Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Fakeout

Stran: [1]
1
Sítě / Jaký poskytovatel internetu
« kdy: 30. 09. 2020, 20:19:15 »
Zdravím,

přestěhoval jsem se na vesnici a na rychlo zařídil smlouvu s poskytovatelem netu. Rychlost je 30/12 Mb/s. s agregací 1:20. Kamarád podemnou slouží jako uzel pro pokrytí naší oblastí, mám přímý výhled atd. Jenže jakmile se sejde doba, tak je to velice nestabilní atd.

Nicméně otázka zní, věděl by někdo o nějakém poskytovateli který by dokázal na vesnici (Loukovec u Mnichova hradiště) nabídnout nějaké slušné připojení?

 Ne prosím velkou trojku přes LTE

Přemýšlel jsem o satelitním netu.

Díky za každou radu


2
Software / Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 14:43:23 »
Zdravím,

momentálně tu na firmě řeším jeden takový problém.

Ve čtvrtek 7.5.2020 se na mého šéfa obrátil zástupce jedné firmy, která vytváří SW na 3D kreslení, s tím, že jeho produkt byl bez licence provozován u nás na firmě.

Následně od téhož zástupce byl dodán jakýsi protokol s MAC adresou daného PC a časové období (několik měsíců).

A teď mi de o to, jak z toho ven.

PC bylo prokazatelně moje, nicméně, to PC jsem zdědil a vyčistil, tedy v rámci možností bez reinstalace SW, vyčištění proběhlo právě kvůli možným balastům a divným instalacím SW.

Onen "záznam" o používání Cracklé verze SW byl však za dobu mého užívání. To že PC z dobré vůle vedení užívám i se svým legálním SW na své vedlejší podnikání je asi irelevantní.

Největší zádrhel vidím v tom, že jakožto Elektrotechnik těžko budu užívat 3D Sw, když ho k výkonu své hlavní ani vedlejší činnosti nepotřebuji a kdybych potřeboval, tak máme na firmě X konstruktérů s platnými licencemi a podporou od konkurenční firmy.

To všechno výše uvedené jsem uvedl v mailu onomu obchodnímu zástupci. Ten mi opáčil, že mám možnost jak z toho ven: Vyčistit PC a prokázat to a dále si koupit licenci za 300k a tím validovat instalaci.  Tu první část jsem stejně již splnil, protože se přeinstalovávají postupně naše PC, ale tu druhou jsem odmítl s tím, že je bezpředmětné si kupovat licenci SW, kterou nepotřebuji a nikdy ani jako soukromá ani jako zaměstnanec ( potažmo firma ), potřebovat nebudu, protože na pracovišti již PLM SW provozujeme pod licencí.

Na to mi bylo odpovězeno, že se nám ozvou jejich právní zástupci (firma, která má vymáhání škody na starosti) za účelem vymáhání škody.

A teď má hlavní otázka, je vůbec možné, za předpokladu, že v PC zůstaly nějaké pozůstatky a ty opravdu logovaly na jejich server aby tyto logy použili jako validní důkazy? Ve firmě ani nikde jinde neni ani jeden výkres s příponou, kterou používají, není tu instalační médium, prostě nic. Už ani ten balast v tom konkrétním PC.

Můj názor je, že důkazní břemeno je na jejich straně a dokud mi tu nezabouchá četník na vrátka a neodnese si PC, tak nic nemají, jelikož a to je jen moje úvaha: mohou třeba logovat spuštění SW(balastu) ( i když to třeba bylo na pozadí windows bez uživatelského zásahu) ale už už nemůžou logovat konkrétní aktivitu uživatele uvnitř SW ani výstupy z něj (rozuměj soubory, který si člověk vytvoří).

Díky moc za každý názor

Stran: [1]