Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - vohary

Stran: [1]
1
Hardware / Reklamace notebooku
« kdy: 24. 06. 2022, 16:25:28 »
Ahoj,

koupil jsem si nový notebobok znacky HP řady 255 G8 s Ryzenem. Má ale problém. V Linux (Ubuntu 22.04 i starších) po spuštění běží v pohodě, ale po uspání a opětovném probuzení se po určité době (od pár sekund po několik minut) svévolně resetuje. Ve Windows 10 i 11 běhá korektně. Na stránkách HP jsem v "podpoře" našel fórum, kde si lidé stěžují na tento problém ve Windows  10 i 11. Zmíněné rady uživatelů nemají vliv na můj problém. 

Lze případně jak, takovouto věc reklamovat, když nemá notebook oficiální podporu Linuxu?
V záruce je ještě více než rok.

2
Sítě / Jak reklamovat připojení k internetu?
« kdy: 08. 11. 2021, 22:31:42 »
Ahoj Všem,

od poskytovatele internetu mám připojení k internetu 100/100 Mb/s. Běžné věci jako google, youtube, různé služby streamující video  fungují bez problému včetně měřičů rychlosti a dokáží využít zakoupenou kapacitu linky. Nicméně poskytovatel mi omezuje VPN, kterou potřebuji do práce. Běžná poskytnutá rychlost VPN je 0.5-1.5Mb/s, max 3-3.5Mb/s. Pokud počítač připojím přes jiného poskytovatele, pak VPN teče plnou kapacitou linky (třeba i 100/100 Mb/s). Tento pokus připojení přes jiného poskytovatele jsem prováděl několikrát i dlouhodobě vždy se stejným výsledkem.

Zajímá mne, jakým způsobem reklamovat připojení k internetu, když měřice rychlosti ukazují rychlosti odpovídající zakoupené kapacitě linky, ale určité služby/servery omezuje.

Poskytovatel (rychlydrat.cz) tvrdí, že žádné omezování nedělá, takže se s ním nelze ani domluvit na výjimce pro firemní VPN server.

PS: Jen pro info, zkoušel jsem různé měřiče rychlosti, víceméně vždy se stejným výsledkem. Rychlost 60-90 Mb/s při více vláknech 10-20Mb/s při jednom vláknu. Zajímavý výsledek byl, pokud jsem použil málo známý měřič. Ten totiž od mého poskytovatel dal výrazně menší rychlost než deklarovanou, zatímco ve stejný okamžik na firemním PC dal rychlost odpovídající kapacitě linky v práci.

3
Hardware / Raspberry pi4 +TV had + KODI = set-top box ?
« kdy: 06. 11. 2019, 22:57:05 »
Ahoj,

Nevím, zda toto řešení je vhodné jako set-top-box. Zda je zde možno pohodlného přepínání mezi programi  (na jeden click na ovladači), jaká doba přepínání mezi programi, prohlížení TV programu a případně jiné.

Potřebuji doma vyřešit přechod na DVB-T2 a jako nejrozumnější řešení mi vychází si ponechat stávající televizi jako zobrazovadlo a k ní připojit Raspberry pi4 s televizní kartou TV HAT a softwarevou nadstavbou KODI (takový home made set-top box). Hlavní výhoda tohoto řešení je, že RP bude mimojiné fungovat jako NAS, SSH server, přehráváč hudby a radia (MPD server)  a dále KODI má spousta pluginů pro přehrávání videí, ovládání mobilem, ... Prostě takové vše v jednom, nepřetržitý provoz. Dnes mi takto běží Alix 1.D, ale video nezvládne ani náhodou.
Z HW pohledu by to mělo fungovat, ale je to i uživatelsky přívětivé?

Děkuji za informace

Vojta

Stran: [1]