Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - czAtlantis

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« kdy: 26. 04. 2024, 16:03:34 »
Ahoj, potřeboval bych poradit s takovou nepříjemně-příjemnou věcí  :D
Jsem momentálně ve zkušebce a našel jsem si jinou práci...
Přemýšlím kdy dát výpověď (nebo teda není to technicky výpověď, ale zrušení prac. poměru). Nenastupuju hned teď prvního ale později, takže mám ještě čas to pořešit v klidu. Kdy ale dát tu výpověď?
Dát to poslední den v měsíci je asi blbost - aby se stihly vyřídit všechny náležitosti (klíče atd...), netrefil jsem náhodou zrovna dovolenou personalního+šéfa (toho taky potkat v kanclu je zázrak) atd...ale zase dát to zbytečně brzo (jakožto že ruším prac. poměr za 14dní) taky úplně nechci....Aby se nestalo že by mi šéf řekl že mě vyhodí hned zítra a já musel někde ve vzduchoprázdnu řešit socko/zdravko na pracáku...(o prachy nejde, ale nechce se mi to řešit)

Pak tu budu mít ještě nějakou dovolenou, kterou bych nerad nechal propadnout (co se vlastně stane, když by mi zbyla dovolená a dal jsem výpověď ke druhému dni?)

Co radíte udělat/jak byste to řešili vy? Ve zkušebce jsem ještě nepřecházel jinam...

Díky za odpovědi

2
Studium a uplatnění / Python jako vstupní brána do IT?
« kdy: 05. 04. 2024, 11:50:37 »
Ahoj, rád bych se nějak dostal do světa IT a nějak pohnul s kariérou. Ale moc nevím jak na to a potřeboval bych poradit.

Mám vystudovaný VUT FEKT, Telekomunikační a informační technika  a ještě při škole jsem nastoupil do jednoho korporátu a dělal tam hardware engineera několik let. Bohužel jsem tam dělal takovou "děvku pro všechno" a jsem spíš takový "jack of all trades, master of none", takže úplně jako nedokážu říct "jsem odborník na analogové obvody nebo na digitál a podobně". Ale dokážu si poradit a rozhodně přemýšlet "outside of the box"

No každopádně po tomhle jobu jsem dělal pár let na svým baráku, (to byl zrovna covid a kdo zná řemeslníky tak pochopí....), řešili jsme šílený dítě (manželka by ho doma sama nezvládla) a nějaký prachy jsem měl tak jsem do práce nespěchal. Věnuju se domácí automatizaci (home assistant) včetně nějakých úprav hardwaru aby to fungovalo. Jak u sebe na baráku, tak u známých jsem nasazoval (a starám se) o automatizaci co by jinak na nějakým loxone byla za několik mega...

"oficiálně" zaměstnanej jsem teď čerstvě jako IT support za mrzký prachy a navíc tohle není práce co bych chtěl douhodobě dělat (mám rozhodně na víc, než radit lidem jak dát do zipu 5 fotek...) - čekal jsem trochu něco jinýho a ne úplně tenhle nejnižší stupeň supportu. "složitější" věci řeší zase nějaký jiný oddělení a na nás je fakt jen tahle otročina.

K věci: rád bych se nějak dostal k zajímavé práci (jak náplní, tak platem), bohužel moc nevím jak začít. Nikdy jsme neprogramoval, ale teď jsme si prošel jsem si kurzem Pythonu z Engeto (myslím že to učí ten stejnej borec co tady školení na rootu), abych dostal vůbec nějaký ucelený pohled na programování, ale když jsem takto hledal co za job dělat s pythonem jakožto totální junior, tak jsem nebyl moc schopen nic moc najít. Neříkám že tomu 100% rozumím, ale myslím že úplně marnej nejsem a principy chápu

Potřeboval bych nějak poradit na co se ještě podívat, případně co by se dalo dělat.
Myslím že jsem chytrej a i "hozenej do vody" se brzo zorientuju a zaučím, ale nějak nevím kde a jak začít (resp pokračovat). Ten Python vcelku chápu, projekty z toho kurzu jsem zvládl, ale moc nevím co dál dělat...

Bohužel vůbec nemám ani ponětí co za pozici bych chtěl dělat atd.. :/
Dík moc

3
Zdravím,
teď jsem řešil Synology DS216, kam najednou nešlo zapisovat. Čtení bylo v pohodě. Když jsem se do něj podíval, tak vidím "volume crashed". V logu vidím nějaký read error a bad sector count increased.

Když se ale podívám na stav HDD (WD Black 4TB), tak tam je healthy. SMART test v logu ukazuje taky passed. HDD jsem přendal do PC a ve SMARTu vidím akorát "Raw Read Error Rate" hodnota 2
Jinak Reallocated Sector Count/Reallocated Event Count = 0

Jinými slovy HDD se tváří víceméně v pohodě. V NASu to bylo zformátováno jako Btrfs a byl to jediný HDD tam.

Jsem z toho docela rozčarován, protože za několik let jsem na Windowsech s XY HDD neřešil takovýto problém. Pokud začal odcházet HDD, tak se čtení začalo sekat, některý soubor nešel přečíst, ale NIKDY se mi nestalo, že by systém prostě prohlásil, že mu svazek selhal a nazdar, nezapíšu ani bajt.

Tady mě to dost naštvalo, že se to prostě nesnaží dál fungovat, ale má takový ten přístup "píp, píp, jsem rozbitej, zachraň mě, končím". Jako jasně, byl tam asi nějaký problém s HDD, ale přece to nemůže jen tak prohlásit svazek za zhroucený a být read-only?

Nahrává mi to kamery na baráku, proto mi nějaký argument "další zápis by mohl poškodit data co jsou na disku" přijde naprosto na pleskanec po čumáku, protože všechno je lepší, než paušálně přestat zapisovat úplně všechno.

Je to mimochodem podruhé, co se mi toto stalo - před cca půl rokem mi to taky zhavarovalo. Tehdá jsem to přisuzoval tomu, že jsem z HDD četl několik stovek tisíc souborů (+se tam i zapisovalo) a říkal jsem si že se asi něco podělalo přetíženým HDD kdy někde přetekla cache a nemělo to kam zapisovat atd atd.

Samozřejmě by to vyřešil RAID, ale to není omluva pro toto chování

Nestalo se vám něco podobného?

4
Odkladiště / Solární elektrárna - co za dodavatele?
« kdy: 24. 09. 2021, 17:43:56 »
Zdravím,
Máte někdo zkušenosti se solární elektrárnou na rovnou střechu? Uvažuju že bych si ji pořídil - režim na klíč a s dotací, ale vůbec netuším co za dodavatele. Nemáte někdo nějaké reálné zkušenosti? Našel jsem jednu firmu co má moc pěkný web laděný do oranžova, ale bojím se aby u nich člověk neplatil hlavně za web, reklamu, partu obchoďáků a optimalizaci pro google (najde je to jako první). Dál ale fakt netuším koho jiného - často ty weby vypadají nic moc a člověk se tam pomalu ani nedozví co za komponenty používají. Jen formulář na nezávaznou poptávku, což ale ještě v téhle fázi nechci dělat pro 10 firem...

Kdybyste k tomu někdo měli nějaký tipy tak budu rád. Třeba jak vůbec vypadá jejich konstrukce na plochou střechu s kačírkem - všichni mají všude jen ilustrační fotky sedlových střech...Díky

Stran: [1]