Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Trupik

Stran: [1]
1
Bazar / Prodám: Odroid H2
« kdy: 11. 06. 2022, 14:36:13 »
Ahoj vespolek,
prodám nevyužitý Odroid H2 (ten bez "+"). Koupený v roce 2019; pravděpodobně ještě nejde o rev.B.

Součástí jsou:
RAM (2x4GB DDR4)
Napájecí zdroj 15V @ 4.33A
eMMC 64GB

Už delší dobu pro tuhle věc nemám využití a je mi líto ji nechat hozenou bez užitku ve skříni.
Cena 2 500Kč

Možnost osobního předání v SY, případně Zásilkovna (platba předem).

2
Hardware / Ne-mountování USB flash
« kdy: 26. 10. 2021, 12:44:55 »
Ahoj vespolek,
měl bych začátečnický dotaz. Mám doma RPI; repektive jeho "klon" Nanopi M4. Používám to jako takový malý domácí server na různé blbůstky, testuji si tam smart home,... Jako úložistě dat k tomu mám trvale připojenou flešku USB3 256GB. Systémový disk je 32GB Emmc. Běží to na Armbianu. Občas se mi ale stane, že se při restartu fleška nepřimountuje a musím M4 restartovat ještě jednou, aby se chytla. Na napájení to má zdroj 12V@4A, takže energie habakuk.
Můžete mi, prosím, jakožto linux lamě-samoukovi poradit, jak zjistit kde je problém, případně jak jej potom vyřešit?

3
Hardware / Stream TV do sítě
« kdy: 05. 01. 2021, 10:13:20 »
Ahoj vespolek,
chtěl bych doma začít streamovat TV do sítě a potom u každé TV pouze mít krabičku s KODi. Válí se mi tady nevyužité NanoPi M4v2 - poměrně výkonná destička s PCIe x2 vyvedeným na pinheader. Chtěl bych jí využít jako stream server, v PC mám pcie tuner od TBS (teď přesně nevím jaký). Moje prasácká představa: kdybych dokoupil tohle a tohle, abych z toho dostal pcie port a do něj bych dal tu PCie kartu z PC. Mohlo by to fungovat?

Bohužel jsem žádný rozumný USB DBV-S2 tuner nenašel, proto vymýšlím takovéto kotrmelce...

Díky,
T.

4
Software / Připojování disků
« kdy: 06. 11. 2020, 16:27:34 »
Ahoj vespolek,
omlouvám se nejspíš hloupou otázku, ale protože jsem noob, tak se mi nepodařilo najít odpověď (asi hledám blbý výraz):
nainstaloval jsem si na rPi Armbian. Pokud připojím flešku (třeba zelenou), tak se namountuje jako /dev/sda/. Pokud připojím druhou (třeba červenou), tak jako /dev/sdb/. Pokud je ale připojím obráceně, tak se zelená namountuje jako /dev/sdb/ a červená jako /dev/sda/.
Je nějaká možnost, jak se svými omezenými znalostmi přinutit Armbian (server, bez GUI, kernel 4.x), aby zelenou flešku vždy mountoval jako sda a červenou jako sdb a aby tyto "adresy" zůstaly vyhrazené pro tato zařízení a pokud bych přišel s modrou, růžovou, černou, bílou,... tak aby se (i bez připojení předchozích dvou) přimountovala jako /dev/sdc/ ???

Mockrát díky za odpověď  :)

T.

5
Software / Automatické zálohování
« kdy: 13. 02. 2020, 12:25:11 »
Ahoj vespolek,
řeším následující: postavil jsem si malý domácí "vše v jednom" server postavený na desce podobné RPi. Funguje to jako jednoduchý domácí NAS (Samba) a zpracovává to nějaká data z internetu pro domácí automatizaci. Žádná raketová věda (dokonce i pro mě jakožto linux-amatéra ;D). A kupodivu to funguje lépe a s menší spotřebou než původní pracovní verze ze starého PC. Teď bych chtěl vyřešit zálohování. Mám k tomu připojené dva disky, kdy jeden slouží jako samotný NAS a druhý chci využít pro zálohu. Moje představa je taková, že by se provedla úvodní záloha a potom by se automaticky prováděly rozdílové zálohy a drželo by se třeba 5 posledních verzí. Na Windows na tohle používám Weeam Endpoint backup. Ten je sice i pro linux, ale pouze pro x86-64. Pro arm jsem nic nenašel. Existuje něco takového i pro armový linux (Armbian), případně dá se této funkčnosti dosáhnout třeba nějakým skriptem?

Předem díky za odpovědi,
T.

Stran: [1]