Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vít Křepelka

Stran: [1]
1
Odkladiště / Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 21. 10. 2021, 14:18:56 »
Zdravím, jsem zvyklý na personalizovanou reklamu, i když se jí snažím všemožně znehodnotit. Taky nevyhledávám na netu nic v němčině a vůbec se s ním nijak běžně nesetkávám. Ale měl jsem teď návštěvu z Německa, já umím německy velmi málo, takže celá konverzace, venku na verandě, probíhala v angličtině, jen určitá slovíčka jsem říkal německy (když jsem je věděl a přišlo mi to přesnější), takže na povolání říkám: "Ich bin Buchhalter" a bla bla bla... Večer čumím na 9gag a co tam nemám za reklamu?? Německý inzerát na německou variantu jobs.cz "Wir suchen einen Buchhalter", jako už jsem měl párkrát podezření, že to občas bere klíčová slova, viz bavíme se o zimních pneu, žádné hledání na netu zatím a buch... reklama na pneu, ale přikládal jsem to spíš tomu, že se blíží doba přezutí, tak je to normální, ale tohle... WTF? Asi bych měl zvýšit svůj konspirační level.

2
Software / 2D designer elektroinstalace - co používáte
« kdy: 08. 04. 2021, 07:57:19 »
Zdravím, budu letos předělávat 12v elektroinstalaci u auta (vehikl, projekt renovace) a potřeboval bych si nakreslit schéma zapojení všech komponent, abych si utřídil myšlenky a udělal představu (taky přidat voltmetr, otáčkoměr, atd.). Taky jsou některé kabely už uklepané, takže musím zjistit kam původně vedly a jak...

Zkoušel jsem pár online a offline designerů PCB, ale jejich databáze komponent je omezená na návrh nějaké PCB nebo i kreslící plátno je moc omezené, prostě mi v tom nejde kreslit pořádně to co potřebuji. Už mě napadlo to kreslit v Inventoru, ale kdyby měl někdo nějaký tip na něco co je super na kreslení?  Upřímně ty online editory, to už by se mi snad lépe kreslilo i v excelu.

V příloze je kousek z nějakého origo schématu pro představu co dělám.

3
Sítě / POE řešení pro malou síť
« kdy: 18. 03. 2021, 12:25:29 »
Zdravím, mám v racku 24 port switch, počítám že do budoucna bude max půlka portů zaplněná, tj 12-16 portů. Co mám kamery, AP a další prvky, tak jsou všechny zatím do zásuvky, ale chtěl bych to předělat na PoE a uvolnit si zásuvky (a schovat kabely). Některé prvky jsou 24v a některé 48v. Nemám přehled o produktech ale 16port PoE injektor do racku pod 30k jsem neviděl? Neznáte něco lepšího než kupovat 10 injektorů a dávat je do patchpanelu v racku samostatně? Díky

4
Bazar / UPS do racku (malé) + nějaký starý HDD
« kdy: 05. 08. 2020, 11:58:21 »
Zdravím, prosím nabídněte nějaké low cost UPS do 19" racku stačí něco s kapacitou 750 VA a současný odběr není ani 300W.

Pokud bych k tomu mohl vzít nějaký trash HDD, tak můj soused, důchodce, má jedinou radost... Solitaire a nemůže hrát páč mu odešel HDD a 500 Kč je pro něj strašná investice, tak jestli mu chce někdo udělat radost... Já mám jen nové 2-3 TB a to se mi dávat nechce.... Už jsem mu dal různých zbytků že starých PC až až.

Díky

5
Sítě / Otestování bezpečnosti domácí sítě
« kdy: 04. 05. 2020, 11:11:36 »
Zdravím, za poslední rok jsem ze stodvacet let staré chalupy udělal výkladní skříň AP pointů, IPTV, NAS, server, IP kamer + NVR, jablotron alarmu a já nevím čeho dalšího. Všude silná generovaná hesla, atd. Abych měl některé funkce dostupné kdykoliv (i přes mobil) musel jsem nastavit nějaké to přesměrování a otevírat porty.

Doporučíte službu na otestování bezpečnosti zvenčí?

Ideálně aby se nesnažila krást údaje o platebních kartách, apodobně.

6
Zdravím, O2 občasně volá rodičům, jestli nechtějí přejít na 100Mb/s + O2 TV, pracovník callcentra tvrdí, že je to možné, CETIN na mapě taky tvrdí že "až 100MB/s", ale už potřetí během dvou let se nic nestalo a vrátili jsme se k 50Mb/s.

Posledně jsem i "péroval" technika CETINU, který tu přeměřoval kabely a pak jen konstatoval, že 50MB/s je max bez dalšího vysvětlení.

Napadlo by někoho něco, co bych mohl zkusit, abych si ověřil kde je chyba?

Výpis aktuálního stavu:Předem díky

7
Vždycky se chodím ptát, tak taky něco napíšu.

Dva dny zpátky mi technik CETINu přišel instalovat Terminátor (ZYXEL) a moje úžasná domácí síť to nerozdejchala.

Trošku mě navedl článek https://www.root.cz/clanky/vdsl-bonding-prakticke-zkusenosti-s-terminatorem/ ale ten se nastavování routeru týkal jen povrchně. Takže jsem chtěl původně dát za terminátora Mikrotika, ale po několika hodinách googlení jsem nebyl schopný dostat se na internet (a hlavně poznat, kde je problém, vytvořený VLAN i PPPoE klient vesele přenášeli data podle sledování, ale to je tak vše), pak jsem chtěl dát Ubiquity Edgerouter X, ale zase i přesto, že se mi zdálo nastavení správné, kdomě blikající LEDky jsem z něj nic nedostal. Tak kdyby někdo napsal step-by-step návod pro nooby na oba zmíněné routery, budu rád.

U těch Asusů to nakonec bylo nejjednodušší a oba fungovali hned. Firmware byl aktualizovaný na poslední verzi (to je nejspíš důležité. Router nemá WAN port, ale můžete si ho vytvořit podle obrázku, u mě jsem si ho dal na LAN1, ale jde to na kterýkoliv z nich. PPP uživatelské jméno a heslo, já mám METRONET, když by někdo měl O2, tak jméno je "O2" a heslo "O2". Na jednom se vše nastavilo a fungovalo do cca 5 minut (LEDka na routeru DSL zůstala zhasnutá a LEDka přístupu k internetu se rozsvítila), na tom druhém nějdřív nic, pak jsem dal "Povolit UPnP?" na NE a po minutce taky naběhl bez problémů, jakou to má souvislost netuším. Nastavení viz obrázek v příloze:


8
Bazar / Sháním starší rackovou skříň 19" - bazar
« kdy: 21. 02. 2020, 08:28:49 »
Stačí malá, bude tam jen NVR kamerového systému, switch, UPS a router. ideálně aby moc nestála a šla zamknout, může být i otlučená, vzhled je jedno. A bude v mírně prašném prostředí, tak aby neměla moc větracích otvorů nebo aby měla možnost montáže větráku z boku/zhora abych tam mohl navést čistý vzduch a udělat pozitivní airflow.

Věděl by někdo o něčem? Který kontejner mám prohledat, jestli se takové věci třeba i vyhazují?

Stran: [1]