Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - qwertz345

Stran: [1]
1
Sítě / Modem CISCO EPC3208 vs. Compal CH7465LG
« kdy: 20. 08. 2020, 17:46:55 »
Aktuálně řeším, zda pokračovat s UPC internetem (alternativa je PODA optika, nebo xDSL). Žádné řešení není bez kompromisů.

UPC (Vodafone) postupně mění zákazníkům staré modemy za nové, takže je otázka času, kdy skončí podpora pro CISCO EPC3208 v osobním vlastnictví. Aktuálně UPC kupodivu nabízí (dobrovolnou) výměnu modemu za COMPAL při současném snížení ceny (standardní cena a to včetně pronájmu modemu). V poslední době je na CISCO modemu na 150Mbit přípojce download max. 70-90Mbit (DOCSIS - sdílené kanály v rámci sítě, pouze 8 kanálů s nutností vedle sebe?), logicky se proto nabízí, zda ho nenahradit.

COMPAL CH7465LG:
+ podpora vyšších rychlostí
+ full band capture tuner (podpora až 24 kanálů,které na sebe nemusí navazovat)
- poměrně nepopulární mezi pokročilými uživateli
- chipset Intel Puma
- opakující se stížnosti na spolehlivost
- zabugovaný firmware

CISCO EPC3208:
+ odladěný a spolehlivý Broadcom modem (obecně nejmíň stížností)
- v dohledné době ho UPC přestane podporovat
- podpora pouze 8 kanálů vedle sebe
- firmware zřejmě již dlouho bez záplat - firmware build time 2013 :-)

Řešil někdo podobný problém? Je vhodné přejít na COMPAL?

2
Hardware / Jakou MFP tiskárnu / scanner - Laser vs. Inkjet
« kdy: 08. 03. 2020, 23:05:04 »
Uvažuji o náhradě stávající MFP tiskárny HP 1522 MFP. Dlouhodobě pro ni nemám vhodné umístění v bytě, v porovnání se současnou nabídkou HP má šeredný a pro úklid hlavně nepraktický design (lapač prachu) , nemá WiFi a těžko říct jaké to má emise škodlivin při tisku:-)
Dlouhodobě tisknu zcela minimálně (do 50 stran ročně, toner cca 10 let pořád stejný) a hlavní využití je scanner.

Nabízí se koupit moderní HP LaserJet multifunction s dotykovým displayem a Wifi (odpadne nutnost LAN kabelu), nicméně nevím zda vzhledem k minimálnímu tisku nebude rozumnější Inkoust (na rozdíl od Laseru ovšem může při sporadickém použití zaschnout). Inkoustová HP OfficeJet Pro za poloviční až třetinovou cenu nabídne srovnatelnou rychlost tisku (okolo 20 str/min), lepší rozlišení scanneru a barevný tisk včetně fotografií.

Přešli jste někdo při malém objemu tisku z laseru na inkoust nebo je to úplná blbost?

Je tisk textu inkoustem o tolik horší než laser?

Představuje stárnoucí toner (5+ let) horší emise škodlivin?

A kde v bytě máte umístěnou tiskárnu?

Uvažoval jsem i samostatný scanner, ale HP v rozumné relaci nic nenabízí, a nerad bych se vzdal HPLIP s perfektní podporou.

3
Můžete doporučit kvalitního poskytovatele Emailu a kalendáře, který lze sdílet mezi definovanými uživateli?

Český freemail je bohužel prakticky nepoužitelný, Gmail a Outlook jsou zase US juridikce s nulovou úrovní soukromí. Placený mailhosting zpravidla představuje Roudcube klienta s firemními barvičkami, daleko za funkcionalitou služeb Googlu / MS. Poněkud překvapivě se kvalitnější služby hledají obtížně i za poplatek.

4
Odkladiště / Obnovení ext4 s přepsaným začátkem
« kdy: 04. 02. 2020, 05:47:10 »
Vlivem neodhaleneho jednorazoveho prehozeni (sdb <-> sdc) pri bootu doslo k prepisu zacatku 500GB Ext4 partition 15MB ISO souborem pomoci dd. Primarni GPT (disk obsahuje jeden oddil) byla obnovena ze zalozni na konci disku. Byl spusten jeste fscheck, ktery mohl "opravit" pocatecni superblock a inody (nemusi odpovidat skutecnemu obsahu), akce prerusena. V tomto stavu mam image disku.

1) pokusy pripojit oddil pomoci alternativniho superlock nalezeneho pres rychlou analyzu pomoci Testdisk selhaly. Lze predpokladat ze byly vytvoreny az pote pri pokusu obnovit filesystem.

2) pokus obnovit soubory pomoci Photorec funguje.

Lze predpokladat, ze data jsou prakticky v poradku. Lze nejakym zpusobem nejakym analytickym zpusobem najit posledni puvodni superblock na konci disku a pripojit puvodni Filesystem?

5
Hardware / mITX case pro dvoudiskový NAS
« kdy: 11. 12. 2019, 23:41:29 »
Nemáte někdo tip na dobrý mITX case pro použití s 2x 3.5HDD a mITX deskou (napájenou 12V adaptérem nebo picoPSU) rozměry odpovídající prodávaným NAS řešením od QNAP a Synology? (12x18x24cm)

Nabídka v obchodech většinou nestojí za nic. Nejmenší skříně počítají s 2.5 disky, maximálně jedním 3.5 HDD, a ten zbytek jsou přerostlé obludy (o 4 a více násobném objemu) děravé jako ementál určené pro herní PC a podobné nesmysly.

Stran: [1]