něčím podobným, každopádně bych tento telefon považoval za referenční strop velikosti.
 • Telefon se za rok nebo dva neposune do softwarového propadliště dějin, protože výrobce neřeší aktualizace. (Stará S7 dostávala postupem času pramálo aktualizací, ale aspoň se úplně nezasekávala)
 • Výrobce telefone nezahltí bloatwarem. (Stará s7 byla docela zahlcená balastem od Samsungu)
 • Hodně by mě potěšil obyčejný sluchátkový výstup na jack 3.5
 • Měl by mít NFC
 • Krytí IP67 nebo 68
 • Nebyl úplně chatrný. S7 mi vydržela docela dlouho jen v obyčejném pouzdru z měkkého plastu. Ideální by byla aspoň porovnatelná mechanická odolnost.
Cenový strop je přibližně na úrovni onoho S21FE. Ten se mi docela líbí. Jen nejsem schopen posoudit, jak vychází poměr cena/výkon proti konkurenci. A ještě hůře se posuzuje, jak se vyvinula situace s bloatwarem a podporou u Samsungu. A samozřejmě nemá sluchátkový výstup. Velikostí by mi víc vyhovoval Iphone 13 Mini. Přijde mi, že se Apple o software docela stará (několik referenčních exemplářů je v rodině). Nejsem ale tak přesvědčen, abych se vrhnul do změny mindsetu z Androidího systému na iOS.

6
Software / SW licence Autodesk
« kdy: 20. 05. 2020, 14:49:42 »
Ahoj všem. Rád bych se na vás obrátil s jednou trudnou záludností, kterou připravila firma Autodesk. Máme ve menší konstrukční firmě 8 licencí Autodesk Inventor 2017 (3 Ultimate a 5 Professional). V roce 2017 jsme měli na výběr mezi několika licenčními modely. Mohli jsme pořídit licence boxové, které Autodesk označuje jako "samostatné vícemístné" a které nejsou nijak vázané na povinné aktualizace atp. Další možností bylo využít model síťových licencí, kdy jednotliví klienti žádají licenční server, a nakonec ještě v byla možnost pronájmu licencí od Autodesku prostřednictvím některého z jejich partnerů. Úmyslně jsme zvolili model pevné permanentní licence vázané na uživatele. Hlavní důvod byla především konzervativnost konstrukčního prostředí u nás. Licence vázané na uživatele, tedy ne síťové, se uvážily hlavně kvůli použití SW mimo firemní síť a na místech bez internetu.

Tento týden nám přišel od obchodního zastoupení e-mail, kde se píše, že příští rok již nebude možno licence aktivovat. Člověka hned napadne, jak může někdo zrušit možnost aktivace zakoupených licencí "jen tak". Boxová licence byla v roce 2017 k zakoupení jen za poměrně tučný příplatek a explicitně se v EULe uvádí, že není potřeba rolovat na novější verze: http://download.autodesk.com/us/FY17/Suites/LSA/cs-CZ/lsa.html?fbclid=IwAR2p_df09E4A3ZvSIkyv3dtDB1q1eUX8hvIXbSEdUjFHibmF8S_w0mAxiQY (příloha B). Píše se, že "Pokud není v této Smlouvě stanoveno jinak, není licence na vícemístnou samostatnou verzi časově omezená". A na první pohled se mi nezdá, že by odněkud časové omezení na tento typ licence z EULy vyplývalo. Potíž se zdá v tom, že nám nejspíš licence nezaniknou, jen je nepůjde aktivovat. (Třeba při úpravě HW nebo opětovné instalaci systému či balíku Inventor je potřeba licence aktivovat. Inventor je na HW hodně citlivý.) Použití licencí se tedy stává dost nepraktické. Nesetkal se někdo s podobnou vychytralostí, jak přimět majitele licencí k nákupu nového SW? Zástupce Autodesku nám nabídl slevu 25 % na nákup současné verze balíku Inventor. Při bližším pohledu se ale ukáže, že dnes Autodesk licence jen pronajímá, tedy nákup nové licence je a priory vynucen, pokud uživatel chce konstrukční software používat i ve vzdálenější budoucnosti.

Naštěstí nejsme na Inventoru bytostně závislí, máme ještě síťové licence DS Solidworks včetně subscription. Jen mě podobná machinace přijde minimálně sprostá.

S pozdravem

F.

Stran: [1]