Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Juras N

Stran: [1]
1
Dobrý den,

píši ovládací sw k jednomu hw a nejsem si jist, zda-li ho smím distribuovat pod GPL (v3). V programu používám ovladač od výrobce hw (distribuovaný ve formě dll knihovny), tato knihovna se do systému instaluje spolu s ovladačem, nebyla by tedy součástí distribuce mého sw. Horší je však, že MinGW ji dynamicky linkuje pomocí import knihovny *.lib souboru a zároveň *.h souboru obsahujícího následující text

****************************************************************
*                                                              *
* C Dynamic Link Library (DLL) the AOTF Driver.                *
* Copyright (C) 2004, Crystal Technology, Inc.                 *
*                                                              *
* Revision History:                                            *
* Date         Who            Comments                         *
* 2004/09/13   Dale Gifford   Genesis.                         *
*                                                              *
****************************************************************/
/

Mohu svou aplikaci distribuovat pod GPL, pokud
- má instalačka nebude obsahovat nesvobodnou dll s ovladačem (je již v sytému všech potenciálních uživatelů)
- v distribuci zdrojových kódů nezahrnu daný header a lib soubor a v HOWTO napíšu, že pro kompilaci je jej nutné zkopírovat z nainstalovaného balíčku ovladače ?

Může mi nějakým způsobem výrobce HW zakázat takovýto SW zveřejnit?

2
Hardware / Konvertibilní notebook pro Linux
« kdy: 08. 07. 2014, 01:13:11 »
Dobrý den,

porozhlížím se po náhradě za starý notebook (Ubuntu certified Dell) a padly mě do oka různé konvertibilní tablety/notebooky. Hledám něco do 20k a zatím jako nejlepší se mi jeví Toshiba Satelite U920t. Má někdo zkušenosti s tímto strojem, či něčím podobným pod linuxem? Funguje u toho normálně touch screen? Lze nějak emulovat pravé tlačítko myši? Instalace v UEFI režimu a případný dualboot s předinstalovanými win je ok (*ubuntu distra)? Nečekám out of the box podporu, nicméně do rekompilace celého jádra (dělal jsem naposled na 2.4) se mi opravdu nechce.

3
Vývoj / LGPL ikony v proprietární aplikaci
« kdy: 03. 12. 2013, 12:55:18 »
Ahoj,

chtěl bych se zkušenějších zeptat, jak správně licenčně ošetřit použití LGPL ikon v proprietární aplikaci (balík oxygen). Mohu dané ikony zabalit přímo do binárky, nebo je musím tak, jako u hnihoven nechat v samostatných souborech a načítat dodatečně? Pokud bych chtěl na základě těchto ikon vytvořit vlastní modifikace, stačí jen SVG verze daných ikon zveřejnit pod LGPL někde na kdelook, nebo tím budu muset převést celý svůj program pod GPL? Smím s programem distribuovat jen výběr z tohoto balíku, nebo musím distribuovat všechny, tzn. i ty, co nepoužiji?

4
Hardware / Jakou grafickou kartu vybrat?
« kdy: 23. 01. 2011, 14:43:17 »
Vzhledem k tomu, že mně moje ATI odešla do křemíkového nebe stojím před výběrem nové grafické karty. Jsou v současné době pod linuxem (a KDE) lépe podporovány grafiky od ATI nebo Nvidie? Rozhoduji se mezi radeonem série 5000 a Nvidia GForce 430/450.
Jaká je podpora KWinu a jeho compozitoru?
Funguje u nějaké grafické karty akcelerované přehrávání videa?
Jak je to s podporou OpenGL? Vím, že u ATI byly občas problémy se špatným vykreslováním rozhraní blenderu, pokud byl zapnutý compositing kwinu. Je to u Nvidie lepší nebo je to stejně mizerné?
Jak je to s délkou podpory (vím, že u ATI člověk nikdy neví, jestli v nové verzi xorg bude jeho karta podporovaná, použitelné open source ovladače jsou v nedohlednu) - mohu u Nvidie počítat alespoň s pětiletou podporou?
Jak to vypadá s podporou pomalu ale jistě přicházejícího waylandu?

Případně u levnějších modelů budou problémy menší, nebo s inovacemi KDE (kdesi jsem četl, že bude používat OpenGL 3) se dostanu, tam, kde jsem byl?

5
Software / LaTeX a kam dál?
« kdy: 22. 12. 2010, 15:42:30 »
Dobrý den, už delší dobu si hraji s TeXem a balíkem maker LaTeX. Bohužel mi začínají silně vadit jeho omezení (převážně nemožnost jednoduše ovlivňovat vzhled dokumentů). Po čem se mám dále poohlédnout? Mám psát dokumenty dále v LaTeXu s \pagestyle {empty} a snažit se v něm bastlit vlastní formátování, zkusit plain TeX (netuším, jak v něm psát česky), nebo existuje nějaká jiná pokročilejší sada maker a případně i jiný překladač (který by uměl používat např. i klasické OpenType fonty, přímý převod do PDF, ...). Bude v takovém řešení fungovat knihovna PSTricks a vkládání grafů z GNUPlotu (používám set terminal pslatex color)?

Stran: [1]