Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Klupik

Stran: [1]
1
Distribuce / Debian disk LVM rozšíření
« kdy: 27. 05. 2022, 07:48:30 »
Dobrý den, při instalaci debianu jsem zvolil výchozí disk s velikostí 8GB. Chtěl bych prostor rozšířit, tudíž jsem ho rozšířil na 30GB, ale nevím si rady jak velikost /dev/sda přidat do partition /dev/sda5 pro LVM. Viz. obrázek.
Je to takto tradiční postup nebo je lepší přidat další disk /dev/sdb a ten připojit do volume group ?

A jak tento postup například řešit kdybych nepoužíval LVM ? Stačilo by prostě smazat jednu partition a udělat novou s větší velikostí ?

Děkuji za odpovědi.

2
Studium a uplatnění / ISP junior pozice
« kdy: 19. 01. 2021, 14:07:05 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat co ISP požaduje od pozice juniora a co třeba čekat na pohovoru.
Vesměs teď dělám takovou práci od všeho trochu a chtěl bych se zaměřit na síťařinu u ISP. Zkušenosti mám s mikrotikem a ubiquiti. Certifikát mám zatím jen MTCNA od mikrotiku, tak snad i to je nějakou výhodou.

3
Odkladiště / Porušení práv, GDPR ?
« kdy: 16. 06. 2020, 06:55:54 »
Ahoj měl bych 2 otázky. Připojil jsem se k jednomu kolegovi na PC na RDP, protože jsem si myslel, že není v práci tak jsem mu ani nevolal. Abychom si rozuměli, jsem IT správcem juniorem a potřeboval jsem jeho PC restartovat. Následně mi nasraně volal, jak je to možný, že se vůbec k někomu můžu připojit bez jeho souhlasu a vědomí a že porušuji GDPR a že je to na trestní stíhaní :D tak se ptám, může to být pravda ?
A otázka druhá, jak je to se soukromými daty na firemním PC, pokud je má na C: disku a ne nijak odděleně. Je mi jasný, že se bojí, že mu je může někdo od nás z IT "ukrást", ale řekl bych že to není můj problém nebo ?
Díky za odpovědi 

4
Hardware / Čtení dat/hodnot z PC
« kdy: 28. 04. 2020, 17:09:17 »
Ahoj, potřeboval bych zjistit, zda se dají číst data nebo hodnoty z PC pomocí SATA kabelu a popřípadě jak na to  :D . Chtěl bych vyčítat % vytížení CPU, sítě atd. na raspberry. Připojil bych SATA přes USB převodník k raspberry a na ní s hodnotami nějak pracoval. Po síti by to bylo možná jednoduší, ale chtěl bych to mít připojené takhle :D

Vím že je to asi prasárna, ale nedalo mi to spát a jako blbinka na hraní si myslím proč ne pokud by to šlo :D . Díky za odpovědi a snad mě neukamenujete :D

5
Distribuce / Synchronizace OS - jde to vůbec ?
« kdy: 26. 02. 2020, 17:17:01 »
Ahoj, měl bych takový asi specifický dotaz. Dá se nějak synchronizovat OS na více PC ? Jde mi o to, že používám Ubuntu na notebooku i na stolním PC a nechtěl bych se starat o 2 OS ale spíš jen o jeden, který se synchronizuje sám se sebou.
Nejde mi tak o dokumenty, spíš o programy a ruzné nastavení, abych programy nemusel stahovat a nastavovat 2x jak na notebooku tak i na PC.

Zatím mi to přijde možné jen tak, že bych bootoval z ext. ssd, ale to nevím, jak moc dobře by to fungovalo. Je i nějaký jiný způsob ? Řeším to kvůli výkonu, jinak by mi stačil čistě notebook samozřejmě.

Snad mě chápete a neukamenujete :D děkuji za odpovědi

6
Ahoj mám takový dotaz, jsem skoro rok po střední a když jsem vyšel školu dostal jsem práci ajťáka, ale vesměs jsem taková "holka na všechno" a spíš síťařina. Až teď mě začalo hodně bavit programování, nejvíce Python. Chci se zeptat, jaké jsou začátky v práci jako programátora. Chtěl bych si najít práci jako programátor, ale umím podle mého tak základy Pythonu + nějaký ten framework, C# a práce s linuxem. A teď k tomu hlavnímu  ;D jak se k vám chovali při nástupu ? Zaučovali vás jako programátora nějak nebo jenom odzkoušeli co umíte a podle toho se rozhodovali jestli vás vezmou či nikoliv ? Prostě si nedokážu sám od sebe říct, co bych musel umět abych se tam v té práci ihned uplatnil a mohl si říkat programátor. Děkuji za odpovědi.

Stran: [1]