Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Patek13

Stran: [1]
1
Hardware / Velikost SSD Macbooku pro programátora (Air vs Pro)
« kdy: 31. 07. 2022, 10:32:57 »
Zdarec, budu kupovat nový počítač a rozhodl jsem se vyzkoušet Macbook místo Windowsu. A zajímalo by mě, jak velký SSD byste doporučili, protože ono to není jen o SSD, ale pokud třeba budu chtít Air M2 s 500GB, tak už má smysl připlatit 6000 Kč a mít mnohem lepší 14" Pro.

Moje osobní věci moc nezaberou a vše dlouhodobého nahrávam na cloud, ale pokud by se z toho časem stal muj pracovní komp, budu na něm provozovat klasický stack PHP/JS/MySQL/Elastic. Všude se dozvídám, že je 250GB málo. Já mam třeba u pracovního kompu zaplněnou jen polovinu. Jsou to desítky projektů, závislosti mají max stovky MB, takže to celé zabere jen pár GB.

Ale kdybych potřeboval Xcode, tak pro instalaci je prý potřeba 50GB volného prostoru a někdo psal, že dokáže nagenerovat třeba 20GB cache.
Chtěl bych si pohrát s daty OpenStreetMap a koukám https://download.geofabrik.de/ balíček má třeba 25GB.. to může být znát.
Dál bych si chtěl vyzkoušet editací videí, tam ale počítám s externím SSD.

Myslíte, že je 250GB pro programátora dost?

2
Vývoj / Názory na javascriptový framework Svelte
« kdy: 27. 07. 2020, 09:41:35 »
Dělám v Reactu, ale konečně jsem se dohrabal vyzkoušet Svelte, o kterém každý říká, že je budoucnost ale nikdo ho nepoužívá. A popravdě se mi hodně zalíbil, řeší přesně to co potřebuju, ale nevnucuje mi X dalších konceptů, bez kterých se v Reactu neobejdu a netahá sebou celý runtime.. odpadá problém controlled vs uncontrolled a zalagované formuláře. Dokážu si ho představit jako výbornou volbu pro malé týmy, kde jsou jen fullstack programátoři a nemají prostor na učení Reactu, dokonce oproti Vue je učící křivka 0, dá se v něm dělat hned.

Používáte ho někdo na reálném projektu a narazili jste na nějaké problémy? Nepočítám to, že ještě není hotový (TS, SSR) a skoro žádný ekosystém. Mě se ten koncept líbí a podle mě má potenciál, co myslíte?

Jen nechápu, proč se třeba reaktivní blok kódu řeší vlastní syntaxí $: {} a ne třeba "fake" funkcí jako useEffect v Reactu, kterou by si přeložil kompilátor.

Stran: [1]