Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - AnotherLopata

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Přechod PHP -> Java
« kdy: 12. 12. 2019, 14:08:18 »
Ahoj,
mám za sebou 12 let vývoje v PHPku a přemýšlím co dál, rád bych PHP opustil. Důvodem jsou projekty - hodně času jsem strávil údržbou a vývojem zastaralých velkých korporátních backendů na kterých se typicky někdo na začátku učil programovat a pak už se jen s lety valila větší a větší sněhová koule. Ochota pro refactoring byla obvykle nulová ("aby to mělo smysl, tak to nikdo nezaplatí"). Na druhou stranu, ten korporát se obvykle dokázal postarat líp o všechno ostatní, než cool startup (věčné dilema). Dalším důvodem jsou i peníze, pochopil jsem, že při "stejné zkušenostní úrovni" se Javista bude mít zřejmě líp.
Java je mi hodně sympatická, ale zároveň dobře vidím, že bych se toho musel do začátku hromadu naučit a zřejmě se downgradovat na juniora (= jít dolů s pěnezma), což se mi už teď úplně nehodí (žena na mateřské, prcek, hypotéka atd.). Ze stejných důvodů i nemám moc volného času, takže bych se učil převážně v práci. I z těchto důvodů zvažuju opatrně.
Dává to ale aspoň z dlouhodobého hlediska smysl? Nebo by snad bylo nakonec výhodnější držet se svého kopyta a raději vyšvihnout na top seniora a ždímat z "PHP trhu" co se dá?
Díky, pěkný den,
Lopata

2
Studium a uplatnění / Rozbitá záda, karpály
« kdy: 02. 06. 2019, 15:52:20 »
Zdánlivě trochu off topic, ale s oním "uplatněním" to dřív nebo později často souvisí:
Máte nějaké vychytávky jak předcházet bolestem zad a karpálům? Co má v tomhle opravdu význam dělat, případně koupit? Narážím např. na ergonomické židle - ve většině firem jsou obyč. křesla, která se nedají ani pořádně seštelovat v bedrech. Stojí za to koupit nějakou dražší?

Osvědčily se mi zatím jen dvě věci systémem pokus omyl, o kterých ani nevím, jestli k něčemu dlouhodobě budou:
- klávesnice dál na stole, většina předkloktí položená na stole
- overball (malý nafukovací míč) mezi opěradlem a zády

Takové ty rady "seďte rovně, kolena do pravého úhlu" atd. nejsou udržitelné víc než desítky minut denně, když na to člověk myslí (= nemaká).
Na ortopedii jsem rezignoval, prý to mám z toho, že nesportuju, naopak ženě řekli, že má tytéž problémy z toho, že sportuje.

Z toho jak se to zatím vyvíjí to vidím na invalidní důchod ve 40.

Stran: [1]