Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Xoly

Stran: [1]
1
Ahoj, potřeboval bych poradit nebo aspoň trochu navést. Mám doma pc s Debianem 10 a v něm 4 síťovky. Jedna je na desce a ty další tři jsou dokupované. A já bych potřeboval, aby ten počítač sloužil jako takový silnější router, s tím, že by na tom běžely ještě jinačí aplikace, které už si nastavím sám, ale s totím si nevím rady. Na internetu je hodně návodů, ale nikde není pořádně popsané proč se to píše vlastně takhle a co filtrovat a co ne a nevím co všechno ještě. Potřeboval bych, aby ty lokální sítě, které jsou 192.168.2.0/24, 192.168.12.0/24 a 192.168.2.22/24 měly přístup do internetu skrz tu síťovku integrovanou na základní desce. Nebudu tady sdělovat veřejnou IP adresu, ale pro příklad by to mohlo být třeba 10.20.30.40. Taky by nebylo špatné, kdyby ty tři lokální sítě měly přístup i navzájem do sebe.

Nezná tady někdo prosím nějaký návod na internetu, popřípadě by byl ochotný mi nějak poradit? Byl bych mu moc vděčný. Předem děkuju moc.

Stran: [1]