Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - czAtlantis

Stran: [1]
1
Zdravím,
teď jsem řešil Synology DS216, kam najednou nešlo zapisovat. Čtení bylo v pohodě. Když jsem se do něj podíval, tak vidím "volume crashed". V logu vidím nějaký read error a bad sector count increased.

Když se ale podívám na stav HDD (WD Black 4TB), tak tam je healthy. SMART test v logu ukazuje taky passed. HDD jsem přendal do PC a ve SMARTu vidím akorát "Raw Read Error Rate" hodnota 2
Jinak Reallocated Sector Count/Reallocated Event Count = 0

Jinými slovy HDD se tváří víceméně v pohodě. V NASu to bylo zformátováno jako Btrfs a byl to jediný HDD tam.

Jsem z toho docela rozčarován, protože za několik let jsem na Windowsech s XY HDD neřešil takovýto problém. Pokud začal odcházet HDD, tak se čtení začalo sekat, některý soubor nešel přečíst, ale NIKDY se mi nestalo, že by systém prostě prohlásil, že mu svazek selhal a nazdar, nezapíšu ani bajt.

Tady mě to dost naštvalo, že se to prostě nesnaží dál fungovat, ale má takový ten přístup "píp, píp, jsem rozbitej, zachraň mě, končím". Jako jasně, byl tam asi nějaký problém s HDD, ale přece to nemůže jen tak prohlásit svazek za zhroucený a být read-only?

Nahrává mi to kamery na baráku, proto mi nějaký argument "další zápis by mohl poškodit data co jsou na disku" přijde naprosto na pleskanec po čumáku, protože všechno je lepší, než paušálně přestat zapisovat úplně všechno.

Je to mimochodem podruhé, co se mi toto stalo - před cca půl rokem mi to taky zhavarovalo. Tehdá jsem to přisuzoval tomu, že jsem z HDD četl několik stovek tisíc souborů (+se tam i zapisovalo) a říkal jsem si že se asi něco podělalo přetíženým HDD kdy někde přetekla cache a nemělo to kam zapisovat atd atd.

Samozřejmě by to vyřešil RAID, ale to není omluva pro toto chování

Nestalo se vám něco podobného?

2
Odkladiště / Solární elektrárna - co za dodavatele?
« kdy: 24. 09. 2021, 17:43:56 »
Zdravím,
Máte někdo zkušenosti se solární elektrárnou na rovnou střechu? Uvažuju že bych si ji pořídil - režim na klíč a s dotací, ale vůbec netuším co za dodavatele. Nemáte někdo nějaké reálné zkušenosti? Našel jsem jednu firmu co má moc pěkný web laděný do oranžova, ale bojím se aby u nich člověk neplatil hlavně za web, reklamu, partu obchoďáků a optimalizaci pro google (najde je to jako první). Dál ale fakt netuším koho jiného - často ty weby vypadají nic moc a člověk se tam pomalu ani nedozví co za komponenty používají. Jen formulář na nezávaznou poptávku, což ale ještě v téhle fázi nechci dělat pro 10 firem...

Kdybyste k tomu někdo měli nějaký tipy tak budu rád. Třeba jak vůbec vypadá jejich konstrukce na plochou střechu s kačírkem - všichni mají všude jen ilustrační fotky sedlových střech...Díky

Stran: [1]