Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Rike

Stran: [1]
1
Distribuce / Hledá se skutečně profesionální distribuce
« kdy: 03. 02. 2020, 17:53:00 »
Je mi jasné, že nafasuju kýbl obvinění, že jde o trolling, ale skutečně to myslím vážně a jsem z toho poněkud rozpolcený.

Windows 7 skončily s podporou, čímž jsem byl donucen hledat nějakou rozumnou alternativu, protože ji ve Windows 10 prostě nespatřuju. Nejsem úplnej klikač a začátečník, s příkazovou řádkou si poměrně rozumím ještě z éry DOSu a i ve Windows jsem se k ní občas uchyloval.
Prohrabal jsem se různými distribucemi a z nějakého důvodu postupně dospěl k Manjaro s KDE. Proč zrovna Arch linux, sám nevím. A to je půl problému - co je to Arch linux, proč se liší, co z toho plyne, jak se v tom mám vyznat, když je tolik distribucí...
Druhá půlka je, že to grafické prostředí na mě působí sice nejlépe, ale pořád nedodělaným dojmem. Je příjemné na oko, ale jsou tam prostě takové ty otravné nedorazy. "Inteligentní" otevření nového okna se zarovnává vpravo nahoru... co je na tom inteligentního? Widget přetejká sám sebe... Překlady jsou nedodělané... 2GB RAMky ze 4 v háji jen s oknem prohlížeče (testovací starší stroj)... při instalaci z jejich instalátoru software stroj zamrznul úplně... V MX Linuxu, což jsem si našel, že je teď hrozně "hot" distro, se zase zahryzlo KVM tak, že jsem ztratil chuť se tím dál zabývat... Mint zase nechtěl chápat, jak chci nakládat s více monitory... A tohle je s každou distribucí, kterou jsem prošel, navíc většina z nich evidentně nikdy nepotkala UXáka.

Takže otázka zní - po které distribuci mám sáhnout, pokud chci výkonný ale zároveň úsporný OS, který je uživatelsky přívětivý a nebrká v něm člověk o nedorazy, nýbrž se jeví jako skutečně profesionální pracovní prostředí? Nebo toho chci tak moc, případně jsem na špatné adrese?

Stran: [1]