Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - olok

Stran: [1]
1
Odkladiště / Stará PC hra
« kdy: 29. 06. 2021, 20:14:01 »
Už delší dobu hledám jednu starou hru (tipuji tak okolo 1995-2000). Pamatuji si, že jsem ji nainstaloval z CDčka, které bylo jako příloha časopisu (něco jako x her zdarma) - většinou dema, nebo fakt starý věci.

Hra mi stylem připomíná maria. Princip byl o tom, že máte panáčka stavitele (aka mario s lopatkou), a stavíte zdi. Vždy bylo potřeba vyplnit X otvorů na zdi/příčky, s tím, že jednou za čas se objevili nějací padouši, buď zeď rozbili, nebo vás chtěli shodit.

Mohli to hrát až 4 hráči naráz (na jedné klávesnici). Každý hráč měl svoji barvičku, jestli si pamatuji dobře, tak zelená/modrá a pak asi červená/žlutá.

Obrázek je jak zhruba vypadala jedna úroveň.

Kdyby někdo tušil název, tak bych byl opravdu vděčný. Já to hledám už několik dní :D

2
Vývoj / Cartesian genetic programming - pomoc
« kdy: 26. 12. 2019, 01:57:44 »
Zdravíčko vespolek, snažím se naprogramovat CGP v C++, resp. se snažím najít obvody, kde na vstupu mám vstupy v bitech a výstup taky v bitech (pravdivostní tabulka vesměs), problém je v tom, že se mi nedaří najít žádné obvody, které by fungovaly...

Když jsem zkoušel jen tak náhodně kombinovat obvody pomocí mutace/křížení, tak jsem našel i například i paritu 9 a pro 3-bit sčítačku (úplnou) jsem byl mimo jen na pár bitů z 256, problém, ale je v tom, že pokud to mám dělat podle ES algoritmu (vygenerovat lambda obvodů a z nich vybrat nejlepší a následně ho mutovat lambda-krát, opět vybrat nejlepší a ten znovu mutovat, tak dlouho dokud se nenajde obvod), takto mi "nic nefunguje" a nevím si rady.

Ideální by bylo, kdyby byl někdo ochotný se mnou prodiskutovat v čem by mohl být problém, případně se podívat na můj hovnokód  8)

Stran: [1]